Breaking News
Home / جدید ترین های دنیا / گزارش سازمان ملل “شدیداً نگران” رهبر جدید بوروندی است

گزارش سازمان ملل “شدیداً نگران” رهبر جدید بوروندی است

ژوهانسبورگ (آسوشیتدپرس) – گزارش جدید کمیسیون تحقیق سازمان ملل در مورد بوروندی می گوید خوشبینی کمی در دولت رئیس جمهور جدید اواریست ندایشیمی وجود دارد و می گوید “این بسیار نگران کننده است” که وی مقامات ارشد را به دلیل ادعاهای حقوق بشر با تحریم های بین المللی منصوب کرده است. نقض در ناآرامی های سیاسی کشور در سال 2015.

در این گزارش که روز پنجشنبه منتشر شد ، گفته شده است كه قتل ، ارعاب و تجاوز جنسی به زنان و مردان علیه حامیان مخالف پیش از انتخابات مورد مناقشه ماه مه در كشور شرقی آفریقا انجام شده است. وی گفت كه كودكان مجبور به شركت در جلسات حزب حاكم شده و حتی توسط مقامات “كه به آنها رأی دادن به رأی دهندگان متوفی یا تبعید شده” را مجبور می كردند رأی دهند.

بیشتر بخوانید:  اولیویا تروی ، دستیار سابق مایک پنس ، به بایدن رأی می دهد

در این گزارش گفته شد كه برخی تخلفات می تواند جنایاتی علیه بشریت باشد ، خاطرنشان كرد: عاملان اصلی جناح جوانان Embonerakure حزب حاكم ، پلیس و مأموران سرویس اطلاعات ملی هستند. وی گفت: “آنها تقریباً از مصونیت کامل برخوردار هستند.”

در این گزارش ، حملات جنسی به عنوان “ابزار جمع آوری اطلاعات” رایج توسط مقامات ، اغلب در بازداشت ، که درد آنها با ضربه ناشی از “تابوهای فرهنگی ریشه دار” تشدید می شود ، ذکر شد.

بیشتر بخوانید:  این کالج از دوره ای با عنوان "چگونه دولت را سرنگون کنیم" طرفداری می کند که دانشجویان تازه وارد باید بیانیه خود را بنویسند

رئیس جمهور منتخب ندائیشیمی پس از مرگ رئیس جمهور پیر نوکورونزیزا در ژوئن بر اثر آنچه دولت به عنوان حمله قلبی درگذشت ، به سرعت به سمت خود منصوب شد. او 15 سال بوروندی را رهبری کرد ، Nkurunziza ، پایگاهی که در سال 2015 به خشونت کشنده منفجر شد ، زمانی که وی تصمیم گرفت برای سومین دوره نامزد شود ، منتقدان آن را خلاف قانون اساسی توصیف کردند.

بیشتر بخوانید:  رسانه ها چشم خود را از حملات "چپ تند" که به طور فزاینده ای تهاجمی به جمهوری خواهان بسته می شود ، می بندند.

نقض های بعدی باعث محکومیت بین المللی شد و باعث شد تا بوروندی دادگاه بین المللی کیفری را ترک کند و دفتر حقوق بشر سازمان ملل را اخراج کند. با این حال تحقیقات ICC همچنان ادامه دارد.

کمیسیون تحقیق سازمان ملل گفت که دولت بوروندی به مکاتبات آن پاسخی نداده است. سفیر سازمان ملل متحد ، آلبرت شینجرو ، محل اصلی تماس ، به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

گزارش جدید نشان داد که نادیشیمی به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا نسبت به سلف خود ، که بوروندی را از حمایت الهی برخوردار است ، جدی تر می داند. اما وی گفت که رئیس جمهور جدید نشانه های کمی از بازگشایی فضای دموکراتیک یا حمایت از آزادی های مدنی را نشان داده است. خواستار آزادی فوری فعالان حقوق بشر ، زندانیان سیاسی و روزنامه نگاران خودسرانه بازداشت شده شد.

بیشتر بخوانید:  مک کانل تاریخ را برای رای گیری محرک ویروس کرونا اعلام کرد ، می گوید دموکرات ها "هیچ گونه تسکین دو حزب" را نمی خواهند

در این گزارش به ضعف بوروندی به دلیل فساد گسترده اشاره شده است ، که نشان می دهد متوسط ​​دوره تحصیل کمی بیش از سه سال است و کمتر از 5٪ از مردم به برق دسترسی دارند.

در این گزارش از دولت بوروندی خواسته شد تا همکاری کامل با سازمان بهداشت جهانی را از سر بگیرد ، که پس از ابراز نگرانی در مورد خطرات سلامتی تجمع های گسترده انتخاباتی در میان بیماری همه گیر COVID-19 ، کمیسیون عالی مقام این کشور اخراج شد. .

بیشتر بخوانید:  ترامپ با هدف از بین بردن فرهنگ ، پروژه 1619 و نظریه نژادی حیاتی را "سم ایدئولوژیک" می خواند.

این گزارش می گوید این اپیدمی تحقیقات خود را در مورد سایر موارد نقض شده در بوروندی محدود کرده است. بر اساس بیش از 300 مصاحبه و بیش از 1000 شهادت و بازدید از کشورهای همسایه بود.

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/T2TLP
clck.ru/QtQzZ
u.nu/iryza
v.gd/pqOpNW
ulvis.net/a4H

About adminpbn

Check Also

بیل کلینتون: مک کانل برای “ریا ریا” سطحی برای کرسی گینسبورگ فشار می آورد

رئیس جمهور پیشین بیل کلینتون روز یکشنبه رئیس جمهور ترامپ و رهبر اکثریت سنا ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *