Breaking News
Home / جدید ترین های دنیا / گرتچن ویتمر ، فرماندار میشیگان: دونالد ترامپ “بزرگترین تهدید برای مردم آمریکا” است

گرتچن ویتمر ، فرماندار میشیگان: دونالد ترامپ “بزرگترین تهدید برای مردم آمریکا” است


گرتچن ویتمر ، فرماندار دموکرات میشیگان ، روز پنجشنبه رئیس جمهور ترامپ را “بزرگترین تهدید برای مردم آمریکا” توصیف کرد ، به دلیل افشای اطلاعات مربوط به مدیریت او از بیماری همه گیر ویروس کرونا.

ویتمیر در پاسخ به گزیده ای از کتاب آینده خبرنگار باب وودوارد درباره دولت ترامپ که اخیراً در دسترس قرار گرفت ، طی یک کنفرانس مطبوعاتی از رئیس جمهور انتقاد کرد.

خانم ویتمر در سخنرانی خود در لانسینگ ، دولت ترامپ را به “بی پروا” ، “نادان” و “بی تدبیری” در مورد مبارزه با COVID-19 ، بیماری ناشی از ویروس کرونا ، متهم کرد.

بیشتر بخوانید:  سن تام تلیس در کارولینای شمالی گفت که از نامزد ترامپ برای SCOTUS حمایت خواهد کرد

من فکر می کنم بزرگترین دشمن دولت در حال حاضر اطلاعات غلطی است که از رئیس دولت بیرون می آید. من فکر می کنم بزرگترین تهدید مردم آمریکا در حال حاضر رئیس جمهور آمریکا است.

خانم ویتمر افزود: “این ویران کننده است ، و من از گفتن آن لذت نمی برم ، اما حقیقت ماجرا این است که تلفات جانی زیادی به دنبال دارد زیرا ما اطلاعات پزشکی دقیق و سازگار نداریم که فقط از مدیر عامل کشورمان بیرون آمده است.”

بیشتر بخوانید:  به احتمال زیاد زن است: ترامپ انتظار دارد هفته آینده نامزد اسکاتوس را اعلام کند

ویتمر در حال تعامل با بخشهایی بود که روز چهارشنبه از “عصبانیت” ، آخرین کتاب آقای وودوارد منتشر شد ، که نشان می داد چگونه رئیس جمهور آگاهانه اهمیت بیماری را برای مردم در اوایل سال 2020 کاهش می دهد.

این بخشها نشان داد که در ماه فوریه ، در حالی که آقای ترامپ علایم ویروس کرونا را با آنفولانزای معمولی مقایسه می کرد ، رئیس جمهور همزمان در خلوت به آقای وودوارد می گفت که خطرناک تر است.

بیشتر بخوانید:  در کشورهای نبرد ، کاتولیک ها یک رأی اصلی هستند

این بخشها نشان داد که آقای ترامپ بعد از اینکه به آقای وودوارد گفت که این بیماری از طریق هوا منتقل می شود و خطرناک است ، تجمعات مبارزاتی در فضای داخلی را برگزار کرده است. او بعداً اعتراف كرد كه موضوع را كوچك نشان داده است.

ویتمر در اوایل روز پنجشنبه اظهار داشت ، متخصصان معتقدند اگر ایالات متحده فقط یك هفته قبل از اقدام برای كاهش سرعت گسترش COVID-19 اقدام كرده باشد ، می توان ده ها هزار نفر را نجات داد.

خانم ویتمیر همچنین اشاره کرد که آقای ترامپ قرار است عصر پنجشنبه کمپین انتخاب مجدد ریاست جمهوری را در ایالت خود برگزار کند و اظهار نگرانی کرد که این اتفاق در میان بیماری همه گیر رخ دهد.

بیشتر بخوانید:  سیا معتقد بود که کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون "باعث ایجاد یک رسوایی" در مورد روسیه می شود

وی افزود: “اگر این تجمعات مانند تجمع هایی باشد كه وی طی روزهای اخیر در سایر ایالت ها ترتیب داده است ، افراد زیادی بدون ماسك در نزدیكی یكدیگر حضور خواهند داشت تا صدای آنها را كم كنند. من از این بابت نگران هستم. این یك یادداشت حزبی نیست. ما در یك بحران بهداشت عمومی قرار داریم. همه ما می خواهیم از آن خارج شویم.” بحران سلامت عمومی “ویتمر گفت:” این به هر یک از ما نیاز دارد که کارهای درستی انجام دهیم تا با هم از آن خلاص شده و آن را کوتاه کنیم.

بیشتر بخوانید:  مارک رونکتی ، کارشناس هواشناسی جمهوری خواه متهم به "انکار غیرمسئولانه و خطرناک آب و هوا"

آقای ترامپ قرار است عصر پنجشنبه در فرودگاه بین المللی MBS در فری لند ، نزدیک ساگیناو دیدار کند.

کاخ سفید بلافاصله به نامه ای پاسخ نداد و خواستار اظهار نظر شد.

مشترک شدن در خبرنامه روزانه مامنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جو بایدن در سال 1991: من قصد دارم بمیرم و بروم تا سال 2020

جوزف آر بایدن ، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ، در سال 1991 پیش بینی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *