Home / جدید ترین های دنیا / DHS برای گسترش مجموعه DNA و سایر بیومتریک برای مهاجران

DHS برای گسترش مجموعه DNA و سایر بیومتریک برای مهاجران

دولت ترامپ روز جمعه گسترش مجموعه DNA و سایر داده های بیومتریک برای مهاجران را پیشنهاد کرد.

وزارت امنیت داخلی (DHS) در حال جمع آوری اثر انگشت ، عکس و امضاهای مهاجران متقاضی تابعیت ایالات متحده است.

با این حال ، پیشنهاد جدید به وزارت امنیت ملی اجازه می دهد تا تصاویر “چاپ چشم ، چاپ صوتی ، کف دست و حتی DNA” را در “شرایط محدود” جمع آوری کند. وزارت امنیت داخلی می گوید که DNA “برای نشان دادن ادعای رابطه ژنتیکی” استفاده می شود و می تواند برای استفاده های بعدی ذخیره شود.

یک اثر انگشت برای بررسی در آزمایشگاه چاپ نهفته در آزمایشگاه پزشکی قانونی تحقیقات امنیتی ایالات متحده در تایسون کرنر ، ویرجینیا ، 20 ژوئیه 2016 بزرگ شد (کپی رایت تصویر PAUL J. RICHARDS / AFP از طریق گتی ایماژ)

این پیشنهاد می گوید که هدف از جمع آوری این بیومتریک ها شناسایی ، تأیید صحت ، منافع امنیت ملی و بررسی سابقه برای اطمینان از واجد شرایط بودن تابعیت برای فرد مذکور است.

بیشتر بخوانید:  هنوز در میشیگان رای دهندگانی که در اظهار نظر خود دریغ نمی کردند منتظر بودند آنها را بگیرند

علاوه بر این ، در حالی که قوانین فعلی اجازه جمع آوری بیومتریک را از هر فرد بالای 14 سال می دهد ، این پیشنهاد جدید اجازه می دهد چنین داده هایی از هر کسی ، صرف نظر از سن ، جمع آوری شود.

وزارت امنیت میهن همچنین پیشنهاد می کند در صورت ثبت درخواست ویزای خانوادگی ، از بیومتریک از شهروندان و اقامت دائم ایالات متحده درخواست کنید. آنها می گویند که بیومتریک به آنها کمک می کند تا تشخیص دهند که آیا این برنامه با قانون حفاظت و ایمنی Child Adam Walsh در سال 2006 مطابقت دارد که در صورتی که خواهان به جرم خاصی محکوم شده باشد ، وزارت امنیت میهن را از تأیید دادخواست های خانواده منع می کند.

بیشتر بخوانید:  اختصاصی: کمیته نظارت و اصلاح مجلس نمایندگان نامه ای را به دیزنی ارسال می کند و آنها را به دلیل به تصویر کشیدن مولان در چین به دلیل نقض حقوق بشر علیه اویغورها مورد انتقاد قرار می دهد.

به گزارش وال استریت ژورنال ، کن کاچینلی ، سرپرست سرپرست وزارت امنیت داخلی گفت که این سیاست به دولت در تأیید مهاجران کمک خواهد کرد. (مرتبط: اختصاصی: ترامپ ویزا را تا پایان سال به حالت تعلیق درآورد – بخشنامه های وزارت امنیت داخلی استثناهای خاصی را برای درخواست مشخص می کند)

“استفاده از فناوری در دسترس برای تأیید هویت فردی که ما در آن غربالگری می کنیم ، مسئول است. جمع آوری اطلاعات بیومتریک همچنین از سرقت هویت محافظت می کند و افراد کلاهبرداری را که ادعا نمی کنند منصرف می کند.”

بیشتر بخوانید:  وقتی عملکرد شغلی کاهش یافت ، کیت کلوگ اولیویا تروی را اخراج کرد

با این حال ، آندره فلورس ، معاون مدیر امور مهاجرت ACLU ، گفت که این سیاست “یک کابوس” است ، بر اساس بیانیه رسمی.

فلورس گفت: “جمع آوری یک پایگاه داده عظیم از نقشه های ژنتیکی باعث ایمنی بیشتر ما نخواهد شد – این کار دولت را آسان تر برای نظارت و هدف قرار دادن جوامع ما و ما را به یک کابوس بدبخت نزدیک می کند.” هدف ترامپ روشن است: تعطیلی سیستم مهاجرتی قانونی و دشوارتر ساختن مهاجرت.

بیشتر بخوانید:  هیئت سانسور فیس بوک زودتر از آنچه انتظار می رفت در آستانه انتخابات راه اندازی شد

وزارت دادگستری سیاست مشابهی را در سال 2019 اعلام کرد که اجازه جمع آوری نمونه DNA از پناهجویان و سایر مهاجرانی را که در مرز دستگیر شده اند ، می دهد.

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

دونالد ترامپ جونیور در مورد مالیات پدر: “مردم نمی فهمند چه کاری وارد تجارت می شود”

دونالد ترامپ جونیور روز دوشنبه گفت که پس از انتشار نیویورک تایمز داستانی که روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *