Breaking News
Home / زندگی / Whitelicious دفعه بعدی | ملت

Whitelicious دفعه بعدی | ملت

دو ماه. این زمانی است که نیاز به حمایت آمریکایی های سفیدپوست از مسئله زندگی سیاه وجود دارد – که پس از قتل بی رحمانه پلیس جورج فلوید در ژوئن به اوج بی سابقه ای رسید – به سطح قبل از هشدار بازگشت. در همان دوره ، بررسی ها نشان داد که تعداد پاسخ دهندگان سفید پوست نژاد پرستی ضد سیاه پوستی را “یک مشکل بزرگ” در جامعه آمریکا ذکر می کنند. نظرسنجی NPR / Ipsos در اواخر ماه اوت نشان داد که سفیدپوستان گروه قومی هستند که از زمان آغاز اعتراضات سراسری ، حتی انجام “کوچکترین اقدامات برای درک بهتر مسائل نژادی در آمریکا” را گزارش نمی دهند. فقط نیمی از سفیدپوستان آمریکایی تصدیق می کنند که “نژادپرستی در اقتصاد ، دولت و سیستم های آموزشی آمریکا ریشه دوانده است.” و 49 درصد معتقدند كه آمریكا “برای اعطای حقوق برابر به آمریکایی های سیاه پوست با آمریکایی های سفیدپوست” به اندازه کافی عمل کرده است.

بیشتر بخوانید:  دفتر دانشگاه: پلیس کاپیتول استدلال کرده است که تپانچه بدون مراقبت در حمام کاپیتول نباید نگرانی مردم را ایجاد کند

همیشه درست است که بیشتر افراد سفیدپوست نه نگران هستند و نه تحت تأثیر تبعیض و خشونت علیه سیاه پوستان قرار می گیرند. تاب آوری پایدار نژادپرستی نهادی آمریکا این را ثابت می کند. همچنین از تاریخ مشخص است که ضد نژادپرستی سفیدپوستان همیشه از اعتبار کوتاه مدت کوتاه برخوردار است. چشم پوشی از درام های جوهر دیجیتال که اخیراً درز کرده است ، از تمایل جدید مردم سفیدپوست برای پاسخگویی به نژادپرستی ساختاری است. همانطور که آونگ به سمت برابری سیاه پوستان و تابعیت کامل می چرخد ​​، برتری سفیدها یک ضد حمله به پا می کند.

لورنس گلیکمن ، مورخ دانشگاه کرنل خاطرنشان می کند که کلمه “واکنش” در طی جنبش حقوق مدنی در 1963 به عنوان مخفف “شورش سرمایه” رواج یافت زیرا سفیدپوستان با قدرت نسبی جامعه خود را قربانی آنچه آفریقایی های بیش از حد تهاجمی توصیف می کردند ، می دانند. آمریکایی ها خواستار حقوق برابر هستند. “این اصطلاح خلاصه ای از قابل اعتمادترین واکنش سفیدپوستان به حقوق سیاه پوستان بود که حداقل به بازسازی باز می گردد ، زمانی که واقعیت های صرف آزادی سیاه پوستان و آزادی رای دادن به عنوان تحریکات تروریسم نژادپرستانه سفید توجیه می شد. بین سال 1865 – هنگامی که وی شش سرباز کنفدراسیون را تأسیس کرد کو کلوکس کلان – و در سال 1950 ، تقریباً 6500 مرد ، زن و کودک سیاه پوست به جرم توهین هایی که شامل برخورد با یک زن سفید پوست و عدم استفاده از “استاد” هنگام صحبت با یک مرد سفید پوست بود اعدام شدند. آیدا بی ولز نوشت: “هرچه بیشتر اوضاع را مطالعه کنید ، بیشتر هر وقت راضی شد که [white] جنوبی به کینه خود غلبه نکرد که سیاهپوش دیگر بازی ، خدمتکار و منبع درآمد او نیست.

بیشتر بخوانید:  پیام های نسخه 21/28 سپتامبر 2020

پناهندگان مهاجرت بزرگ ، جنبش توده ای آفریقایی آمریکایی ها در شمال و غرب برای فرار از این وحشت ، بیشتر مورد خشونت سفیدپوستان قرار گرفتند. سیاه پوستان خشمگین که به دنبال شغل و مسکن برابر هستند ، و همچنین بازگشت جانبازان سیاه پوست جنگ جهانی اول برای به دست آوردن حقوق بازگشت به خانه ای که برای خارج از کشور جنگیدند ، جمعیت سفیدپوست حداقل 25 آشوب در سراسر کشور – از جمله در شیکاگو ؛ سیراکیوز ، نیویورک ؛ واشنگتن ، دی سی – بیش از 250 آمریکایی آفریقایی تبار در تابستان سرخ 1919 کشته شدند. این قتل ها خبر از قتل عام ضد سیاه پوستان در جیب های سیاه و شکوفا در تولسا ، اوکلاهما در سال 1921 و در روزوود ، فلوریدا ، در سال 1923 بود.

بیشتر بخوانید:  حلقه زنجیره ای | ملتمنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

ایالات متحده از روز یکشنبه TikTok و WeChat را از فروشگاه های برنامه ممنوع می کند

اصلاح در ساعت 1:18 بعد از ظهر | وزارت بازرگانی روز جمعه اعلام کرد دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *