Home / عمومی / 7 مورد از ناراحت کننده ترین ادعاها در شکایت افشاگر علیه رئیس جمهور ترامپ

7 مورد از ناراحت کننده ترین ادعاها در شکایت افشاگر علیه رئیس جمهور ترامپ

مقامات کاخ سفید بلافاصله از تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با رئیس جمهور اوکراین نگران شدند و نگرانی های آنها شکایت افشاگری یک مقام اطلاعاتی را برانگیخت.

این شکایت که صبح روز پنجشنبه منتشر شد ، جزئیات تلاش ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولدیمیر زلنسکی و دولت اوکراین برای تحقیق در مورد جو بایدن و شرکت امنیت سایبری Crowdstrike مستقر در ایالات متحده است که برای اولین بار هک روسی به کمیته ملی دموکرات را فاش کرد.

بیشتر بخوانید:  رابرت رایش: سلب قدرت سرشماری خلاف قانون اساسی

در اینجا هفت مورد از مجرمانه ترین شواهد فاش شده توسط شکایت افشاگر ارائه شده به بازرس کل جامعه اطلاعات وجود دارد:

1. مقامات کاخ سفید با تماس تلفنی در تاریخ 25 ژوئیه بلافاصله نگران شدند ، که حدود دوازده مقام از آنها به عنوان مقامات سیاسی و افسران وظیفه مشاهده شد. آنها نگران بودند که مقامات معتقدند “آنها دیده اند که رئیس جمهور از موقعیت خود برای منافع شخصی سو استفاده می کند.”

2. در این شکایت آمده است که “بیش از دوازده مقام آمریکایی” حقایق مختلف مربوط به ترامپ و وکیل شخصی وی ، رودی جولیانی را که به یک کشور خارجی برای تحقیق در مورد “اصلی ترین رقیب داخلی” خود فشار می آورند ، به افشاگر اطلاع دادند. بازرس كل اظهارنظرهاي عمومي راجع به اين تلاشها توسط ترامپ و جولياني كه به عنوان “شخصيت اصلي در اين تلاش” توصيف شده است ، استناد مي كند.

بیشتر بخوانید:  گراسلی می گوید که از گزارش مولر پشتیبانی می کند

3. وكلاي كاخ سفيد به مقامات كاخ سفيد دستور دادند كه “بر اساس شكايت ، نسخه الكترونيكي را از سيستم رايانه اي كه معمولاً اين متون در آن ذخيره مي شود حذف كنند” و كلمه به كلمه را به صورت سروري كه معمولاً براي اطلاعات فوق محرمانه اختصاص داده شده قرار دهند. بازرس کل می گوید این متن از نظر امنیت ملی حاوی اطلاعات حساس نبود.

بیشتر بخوانید:  ست گروسمن ، نامزد جمهوری خواهان برای کنگره در نیوجرسی ، می گوید: "تنوع یک سری مزخرفات است."

4- مقامات کاخ سفید گفتند که این “اولین بار نیست” که مقررات ریاست جمهوری در سطح سیستم رمز عبور برای محافظت از اطلاعات حساس سیاسی در این سیستم وضع می شود.

5- كورت ولكر ، فرستاده وقت پاره وقت ترامپ در اوكراين ، روز بعد به كيف رفت تا براي ملاقات با زلنسكي تماس بگيرد تا به دولت خارجي در مورد نحوه “رهگيري” در خواسته هاي رئيس جمهور مشاوره دهد.

بیشتر بخوانید:  میچ مک کانل پس از صدور رای دیوان عالی کشور در مورد تضعیف اتحادیه های صنفی عمومی را مقصر می داند

6. جولیانی پس از تماس با مشاوران ارشد رئیس جمهور اوکراین دیدار کرد و در مورد چگونگی ادامه تحقیقات گفتگو کرد. چندین مقام آمریکایی گفته اند که رئیس جمهور و دستیارانش به رئیس جمهور اوکراین فهمانده اند که اگر خواستار کمک نظامی مورد تأیید کنگره است ، او نیاز به “توپ بازی” دارد.

7. بازرس کل ، در پاورقی ، از اعتقاد رئیس جمهور به یک تئوری توطئه که اوکراین را به Crowdstrike و سرورهای DNC مرتبط می کند ، متعجب شد. بازرس کل با استناد به اظهارات 20 ژوئیه ترامپ درباره Crowdstrike در فاکس نیوز ، گفت: “من نمی دانم چرا رئیس جمهور این سرورها را به اوکراین متصل می کند”.

بیشتر بخوانید:  ترامپ از "دو ملت بزرگ" تشکر می کند: الماس و ابریشممنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

در یک تصمیم 5-4 ، دادگاه عالی تلاشهای پرخاشگرانه اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را تأیید کرد

روز دوشنبه ، دادگاه عالی ایالات متحده تلاش اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *