Home / جدید ترین های دنیا / کشیش ها و اسقف های کاتولیک جو بایدن را بخاطر نظرات طرفدار انتخاب او تنبیه می کنند

کشیش ها و اسقف های کاتولیک جو بایدن را بخاطر نظرات طرفدار انتخاب او تنبیه می کنند


برخی از کشیش ها و اسقف های کاتولیک روم با استفاده از شبکه های اجتماعی ، با یادآوری مخالفت کلیسا با سقط جنین ، کلیسایی را که در نظر دارند به طور کلی به دموکرات ها رای دهند ، و جوزف آر. بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری را سرزنش کنند.

در آخر هفته روز کارگر ، اسقف ریچارد استیکا از ناکسویل ، تنسی ، پیشنهاداتی را مبنی بر اینکه آقای بایدن یک کاتولیک معتقد نیست احیا کرد زیرا معاون رئیس جمهور سابق از سقط جنین قانونی حمایت می کند.

“این واقعاً مرا گیج می کند که هم جو بایدن و هم [House Speaker] نانسی پلوسی بارها و بارها اظهار داشت که آنها کاتولیک های فداکار هستند و با این حال سقط جنین نامحدود را ترویج می دهند و بسیاری از ایمان ما را انکار می کنند. “

هفته گذشته در یک ویدئوی YouTube ، پدر جیمز آلتمن از کلیسای کم کاتولیک سنت جیمز در لا کروس ، ویسکانسین آقای بایدن را به دلیل سابقه رای دادن در انتخاب گزینه طرفداری از دلاور در سنای آمریکا تقبیح کرد.

بیشتر بخوانید:  اصلاحات پلیس در پرونده بریونا تیلور مورد تمجید و بررسی قرار گرفته است

پدر آلتمن گفت: “در اینجا یادداشتی به کاتولیک های تعمید یافته نادان وجود دارد: شما نمی توانید کاتولیک باشید و دموکرات باشید.”

و ماه گذشته ، اسقف توماس جی توبین از Providence ، رود آیلند ، در توییتر خود اشاره کرد که سال 2020 مشخص می شود[f]برای اولین بار از آنجایی که هیچ کاتولیک در کارت دموکراتیک وجود نداشته است »- ضربه سنگینی به آقای بایدن ، کاتولیک اعلام شده در حمایت از حقوق سقط جنین.

قانون کانون کشیش ها و اعضای فرقه های مذهبی را که بدون اجازه مافوق خود از نامزدهای سیاسی تأیید می کنند ، منع می کند. اما فصل انتخابات 2020 روحانیون را به سمت سیستم عامل های دیجیتالی خود جذب کرده است.

بیشتر بخوانید:  تایلندی های نگران منتظر یک راهپیمایی بزرگ سیاسی در بانکوک هستند

کنفرانس اسقف های کاتولیک آمریکایی در بیانیه اخیر خود در مورد دیدگاه های کلیسا و سیاست ها اظهار داشت: “به عنوان کاتولیک ، هر یک از ما فراخوانده می شود تا کاندیداها را برای سمت های عمومی ارزیابی کند که سیاست های آنها با اصول کتاب مقدس مطابقت دارد ، همانطور که اسقف های ایالات متحده در شکل دادن به شهروندی وظیفه شناس بیان کرده اند.”

“تشکیل وجدان برای شهروندی صادقانه: فراخوانی برای مسئولیت سیاسی” راهنمای کنفرانس رهبران کلیسا در سال 2015 است که به کلیساها می آموزد که چگونه می توانند و باید در گفتمان های مدنی مشارکت داشته باشند. از هیچ حزب یا جنبش سیاسی خاصی دفاع نکنید.

ماه گذشته ، سناتور کاردینال ، پاتریک اومالی ، از اسقف اعظم بوستون ، به کشیش ها یادآوری کرد که کشیشان “ممکن است از نامزدهای انتخابات یا احزاب سیاسی حمایت نکنند یا با آنها مخالفت نکنند” پس از منکر. پاول گرتی ، کشیش در لکسینگتون ، ماساچوست ، خود را “طرفدار زندگی” اما در حمایت از نامزدی آقای بایدن اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:  جو بایدن: من نتایج انتخابات را می پذیرم

در بیانیه ای برای واشنگتن تایمز ، اسقف لاکراس ویلیام پاتریک کالاگان گفت که وی “اصلاح برادرانه” را در مورد پدر آلتمن اعمال کرد ، که به نظر می رسد پیام تصویری وی “عصبانی و قضاوت کننده ، فاقد هرگونه خیرات و به گونه ای است که باعث رسوایی هم در کلیسا و هم در جامعه می شود.”

اکثر مردم انتظار دارند که من به طریقی یا روش دیگر تصمیم گیری کنم. بسیاری تحریم های فوری را پیشنهاد می کنند که کاملاً او را ساکت خواهد کرد. اسقف کالاهان گفت ، “دیگران خواستار حمایت کامل و بی دریغ از نظرات او بودند.” اگر تلاش های من برای اصلاح برادرانه موفقیت آمیز نباشد ، مجازات های کلیسا دور نیستند.

بیشتر بخوانید:  ترامپ برخلاف استاندار نوادا ، یک تجمع داخلی را برگزار می کند

برخی از رهبران کاتولیک ابراز نگرانی کرده اند که انتقادات روحانیون از اولویت های برنامه دموکراتیک بسیار زیاد شده و حجاب وجدان فردی را که بسیاری از کاتولیک ها در غرفه رای گیری از آن لذت می برند ، سوراخ می کند.

در یک بحث آنلاین که توسط اندیشه اجتماعی و ابتکار زندگی عمومی کاتولیک دانشگاه جورج تاون تدریس می شد ، استیون وایت گفت کاتولیک ها برای یافتن حمایت در نظرسنجی ها اغلب “به دنبال گلوله نقره ای” هستند.

آقای وایت ، مدیر اجرایی پروژه کاتولیک در دانشگاه کاتولیک آمریکا ، گفت: “اسقف های ما عالمانه اما ناامیدانه از پاسخ دادن به این سوال خودداری کردند.” “آنها ما را وادار کردند که کار سختی را انجام دهیم که به نوعی الگوریتم سیاسی خلاصه نمی شود.”

بیشتر بخوانید:  دموکرات های سنا قاضی بارت را یک شرور مراقبت های بهداشتی توصیف می کنند و خیلی زود دلیلی برای مخالفت با او پیدا می کنند.

کاتولیک های دیگر در انتقاد از حمایت از رئیس جمهور ترامپ سرسخت تر بودند. ماه گذشته اسقف جان استوو از لکسینگتون ، کنتاکی ، رئیس جمهور را “بسیار ضد زندگی توصیف کرد ، زیرا او فقط به فکر خودش است.”

جان گرینگ ، مدیر برنامه های کاتولیک در ایمان در زندگی عمومی ، چهارشنبه رهبران کلیسا را ​​به “نادیده گرفتن” فراخواند.[ing] قرنها تدریس کاتولیک “از طریق تمرکز بیش از حد بر سقط جنین”.

گرینگ در یک بیانیه کتبی گفت: “این الهیات حزبی برای کمک به انتخاب مجدد یک ملی گرای سفید پوست که ترس از تفرقه انداختن رای دهندگان را گسترش می دهد و قدرت خود را بر منافع عمومی قرار می دهد ، استفاده می شود.”

مشترک شدن در خبرنامه روزانه مامنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جان جیمز رقیب جمهوریخواه سنا: امی بارت “بسیار واجد شرایط”

فلنت ، میشیگان – جان جیمز جمهوری خواه روز شنبه درباره احساس وی درباره انتخاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *