Home / جدید ترین های دنیا / کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از ایالات متحده می خواهد که به نژادپرستی سیستمی بپردازد

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از ایالات متحده می خواهد که به نژادپرستی سیستمی بپردازد

میشل بشلت ، هماهنگ کننده حقوق بشر سازمان ملل متحد ، در سخنرانی افتتاحیه خود در روز دوشنبه در شورای حقوق بشر در ژنو ، از ایالات متحده خواست تا به نژادپرستی سیستمی بپردازد.

به گزارش آسوشیتدپرس (AP) ، رئیس جمهور پیشین شیلی و کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ، میشل باشلت خواستار “اقدام فوری و عمیق برای مبارزه با نژادپرستی سیستمی” در ایالات متحده شده است.

بیشتر بخوانید:  ویلیام بار از دادستان های کل وزارت دادگستری انتقاد می کند و بر صلاحیت نقض تصمیمات اصرار می ورزد

بر اساس این گزارش ، بچله نگرانی خود را در مورد استفاده از زور پلیس در مواردی مانند جیکوب بلیک در کنوشا ، ویسکانسین و دانیل برود در روچستر ، نیویورک ابراز داشته است. وی گفت که عدم پاسخگویی “برای بسیاری از قتلهای گذشته ، شدت این بحران را برجسته می کند” و اصلاحات پلیس “باید با ایجاد تغییر واقعی برای ایجاد محیطی که در آن آفریقایی آمریکایی ها از طریق اجرای قانون و دولت محافظت شوند ، سازگار باشد”. (مرتبط: سازمان ملل متحد نظرسنجی ضد نژادپرستی را پس از اتهاماتی که یکی از سوالات نژادپرستانه بود حذف کرد)

مردم در تظاهرات اعتراضی “راهپیمایی تعهد: زانوها را از گردن ما دور نگه دارید” علیه نژادپرستی و خشونت پلیس در 28 آگوست 2020 در یادبود لینکلن در واشنگتن دی سی شرکت می کنند (عکس از ژاکلین مارتین / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

باچلت گفت که در مرحله دیگری از جلسه سه هفته ای شورا سخنرانی خواهد کرد تا در مورد قطعنامه تصویب شده در ماه ژوئن ، که تهیه یک گزارش در مورد نژادپرستی و تبعیض سیستمی علیه سیاه پوستان را تهیه می کند ، به روز شود.

بیشتر بخوانید:  کمیته مجلس اولین جلسه لغو قانون وثیقه را برگزار می کند

بعداً بعلت موضع خود را تغییر داد و در مورد هنگ کنگ صحبت کرد و گفت که دفتر وی همچنان از هرگونه تأثیر قانون امنیت ملی چین بر معترضان هنگ کنگ مطلع است.

و وی گفت ، به گفته آسوشیتدپرس ، “مقامات هنگ کنگ به طور مداوم اظهار داشته اند که این قانون تأثیر منفی بر اجرای صلح آمیز حقوق بشر توسط ساکنان هنگ کنگ ندارد.” “بر این اساس ، من می خواهم مقامات هنگ کنگ را تشویق کنم که نظارت دقیق بر اجرای قانون توسط پلیس و دادگاه ها را انجام دهند و در پاسخ به هرگونه عواقب منفی برای برخورداری از حقوق بشر ، اقدامات لازم را برای بازنگری قانون انجام دهند.”

بیشتر بخوانید:  لیندسی گراهام خواستار پول مبارزات انتخاباتی در تلویزیون شد: "من از نظر مالی قتل می شوم"

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

شومر: “گینزبورگ حتماً در قبر خود برگشته است” به انتخاب ترامپ از اسکاتوس

چارلز ای.شومر ، رهبر اقلیت سنا ، روز شنبه گفت كه رئیس جمهور ترامپ ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *