Home / زندگی / 5 رهبر گاریفونا هنوز در هندوراس مفقود شده اند

5 رهبر گاریفونا هنوز در هندوراس مفقود شده اند

Leer en español.

من هستمنزدیک به 50 روز می شود که پنج رهبر گاریفونا از خانه های خود در Triunfo de la Cruz ، در سواحل کارائیب هندوراس ربوده شده اند. در تاریخ 18 جولای ساعت 5:30 صبح، مردان با لباس پلیس پنج رهبر را بعد از ورود به زور به خانه هایشان ، شکستن پنجره ها ، دستکاری قفل ها و مجبور کردن مردان گاریفونا – آلبرت سنتنو ، میلتون مارتینز ، سوامی مژیا ، جراردو روچز و جونیور مژیا – از خانه های خود ربودند. از آن زمان دیگر آنها دیده نشده اند.

این افراد روز شنبه ربوده شدند زیرا ایالت هندوراس حرکت غیرنظامیان را به دلیل Covid-19 محدود کرد و فقط به مقامات ایالتی ، مقامات و کارمندان بهداشت اجازه داد تا آزادانه حرکت کنند. نزدیکان رهبران ناپدید شده ادعا می کنند که افراد کاملاً مسلح با جلیقه های ضد گلوله با وانت بارها و لباس پلیس لباس پوشیده و باعث ایجاد ترس در جامعه می شوند. آنها ابتدا به خانه پدری آلبرت سنتنو رسیدند و او را مورد آزار و اذیت جسمی قرار دادند و خواستار این شدند كه او را به خانه پسرش برساند و در آنجا او را از تختخواب بیرون آوردند. سپس آنها به خانه های دیگر رهبران گاریفونا رفتند ، درها و پنجره ها را شکستند و به اقوامی که سعی در جلوگیری از آدم ربایی داشتند ، حمله فیزیکی کردند.

بیشتر بخوانید:  ایالات متحده از روز یکشنبه TikTok و WeChat را از فروشگاه های برنامه ممنوع می کند

آلبرت سنتنو ، 27 ساله ، رئیس جامعه Triunfo de la Cruz است و همچنین عضو هندوراس سیاه برادری (OFRENEH) است. وی برای اجرای حکم سال 2015 دادگاه حقوق بشر بین آمریکایی (IACHR) مبنی بر نقض حقوق مالکیت جمعی دولت پس از فروش زمین های گاریفونا به توسعه دهندگان بدون مشورت ، برای هندوراس فعالیت کرد. این حکم خواستار آن شد که دولت به جامعه گاریفونا غرامت زمین هایی را که توسط خارجی ها و شرکت ها برای پروژه های گردشگری تصرف شده اند ، جبران کند. از امروز ، این حکم هنوز اجرا نشده است.

بیشتر بخوانید:  نماینده جورجیا تام گریوز از اکتبر استعفا داد

نهم لوپز ، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر در هندوراس می گوید: “دولت هندوراس برای جلوگیری از انطباق با رای کمیسیون بین آمریکایی حقوق بشر ، هرچه بیشتر موانع ایجاد می کند.” “مرگ و ناپدید شدن اجباری این رهبران سختگیرانه ترین اقدامات مورد استفاده برای جلوگیری از تنظیم مقررات گاریفونا است تا اینکه سرانجام آنها می توانند زمین های خود را به پایتخت فرامرزی تحویل دهند.”

اجداد گاریفونا در سال 1797 وارد هندوراس شدند و 223 سال در این منطقه بوده اند. در قرن نوزدهم ، ما 46 انجمن گاریفونا ایجاد کردیم که بیشتر در منطقه ساحلی شمال کشور مستقر می شویم ، جایی که ثروت فرهنگی خود را حفظ می کنیم. طی 20 سال گذشته ، دولت هندوراس با تهدید مردم گاریفونا به ترک زمین های ما و سپس فروش آنها به بهانه غیرمسکونی بودن ، زمین های اجدادی ما را به سرمایه گذاران ثروتمند فروخته است. زمین های ما برای اهداف اقتصادی فروخته می شود: ساخت پروژه های کلان ، جلب سرمایه گذاران از طریق شهرهایی که به نام Zaids شناخته می شوند و پاکسازی زمین برای مزارع نخل آفریقا ، که به محیط زیست آسیب می رسانند و سلامتی ما را تهدید می کنند. از طریق سرمایه داری و خشونت های مجازات شده توسط دولت ، دولت غنای فرهنگی و هویتی را که مردم گاریفونا به هندوراس می آورند پاک می کند.

بیشتر بخوانید:  پاسخ دهندگان اولمنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

بلایای آب و هوایی خانواده ها را جایی برای رفتن رها می کند

یک باغ منزل متحرک که در آتش سوزی در ققنوس ، اورگن تخریب شد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *