Home / جدید ترین های دنیا / ویلیام بار از مداخله وزارت دادگستری در پرونده حمله جنسی ترامپ دفاع کرد

ویلیام بار از مداخله وزارت دادگستری در پرونده حمله جنسی ترامپ دفاع کرد


دادستان کل ویلیام بی. بار روز چهارشنبه از دخالت وزارت دادگستری در دعوی افترا توسط یک زن که ادعا می کرد رئیس جمهور ترامپ در دهه 1990 به وی حمله جنسی کرده است گزارش داد.

آقای بار به خبرنگاران گفت كه قانون قضایی فدرال “كاملاً روشن” است كه وقتی ادعاهای خسارت از وظایف آنها ناشی می شود ، مقامات – از جمله رئیس جمهور ، معاونان رئیس جمهور و اعضای كنگره – می توانند توسط دولت فدرال نمایندگی شوند. حمایت از قانون Westfall ، قانون مبهم فدرال که کنگره در سال 1988 تصویب کرد ، تضمین شده است.

بیشتر بخوانید:  ترامپ می گوید که وی می خواست بشار اسد رئیس جمهور سوریه را ترور کند اما وزیر دفاع پیشین جیمز ماتیس جلوی وی را گرفت

آقای بار در یک کنفرانس مطبوعاتی در شیکاگو برای بحث درباره یافته های “عملیات افسانه” ، یک ابتکار ضد جرم ، گفت: “این یک اعمال عادی قانون است.”

وی ادامه داد: “قانون مشخص است و به طور مکرر در حال اجرا است.” “و طوفان کوچکی که به دلیل فضای سیاسی عجیبی که در آن زندگی می کنیم رخ می دهد.”

بیشتر بخوانید:  رهبران اروپای مرکزی درباره بلاروس و مبارزه با COVID-19 بحث می کنند

ستون نویس مشاوره ای جین کارول سال گذشته آقای ترامپ را به حمله جنسی به او در یک فروشگاه شهر نیویورک در اواسط دهه 1990 متهم کرد.

رئیس جمهور این ادعا را رد کرد و کارول را به دروغگویی متهم کرد و گفت: “این از نوع من نیست” و “هرگز اتفاق نیفتاده است”. این اظهارات خانم کارول را بر آن داشت تا علیه رئیس جمهور شکایتی برای افترا مطرح کند.

بیشتر بخوانید:  مخالفت در مالی با پیشنهاد حکومت نظامی در مورد دوره انتقالی مخالف است

بار به خبرنگاران گفت که از زمان اظهارات آقای ترامپ در جریان کنفرانس مطبوعاتی ریاست جمهوری ، این مسئله از وظیفه رسمی دولت وی ناشی می شود. بنابراین ، ایالات متحده می تواند به عنوان متهم تحت قانون وستفال جایگزین شود.

وی گفت: “هنگامی که آنها در دفتر خود به س questionsالات حتی در مورد مسائل شخصی پاسخ می دهند ، هرگونه ادعای افترا در معرض وستفال است.”

آقای بار گفت که جایگزینی وزارت عدلیه با یک مقام منتخب “تا حدودی عادی” شده است ، و خاطرنشان کرد که این امر در سایر ادارات اتفاق افتاده است.

بیشتر بخوانید:  به نظر می رسد بایدن برای تأیید استفاده از Teleprompton برای مصاحبه های تلویزیونی ورق می زند

در دادخواست روز سه شنبه ، وکلای وزارت دادگستری استدلال کردند که اظهارات آقای ترامپ در چارچوب وظایف رسمی وی به عنوان رئیس جمهور است و بنابراین دولت باید دفاع وی را از وکیل خودش بگیرد.

در این دادخواست از دادگاه خواسته شد تا ایالات متحده را به جای آقای ترامپ به عنوان متهم تعیین کند و پرونده را از دادگاه ایالتی نیویورک به دادگاه فدرال منتقل کند.

بیشتر بخوانید:  تایلندی های نگران منتظر یک راهپیمایی بزرگ سیاسی در بانکوک هستند

خانم کارول با انتقاد از این اقدام ، خاطرنشان کرد که این اتفاق پس از درخواست وکلای وی از قاضی برای ارائه نمونه DNA به عنوان بخشی از کشف پیش دادرسی رخ داده است.

وی در توئیتی در توییتر خود گفت: “فقط وقتی از realDonaldTrump بخواهند اسناد و DNA را در معرض كشف قرار دهد ، ما را به وزارت دادگستری پیوند می دهد.” “این بی سابقه است.”

مشترک شدن در خبرنامه روزانه مامنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

لابی گراها میت رامنی می گویند که مدعیان دموکرات می توانند در دولت جو بایدن باشند

یک سوپرمارکت در لابی واشنگتن به مشتریان می گوید که خود را برای محاکمه دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *