Breaking News
Home / زندگی / پس از پنج سال کشمکش ، افزایش قیمت دارو کنترل نشده است

پس از پنج سال کشمکش ، افزایش قیمت دارو کنترل نشده است

داراپریم ، پیریمتامین ، در ماه مارس توسط سازمان غذا و دارو تأیید شد. به گفته GoodRx ، قیمت لیست تقریباً مشابه نسخه نام تجاری است. با کوپن می توان ژنریک را با قیمت ارزان تری – در حدود 183 دلار برای هر قرص یا بیش از 16000 دلار برای هر چرخه – تهیه کرد ، اما هنوز 13 برابر قیمت نام تجاری اصلی پنج سال پیش است.

بیشتر بخوانید:  پروژه فنی جمعی برای حمایت از اداره پست محلی

ویرا متعهد شد که این هزینه را برای بیمه شدگان رایگان کند و گفت که بسیاری از بیماران بیمه شده باید بتوانند آن را با پرداخت 10 دلار به صورت ترکیبی تهیه کنند. اما قیمت لیست هنوز مهم است ، زیرا برخی از بیماران ، از جمله سالمندان مدیکر ، باید درصدی از قیمت کل دارو را پرداخت کنند. هزینه های شرکت بیمه نیز به قیمت کامل نزدیکتر است که بعداً ممکن است منجر به افزایش حق بیمه مصرف کننده شود.

بیشتر بخوانید:  آیا بیل بار ترامپ خطرناکترین فرد جانبی است؟

داراپریم تنها داروی قدیمی نبود که در همان زمان با افزایش قیمت تکان دهنده ای روبرو شد. این شرکت که قبلاً به عنوان داروهای Valeant شناخته می شد و اکنون Bausch Health نیز شناخته شده است ، برای افزایش قیمت داروهای فشار خون و بیماری های قلبی از سال 2012 تا 2015 به ترتیب با بررسی دقیق مشابهی روبرو شد. محصولات معروف تر – مانند انسولین برای دیابت ، نالوکسان برای دوز مواد افیونی اضافی و EpiPen برای واکنش های جدی آلرژیک – همچنین شاهد جهش قیمت هایی بودند که به خوبی تبلیغ شدند.

بیشتر بخوانید:  یک مطالعه جدید نشان می دهد که چگونه ورزش های دانشگاهی نژادپرستانه شده اند

هنگامی که داروی اصلی با نام تجاری محافظت از حق ثبت اختراع خود را از دست می دهد ، نسخه های عمومی ممکن است وارد بازار شوند و برای فروش با قیمت پایین رقابت کنند. اما هنگامی که بیماران نسبتاً کمی وجود دارد – مانند توکسوپلاسموز ، که تقریباً 2000 بیمار را در سال 2015 تحت تأثیر قرار داد – بازار اغلب به این شکل عمل نمی کند.

بیشتر بخوانید:  حماقت اخیر ترامپ رای جمهوری خواهان در مورد چشم پوشی از ویروس کرونا را تحت الشعاع قرار داد

توسعه داروهای عمومی

بلافاصله پس از جنجال دارابریم و در زمان روی کار آمدن دولت ترامپ ، سیاست گذاران روی چگونگی تشویق رقابت عمومی که می تواند از افزایش قیمت جلوگیری کند ، تمرکز کردند.

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

ترامپ و مک کانل در مورد قانونی بودن قانون اساسی دیوان عالی عقب نشینی کردند

رئیس جمهور دونالد ترامپ و رهبر اکثریت سنا میچ مک کانل (تراشه Somodevilla / گتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *