Breaking News
Home / جدید ترین های دنیا / وزیر دارایی سابق مالزی با دو اتهام جدید فساد روبرو است

وزیر دارایی سابق مالزی با دو اتهام جدید فساد روبرو است


کوالالامپور ، مالزی (خبرگزاری فرانسه) – وزیر دارایی سابق مالزی روز جمعه به اتهام دو اتهام جدید فساد ادعای بی گناهی کرد و گفت که اقدامات قانونی علیه وی با انگیزه های سیاسی پیش از انتخابات قریب الوقوع صورت گرفته است.

ماه گذشته ، لیم گوان انگ به سه فقره فساد مالی مرتبط با تصدی پست نخست وزیری پنانگ از سال 2008 تا 2018 ، قبل از اینکه وزیر دارایی شود ، متهم شد. همسر وکیل وی نیز متهم به دریافت عواید غیرقانونی مربوط به پروژه پنانگ شده است.

بیشتر بخوانید:  بایدن با اکراه اعتراف می کند که کنفدراسیون آمریکای شمالی ، مکزیک و کانادا ، ترامپ "از NAFTA بهتر است"

لیم گفت که دو اتهام جدید که به دلیل اختلاس در اموال دولتی پنانگ به ارزش 208.7 میلیون رینگیت (50.2 میلیون دلار) در روز جمعه علیه وی مطرح شده بود ، قبل از انتخابات 26 سپتامبر در ایالت صباح ناامید کننده بود.

وی پس از استماع در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “این کاملاً بی اساس و انگیزه سیاسی است.” زمان آن بود که چهره من مخدوش شود و در دوره منتهی به انتخابات صباح بی اعتبار شود … و احتمالاً یک انتخابات سراسری قریب الوقوع.

بیشتر بخوانید:  استفان مانوچین: اکنون زمان آن نیست که نگران کاهش کسری بودجه باشیم

لیم بخشی از دولت اصلاحات بود که در ماه مارس برکنار شد. دولت جدید نخست وزیر محی الدین یاسین از احزاب فاسدی که در انتخابات عمومی 2018 شکست خوردند پشتیبانی می کند.

گرچه انتخابات ملی تا سال 2023 برگزار نخواهد شد ، اما محی الدین تحت فشار متحدان خود در دولت مالایی محور قرار دارد كه خواستار انتخابات زودهنگام شود زیرا ائتلاف وی فقط یك اکثریت ناچیز از دو کرسی پارلمان دارد.

بیشتر بخوانید:  دیزنی به خاطر فیلمبرداری "مولان" در سین کیانگ چین انتقاد کرد

وی اولین آزمایش خود را در این ماه با انتخابات در ایالت صباح تحت کنترل مخالفان در جزیره بورنئو روبرو خواهد شد ، زیرا دولت محلی با ترغیب نمایندگان مجلس برای فرار از تلاش برای خنثی کردن تلاش های ائتلاف خود برای تصاحب قدرت.

اتهامات جمعه علیه لیم مربوط به پروژه 1.5 میلیارد دلاری تونل زیر دریا است که در پنانگ برنامه ریزی شده است. ماه گذشته برای اولین بار لیم به جلب 10٪ از سود بالقوه به عنوان رشوه برای پروژه متهم شد و از سو asاستفاده از نخست وزیری پنانگ برای بدست آوردن فریب 3.3 میلیون رینگیت (793،746 دلار) برای کمک به یک شرکت محلی در تأمین قرارداد ساخت کمک گرفت.

بیشتر بخوانید:  شکست: رئیس جمهور ترامپ تد کروز ، تام Cotton ، جاش هاولی و دیگران را به لیست نامزدهای Scottos اضافه می کند

به طور جداگانه ، وی به سو ab استفاده از قدرت خود برای جلب رضایت همسرش در ارتباط با پروژه مسکن کارگران متهم شد. همسر وی ، بتی چیو ، به دلیل دریافت 372،009 رینگیت (89،479 دلار) درآمد غیرقانونی مرتبط با همان پروژه ، گناه نکرد. وی گفت این پول حق الزحمه وی است.

لیم آژانس ضد پیوند را به عنوان ابزاری که دولت جدید برای آزار و اذیت مخالفان استفاده کرده متهم کرد و متعهد شد که نام وی را در دادگاه تبرئه کند.

بیشتر بخوانید:  بررسی واقعی AP: دروغ های ترامپ در انتخاب دادگاه ، بایدن فلیپس

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

اکثر بزرگسالان مورد بررسی می گویند شرکت های رسانه های اجتماعی باید تبلیغات سیاسی را به طور کلی ممنوع کنند: نظرسنجی

مرکز تحقیقات پیو روز پنجشنبه گزارش داد که بیشتر بزرگسالان مورد نظر معتقدند که شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *