Breaking News
Home / جدید ترین های دنیا / نوید افکاری ، کشتی گیر ، علی رغم اعتراض ترامپ در ایران اعدام شد

نوید افکاری ، کشتی گیر ، علی رغم اعتراض ترامپ در ایران اعدام شد


تهران – تلویزیون دولتی ایران گزارش داد که مقامات این کشور پس از درخواست دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای نجات جان این جوان 27 ساله ، یک کشتی گیر را به جرم قتل یک مرد اعدام کرده اند.

روز شنبه ، تلویزیون دولتی به نقل از کاظم موسوی رئیس دادگستری فارس گفت: “حکم تلافی جویانه علیه نوید افکاری ، قاتل حسن ترکمان ، صبح امروز در زندان عادل آباد شیراز اجرا شد.”

پرونده افکار من توجه یک کمپین رسانه های اجتماعی را جلب کرد که وی و برادرانش قربانیانی بودند که به دلیل مشارکت در تظاهرات علیه دین سالاری شیعه در ایران در سال 2018 هدف قرار گرفتند. مقامات ایده های من را به چاقو زدن یکی از کارمندان شرکت آبرسانی در جنوب شیراز در میان ناآرامی ها متهم کردند. .

بیشتر بخوانید:  یکی از دستیاران جان دورهام به دلیل فشار برای تکمیل تحقیقات ترامپ و روسیه استعفا داد

ایران هفته گذشته اعتراف تلویزیونی کشتی گیر را پخش کرد. این کلیپ مشابه صدها اعتراف اجباری مشکوک دیگر بود که طی دهه گذشته در جمهوری اسلامی پخش شده است.

این پرونده خواست در ایران را برای توقف اجرای مجازات اعدام در ایران احیا کرده است. حتی نسرین ستوده ، وکیل مدافع حقوق بشر ایرانی ، که به دلیل شرایط در زندان اوین تهران در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا ، نزدیک به یک ماه در اعتصاب غذا به سر می برد ، تأیید کرده است که وی از عقاید من حمایت می کند.

بیشتر بخوانید:  این کالج از دوره ای با عنوان "چگونه دولت را سرنگون کنیم" طرفداری می کند که دانشجویان تازه وارد باید بیانیه خود را بنویسند

کمیته بین المللی المپیک روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که از خبر اعدام این کشتی گیر شوکه و ناراحت است و رئیس کمیته ، توماس باخ “این هفته با مراجعه مستقیم به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور ایران از نوید افکاری رحمت خواست.”

وزیر امور خارجه آمریکا مایک پمپئو گفت این اعدام بی رحمانه است.

ما آن را به شدیدترین حالت محکوم می کنیم. این یک حمله شرم آور به کرامت انسانی است ، حتی با نفرت انگیزترین استانداردهای این رژیم. پمپئو در توئیتی گفت: “صدای مردم ایران ساکت نخواهد شد.”

بیشتر بخوانید:  وی برای اطلاعات در مورد آتش سوزی مرگبار دنور 40000 دلار جایزه پیشنهاد داد

هفته گذشته ، رئیس جمهور دونالد ترامپ نگرانی خود را در مورد مسئله افکار من اعلام کرد.

ترامپ نوشت: “از رهبران ایران ، من بسیار سپاسگزارم اگر شما زندگی این جوان را درو کنید ، و او را اعدام نکنید.” “خیلی ممنونم!”

ایران با یک بسته تلویزیونی دولتی تقریباً 11 دقیقه ای درباره افکاری به توییت ترامپ پاسخ داد. پدر و مادر گریان یک کارمند شرکت آب ، این قتل عام را شامل می شدند. این اخراج شامل فیلم افکار من در پشت موتورسیکلت بود که در آن او می گوید که او پشت کارمند را با چاقو ضرب کرده است ، بدون اینکه دلیل حمله را ادعا کند.

بیشتر بخوانید:  اندرو گیلوم می گوید پس از رسوایی ساحل میامی با اسکورت مرد دوجنس است

در این کلیپ رسمی تلویزیونی اسناد نامشخص پلیس ، بدون توصیف جزئیات ، در مورد قتل به عنوان “اختلاف شخصی” نشان داده شده است. وی گفت تلفن همراه افکار من در منطقه است و عکسهای نظارتی او را نشان می دهد که در خیابان قدم می زند و با تلفنش صحبت می کند.

هفته گذشته ، خبرگزاری نیمه رسمی ایران تسنیم ، توئیت ترامپ را در مقاله ای تکذیب کرد و گفت که تحریم های آمریکا در میان بیماری همه گیر به بیمارستان های ایران آسیب زده است.

بیشتر بخوانید:  شومر: "گینزبورگ حتماً در قبر خود برگشته است" به انتخاب ترامپ از اسکاتوس

این آژانس اعلام کرد: “ترامپ نگران زندگی یک قاتل است در حالی که جان بسیاری از بیماران ایرانی را با مجازات های شدید به خطر می اندازد.”

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

اندرو ویلر ، رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست ، تلاش گاوین نیوزوم برای ممنوع کردن اتومبیل های مجهز به گاز در کالیفرنیا را مسخره می کند

ساکرامنتو ، کالیفرنیا – اندرو ویلر ، رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *