Home / آمریکا / گزارشی می گوید رمزهای عبور در معرض خطر بیشتری قرار دارند

گزارشی می گوید رمزهای عبور در معرض خطر بیشتری قرار دارند

مجرمان سایبری رمزهای عبور را شکار می کنند و به یک تجارت پر رونق در دنیای زیرین سایبر تبدیل می شوند.

بر اساس گزارشی از شرکت امنیت سایبری Digital Shadows ، یک فرد متوسط ​​از 191 سرویس استفاده می کند که به آنها نیاز دارد رمزهای عبور یا سایر اطلاعات را وارد کنند. در این گزارش آمده است که با تشدید نقض اعتبار و صلاحیت مجرمان توسط مجرمان ، همه این نامهای کاربری ، رمزهای عبور و سایر شناسنامه ها آسیب پذیرتر می شوند.

بیش از 15 میلیارد اعتبار نامه در گردش است که 300 درصد افزایش از سال 2018 است. منبع این اعتبارنامه: بیش از 100000 مورد تخلف جداگانه.

بیشتر بخوانید:  شهرستان لس آنجلس ترفندهای هالووین را به دلیل ویروس کرونا ممنوع می کند

MICROSOFT برای جلوگیری از تحریف اطلاعات انتخاباتی “اشتباهات” می کند

از این 15 میلیارد ، 5 میلیارد منحصر به فرد است ، به عنوان مثال رمز عبوری نیست که در حساب های مختلف استفاده می شود. بیشتر این مدارک مربوط به مصرف کنندگان است. این گزارش تأکید می کند ، همانطور که بسیاری از کارشناسان اینترنتی این کار را می کنند ، که مصرف کنندگان نباید از رمز عبور مشابه در حساب های مختلف استفاده کنند.

ریک هالند ، CISO و معاون استراتژی Digital Shadows در بیانیه ای گفت: “پیام ساده است – مصرف کنندگان باید از رمزهای عبور مختلف برای هر حساب استفاده کنند.”

شرکت ها و اشخاصی که آدرس ایمیل آنها فاش شده است نیز باید احتیاط کنند. Digital Shadows 2 میلیون آدرس ایمیل حسابداری در معرض شناسایی را شناسایی کرده است که رایج ترین آنها “فاکتور” ، “فاکتور” یا “پرداخت” است.

بیشتر بخوانید:  ویدئو سقوط یک سکوی بزرگ مرگبار را بر روی I-5 در کالیفرنیا نشان می دهد

ارزش رمز عبور چیست؟ در این گزارش اشاره شده است که اگرچه مجرمان اینترنتی بسیاری از مدارک را به صورت رایگان می دهند ، اما کسانی که فروخته می شوند قیمت متوسط ​​آنها 15.43 دلار است.

در اینجا نحوه ارزیابی مجرمان از اعتبار شما ، بسته به نوع ، توضیح داده شده است:

  • دسترسی به سیستم عامل های سازمانی با قیمت بسیار بالایی فروخته می شود و به بالاترین پیشنهاد 140،000 دلار با متوسط ​​3،139 دلار فروخته می شود.
  • حساب های بانکی و سایر حساب های مالی به طور متوسط ​​70.91 دلار به فروش می رسند.
  • هزینه دسترسی به حساب کاربری نرم افزار آنتی ویروس تقریباً 21.67 دلار است.
  • همه حساب های جریان رسانه ، رسانه های اجتماعی ، اشتراک فایل ، شبکه های خصوصی مجازی (VPN) و سایت های محتوای بزرگسالان با کمتر از 10 دلار تجارت می کنند.
بیشتر بخوانید:  لبران جیمز در دومین بازیکن برتر خود "عصبانی" شده است - دوباره

چه چیزی باعث این همه فعالیت جنایتکارانه می شود؟ در این گزارش اشاره شده است که در اختیار گرفتن این حساب “هرگز برای مجرمان اینترنتی آسان تر (یا ارزان تر) نبوده است”.

به اصطلاح ابزار شکستن نیروی بی رحم – که به طرز شگفت انگیزی اثبات شده است – به طور متوسط ​​با 4 دلار در بازارهای جنایی موجود است. حملات Brute-force معمولاً حملاتی است که در آن مهاجم سعی می کند رمزهای عبور را بر اساس عبارات عبور مشترک حدس بزند ، به این امید که در آخر یکی از آنها موفق شود.

بیشتر بخوانید:  سارا کوپر در TikTok شخصیت دونالد ترامپ را بازی می کند

ظهور “فیشینگ” به عنوان یک تهدید سایبری جدید: چیست؟

مجرمان همچنین می توانند Account Takeover (ATO) را به عنوان “سرویس” خریداری کنند. اصولاً مجرم شناسنامه ای را اجاره می دهد که غالباً زیر 10 دلار است.

نرم افزار Sentry MBA محبوب ترین پرکننده اعتبارنامه است – یک روش هک اعتبار سنجی که در آن هکرها دسته ای از مدارک سرقت شده را در برابر هر آنچه که می خواهند هک کنند ، جمع می کنند به امید اینکه یکی از این اعتبارات کارساز باشد. ابزارهای دیگری مانند OpenBullet نیز محبوب هستند.

بیشتر بخوانید:  کلی کلارکسون توضیح می دهد که چرا نمی تواند در مورد "جنبه های خاصی" از طلاق "واقعاً باز" باشد.

این گزارش با استناد به گزارش تحقیقات نقض داده های ورایزن در سال 2020 اعلام کرد که بیش از 80٪ موارد نقض مربوط به هک شامل نقض بی رحمانه یا استفاده از مدارک معتبر از دست رفته یا سرقت شده است.

گزارش Digital Shadows افزود: “لیست های اعتبار نامه به طور گسترده در مجامع و بازارهای مجرمان اینترنتی به فروش می رسد و حسابهای کامل خدمات مختلف را می توان با چند دلار خریداری کرد.”

برای برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جمعیت ترامپ شعار می دهند ، “این صندلی را بگیرید!” انتخاب دیوان عالی کشور پیش رو است

اگر جمعیت در تجمع روز شنبه رئیس جمهور ترامپ در کارولینای شمالی نشانه ای باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *