Home / جدید ترین های دنیا / گروه های مدافع حقوق بشر از کمیته بین المللی المپیک درخواست انتقال بازی های المپیک از چین را دارند

گروه های مدافع حقوق بشر از کمیته بین المللی المپیک درخواست انتقال بازی های المپیک از چین را دارند


توکیو (خبرگزاری فرانسه) – سرکوب تبت در چین ، وضعیت تبعید دالایی لاما و رفتار او با اقلیت های قومی منجر به اعتراضات خشونت آمیز قبل از بازی های المپیک 2008 پکن شد.

ممکن است دوباره تکرار شود.

چین با شعارهای تحریم و فراخوان انتقال بازی ها از پکن به دلیل نقض حقوق بشر ، میزبان بازی های المپیک زمستانی 2022 خواهد بود.

این درخواست توسط ائتلافی از گروه های حقوق بشر به نمایندگی از تبت و اویغورها در منطقه سین کیانگ چین ، هنگ کنگ و دیگران قبل از جلسه هیئت اجرایی این هیئت در سوئیس به رئیس جمهور المپیک بین المللی ارائه شد. این گروه در نامه ای از کمیته بین المللی المپیک خواست “اشتباه خود را در اعطای افتخار به پکن به میزبانی بازی های المپیک زمستانی در سال 2022 برگرداند”.

در این پیام گفته شده است که بازی های المپیک 2008 نتوانست در زمینه بهبود حقوق بشر در چین نقش داشته باشد و از آن زمان تاکنون “شبکه مشاهده اورولین” در تبت ایجاد کرده و بیش از یک میلیون اویغور ، یک گروه قومی را که بیشتر آنها مسلمان هستند ، بازداشت کرده است. این گزارش علاوه بر ارعاب تایوان ، یک سری موارد ادعایی دیگر از هنگ کنگ تا مغولستان داخلی را ذکر کرده است.

چین بارها این اتهامات را رد کرده و کشورهای دیگر را به مداخله در امور داخلی آنها متهم کرده است. در ابتدا وجود اردوگاه های اویغور را انکار کرد ، سپس گفت که آنها مراکز آموزش شغلی برای مبارزه با تروریسم هستند.

بیشتر بخوانید:  ترامپ و بایدن در تاریخ 11 سپتامبر در شانکسویل دیدار کردند

وزارت امور خارجه: هفته گذشته سخنگوی هوآ Chunying گفت: “از طریق آموزش و مهارت شغلی ، سین کیانگ اقدامات پیشگیرانه ای برای مقابله با تروریسم و ​​از بین بردن افراط گرایی انجام داده است ، و به طور موثری شامل فعالیت های تروریستی که قبلاً مکرر بوده اند ، و برای محافظت از حق زندگی ، سلامتی و توسعه همه گروه های قومی در بیشترین حد است.” . “طی چهار سال گذشته ، حتی یک حمله تروریستی در سین کیانگ رخ نداده است.”

کمیته بین المللی المپیک استدلال کرده است که بازیهای المپیک 2008 باعث تغییر چین و بهبود وضعیت حقوق بشر در این کشور خواهد شد. در عوض ، این بازی اغلب با بازی های المپیک هیتلر در برلین در سال 1936 مقایسه می شود. یک کشور اقتدارگرا از بازی ها به عنوان صحنه استفاده می کند.

سرمقاله این ماه واشنگتن پست پیشنهاد کرد که چین باید در بازی های المپیک شکست بخورد. وی گفت: “جهان باید س askال کند که آیا چین که به آرامی تمام مردم را خفه می کند ، از نظر اخلاقی میزبانی المپیک زمستانی 2022 را دارد یا خیر؟” “ما چنین فکر نمی کنیم.”

این اوقات خطرناک برای کمیته بین المللی المپیک مستقر در سوئیس است. منابع مالی آن – بودجه 200 کمیته ملی المپیک و بسیاری از فدراسیون های ورزشی مربوط به المپیک – با تعویق بازی های المپیک توکیو به سال 2021 به دلیل ویروس کرونا متزلزل شده است.

بیشتر بخوانید:  شهردار غانم دست داشتن در کلاهبرداری ادعایی رئیس پلیس را انکار می کند

باخ دو ماه قبل از تحریم هشدار داده بود ، اما گفت که او به طور خاص به پکن اشاره نکرده است. این آژانس مستقر در سوئیس 73 درصد درآمد خود را از طریق فروش حقوق تلویزیون و 18 درصد از طریق حامیان مالی تأمین می کند و به دلیل تأخیر در توکیو درآمد خود را همچنان ثابت نگه داشته است.

پس از عقب نشینی از شهرهای اروپایی مانند اسلو و استکهلم ، کمیته بین المللی المپیک تنها با دو پیشنهاد دهنده برای 2022 باقی ماند: پکن و آلماتی ، قزاقستان. پکن با چهار رأی پیروز شد و بازی های المپیک زمستانی را به کشوری بدون سنت منتقل کرد – اما یک بازار غول پیکر بکر.

خوان آنتونیو سامرانچ جونیور ، عضو کمیته بین المللی المپیک ناظر بر پکن 2022 ، از پاسخ دادن به سوالات AP در مورد گزارش شده از نقض حقوق بشر در سین کیانگ خودداری کرد و به اظهارات کمیته بین المللی المپیک اشاره کرد.

کمیته بین المللی المپیک در نامه ای به آسوشیتدپرس گفت: “اعطای بازی های المپیک به یک کمیته ملی المپیک به معنای موافقت کمیته بین المللی المپیک با ساختار سیاسی ، شرایط اجتماعی یا معیارهای حقوق بشر در کشور نیست.”

بیشتر بخوانید:  جو بایدن پس از آنكه سیاست خود را سیاست خود اعلام كرد ، تنها چند هفته پیش مشكوك است

کمیته بین المللی المپیک گفت که “اطمینان” در مورد مسائل حقوق بشر از چین “دریافت کرده است” و افزود که باید “در مورد همه مسائل سیاسی جهانی” بی طرف باقی بماند.

کمیته بین المللی المپیک الزامات حقوق بشر را در قرارداد شهر میزبان برای بازی های المپیک پاریس 2024 گنجانید ، اما این رهنمودها – اصول راهنمای سازمان ملل در زمینه تجارت و حقوق بشر – را برای پکن در نظر نگرفت. پاریس اولین المپیادی بود که دارای استانداردهایی بود که گروه های حقوق بشری مدت هاست برای آن تلاش می کنند.

ویکتور چا ، مشاور پیشین کاخ سفید در امور آسیا ، در نامه ای به آسوشیتدپرس گفت: “سازمان های غیردولتی ، افراد مشهور و سایر گروه های فعال در چین قبل از بازی های تحریم و غیره فشار فوق العاده ای به چین وارد خواهند کرد.” “من فکر می کنم کمیته بین المللی المپیک تمایلی به گرفتن 2022 از پکن نخواهد داشت.”

چین میزبان بازی های آسیایی 2022 در هانگژو است که تعداد ورزشکارانش بیشتر از بازی های المپیک تابستانی است.

ورزشکاران قدرت خود را در حمایت از اعتراضات “زندگی سیاه پوستان مهم است” در ایالات متحده و جاهای دیگر نشان داده اند. مسوت اوزیل ، بازیکن فوتبال آلمان ، که مسلمان ترک تبار است ، علیه چین صحبت کرد و این عبارت را ابداع کرد: “مسلمانان مهم هستند”. وی نسبت به این واقعیت که کشورهای ساکن اکثریت مسلمان مانند اندونزی و مالزی سکوت کرده اند انتقاد کرد.

بیشتر بخوانید:  اریک گارستتی ، شهردار لس آنجلس ، تغییر آب و هوا را عامل آتش سوزی می داند و اتهامات بیش از حد جنگل را رد می کند

موری هبرت ، دستیار ارشد مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی ، گفت: این کشورها نمی خواهند روابط اقتصادی خود با چین را از جمله سرمایه گذاری زیرساختی که می گیرند به خطر بیندازند.

وی گفت: “اندونزی هنگام اخراج حدود 750،000 پناهنده مسلمان روهینگیایی به بنگلادش در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 ، میانمار را به شدت مورد انتقاد قرار داده است ،” اما مقامات درباره وضعیت اویغورها در چین سخنان اندکی گفته اند.

کمیته بین المللی المپیک تحت فشار است که قانون منع اعتراضات سیاسی در جایگاه مدال های المپیک را بررسی کند.

کیسی واسرمن ، رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک 2028 لس آنجلس ، گفت که او نامه ای به باخ نوشت و از او خواست پایگاه را درست کند. وی در این ماه گفت ، “من فکر نمی کنم سخنان ضد نژادپرستی سیاسی باشد.”

مری هاروی ، مدیر اجرایی مرکز ورزش و حقوق بشر مستقر در سوئیس ، گفت ورزشکاران معترض به نژادپرستی و نابرابری در ایالات متحده باید از همین حقوق در پکن یا توکیو برخوردار باشند.

اما لی جونز ، که در مورد سیاست آسیا در دانشگاه کوئین مری لندن تحقیق می کند ، گفت که بعید است این ورزشکاران در این باره صحبت کنند. المپیک زمستانی بسیار کوچکتر از بازی های تابستانی است ، زیرا تعداد کمی از ورزشکاران مسلمان در آن شرکت می کنند.

بیشتر بخوانید:  لیندسی گراهام می گوید جیمز کومی برای شهادت در کمیته قضایی سنا شهادت می دهد

وی در ایمیلی نوشت: “به نظر می رسد كه بیشتر ورزشكاران و زنان می خواهند ورزش را از سیاست جدا كنند ، مگر اینکه مستقیماً درگیر شوند ، همانطور كه ​​در فعالیت های ورزشی در ایالات متحده اتفاق می افتد.”

جونز گفت ، با این حال ، افزایش انتقاد از سوابق حقوق بشری چین توسط دولت های خارجی – به ویژه ایالات متحده و برخی از کشورهای اروپایی – وضعیت را برای چین خطرناک تر از سال 2008 است ، زمانی که سرکوب عمدتا توسط گروه های فعال در تبت انجام شد. .

مبارزات انتخاباتی جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ، از استفاده واژه “نسل کشی” برای توصیف اقدامات چین در سین کیانگ حمایت کرده است.

وی گفت ، بعید است تحریم ها رفتار چین را تغییر دهد ، اما اگر چین ببیند شهرتش به خصوص در كشورهای تحت سلطه مسلمانان آسیب دیده است ، ممكن است اقدام كند.

جونز گفت: “چین به شدت به هر نشانه ای مبنی بر بدرفتاری با مردم اویغور پاسخ داده است ، چه رسد به ارتكاب نسل كشی ، بنابراین اگر سایر دولت ها شروع به كارزایی تحریم كنند ، احتمالاً بسیار منفی نشان خواهد داد.”

___

بیشتر AP Sports: https://apnews.com/apf-sports و https://twitter.com/AP_Sports

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جان جیمز رقیب جمهوریخواه سنا: امی بارت “بسیار واجد شرایط”

فلنت ، میشیگان – جان جیمز جمهوری خواه روز شنبه درباره احساس وی درباره انتخاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *