Home / جدید ترین های دنیا / هزاران نفر پس از آتش سوزی در یک اردوگاه پناهجویان در یونان بی خانمان مانده اند

هزاران نفر پس از آتش سوزی در یک اردوگاه پناهجویان در یونان بی خانمان مانده اند


موریا ، لسبوس (خبرگزاری فرانسه) – پس از آتش سوزی های پی در پی ، اردوگاه مهاجران و پناهجویان که در حین قفل ویروس کرونا شلوغ شده بود ، هزاران پناهجو شب چهارم را در فضای باز در جزیره یونان لسبوس به خواب بردند.

مقامات گفتند که آتش سوزی در سه شنبه و چهارشنبه شب توسط برخی از ساکنان اردوگاه که از حکم قرنطینه و دستورهای انزوا پس از مثبت شدن 35 نفر در اردوگاه موریا برای آزمایش COVID-19 صادر شده بود ، عمداً باعث آتش سوزی شد.

با تخریب اردوگاه ، صبح روز شنبه ، مردان ، زنان و کودکان در زیر خوابگاههای موقت ساخته شده از چوب نی ، پتو و چادر نجات یافته پیدا شدند.

هزاران نفر در تظاهرات خواستار اجازه گرفتن از جزیره شدند و در جاده ای که توسط اتوبوس های پلیس مسدود شده بود جمع شدند. این تظاهرات با صدای بلند اما مسالمت آمیز برگزار شد و بیشتر کودکان و زنان در جبهه بودند. هنگامی که معترضین شعار می دادند و بنرهای بداهه ساخته شده از تکه های مقوا یا ملحفه بلند می کردند ، پلیس ضد شورش در همان حوالی دیده شد.

بیشتر بخوانید:  جو بایدن: رأی نامزد دیوان عالی کشور نباید تحت "شرایط فعلی" برگزار شود

یکی از آنها می خواند: “ما به صلح و آزادی نیاز داریم. موریا همه زندگی ها را می کشد.”

چند معترض در میان جمعیت شلوغی از افرادی که اخیراً در این اردوگاه زندگی می کردند ، ماسک زده بودند ، که ده ها مورد از ویروس کرونا تائید شده بود قبل از سوختن.

ترک این جزیره مستلزم تعظیم قوانین اتحادیه اروپا است که طبق آن پناهجویانی که از ترکیه به جزایر یونان می رسند باید تا زمان اعطای پناهندگی یا اخراج به ترکیه در آنجا بمانند.

اردوگاه موریا برای سکونت در حدود 2750 نفر ساخته شده است ، اما چنان شلوغ بود که آتش سوزی های این هفته بیش از 12000 نفر را به پناهگاه اضطراری در لزبوس احتیاج داد. منتقدان مدت هاست که این اردوگاه را نمادی از شکست اروپا در سیاست مهاجرت می دانند.

بیشتر بخوانید:  رئیس سنا جمهوری خواه احضاریه پروفسور اسپاژ را درخواست می کند.

موریا به دلیل ویروس تا نیمه ماه سپتامبر پس از تأیید اولین مورد مرد سومالیایی که به او پناهندگی داده شده و به آتن رفته بود اما بعداً به اردوگاه بازگشت ، تحت قفل قرار گرفت.

در روز جمعه ، 200000 کیت شناسایی سریع ویروس برای آزمایش جامع شامل پناهجویان و جزایر به جزیره منتقل شد.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد یونان درخواست اعزام تیم پزشکی فوریت های پزشکی را داده است. انتظار می رود دو تیم یکی از بلژیک و دیگری از نروژ در روزهای شنبه و دوشنبه حاضر شوند.

مقامات گفتند که هیچ یک از ساکنان اردوگاه – به جز 406 نوجوان و کودک بدون همراه – مجاز به ترک جزیره نیستند. خردسالان بدون همراه روز چهارشنبه به سرزمین اصلی یونان منتقل شدند و چندین کشور اروپایی گفتند که برخی از آنها را می برند.

بیشتر بخوانید:  ترامپ "بزرگترین فداکاری" نیروها در سالگرد 11 سپتامبر را ستود

سربازان چادرهای جدیدی برای اسکان حدود 3000 نفر در یک مکان جدید در نزدیکی ایجاد کردند ، که برای جلوگیری از اعتراض مردم محلی که از جزیره خود عصبانی بودند و به عنوان بازداشتگاه هزاران نفر از خاورمیانه ، آفریقا و آسیا از ترکیه همسایه استفاده می شود ، با هلی کوپتر منتقل شدند.

آلودگی های شلوغ موریا باعث ایجاد تنش در بین ساکنان اردوگاه و افراد محلی شده است که طی اوج بحران پناهجویان در اروپا در سال های گذشته ، وضعیت استقبال از آنها به طور کلی کاهش یافته است.

بسیاری از پناهجویان در موریا زندگی در آنجا را بسیار بدتر از آنچه در سفرهای طولانی و اغلب دردناک خود نسبت به آنچه که امیدوار بودند زندگی بهتر در اروپا باشد تحمل کردند ، توصیف کردند.

بیشتر بخوانید:  مارک کلی پس از ظهور فیلم "شوخی نژادپرستانه" عذرخواهی کرد

“در حالی که در آفریقا بودیم ، برای جلوگیری از گرما و پلیس از ساعت 7 عصر تا 5 صبح راه می رفتیم. این کار دشواری بود.” آمادئوس ایام ، 23 ساله ، از موریتانی ، گفت: “اما اینجا بودن ، گیر افتادن ، فکر می کنم بدتر باشد.” “من تمام راه را برای ماندن نگذاشتم.” اینجا. (من) می خواهم یونان را ترک کنم. “

آنا سه ماه پیش به همراه برادر 19 ساله خود وارد موریا شد. ایام گفت ، هر دو دارای مشکلات شدید معده بودند و یک پزشک در یک بیمارستان محلی در لزبوس به آنها گفت که این امر به دلیل شرایط نامناسب زندگی ، از جمله آب و کیفیت پایین غذا در موریا است.

بیشتر بخوانید:  چارلز شومر: لایحه ویروس کرونا برای دموکرات ها از نظر سیاسی به ترامپ کمک می کند

این برادران در سال 2017 موریتانی را ترک کردند ، با پای پیاده از شمال آفریقا عبور کردند و سپس با کامیون راهی ترکیه شدند. آنها گفتند که خشکسالی مزرعه مادر آنها را نابود کرده است ، بنابراین ایام قادر به ادامه تحصیل نبود و دو برادر از اجبار اجباری یا کشته شدن توسط گروه های مختلف مسلح که از مالی می آمدند و در جنوب و غرب موریتانی سرگردان بودند ، ترس داشتند.

آنها گفتند که تمام مدارک آنها تکمیل شده بود ، اما برادران چیزی در مورد وضعیت درخواست پناهندگی نشنیده بودند. مقصد مورد نظر آنها فرانسه یا بلژیک بود.

___

از پیكاتوروس از آتن یونان نام بردم.

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

لیندسی گراهام: حزب جمهوری خواه آرا to را برای تأیید نامزد دیوان عالی کشور قبل از انتخابات دارد

لیندسی گراهام ، رئیس کمیته قضایی سنا دوشنبه شب گفت که جمهوری خواهان آرا to …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *