Breaking News
Home / آمریکا / نمایشگرهای Rosa Parks House در ایتالیا

نمایشگرهای Rosa Parks House در ایتالیا

نابلوس ، ایتالیا – خانه فرسوده و فرسوده دیترویت که نماد حقوق مدنی آمریکایی ، روزا پارکس پس از تحریم تاریخی اتوبوس خود در ایتالیا ، در مکانی که نمی تواند تضاد بیشتری داشته باشد ، پناه گرفته است: حیاط مرکزی تحمیلی کاخ سلطنتی ناپل.

این آخرین توقف خانگی در یک حماسه چندین ساله است که از زمانی آغاز شد که خواهرزاده پارکس پس از بحران مالی سال 2008 خانه کوچک دو طبقه را از تخریب در دیترویت نجات داد. وی این خانه را به یک هنرمند آمریکایی اهدا کرد که پس از آنکه موفق به یافتن آن نشد ، آن را برای نمایش عمومی در آلمان و اکنون در ایتالیا بازسازی کرد محل استراحت دائمی وی در ایالات متحده.

مدافع حقوق مدنی آمریكا ، روزا پاركس ، كه توسط هنرمند رایان مندوزا بازسازی شد ، سه شنبه 15 سپتامبر 2020 در حیاط كاخ سلطنتی قرن هجدهم در ناپل ایتالیا به نمایش گذاشته شده است. این آخرین ایستگاه خانه در حماسه ای چند ساله است وقتی خواهرزاده پارکس پس از بحران مالی سال 2008 خانه کوچک دو طبقه را از تخریب در دیترویت نجات داد (AP Photo / Gregorio Borgia)

بیشتر بخوانید:  این روز در تاریخ: 20 سپتامبر

با گسترش تنش های قومی در سراسر اقیانوس اطلس ، نمایشگاه مجلس از روز سه شنبه اهمیت جدیدی پیدا کرد. این نمایش با یک موسیقی متن تکرار شونده با عنوان “8:46” همراه است و مدت طولانی در حال اجرا است. زمان آن فرا رسیده بود كه یك مرد سیاه پوست ، جورج فلوید ، در یك قتل در ماه مه توسط مأموران پلیس سفیدپوست كه به جنبش زندگی زندگی سیاه و اعتراضات سراسری دامن زد ، به دلیل تاریخ بردگی و بی عدالتی نژادی آمریكا ، قتل داده شد.

ROSA PARKS HOUSE ARTIST با استناد به سخنرانی رایگان به جلو فشار می آورد

رایان مندوزا ، بازیگر زن بیش از پنج سال است که برای جلب توجه به ارزش تاریخی خانه در حال فعالیت است ، زیرا پارکس اندکی پس از عمل سرپیچی که در سال 1955 انجام داد ، زندگی می کرد: امتناع از دادن صندلی اتوبوس خود به یک مسافر سفیدپوست در مونتگومری ، آلاباما.

امتناع یک ساله آفریقایی آمریکایی ها از سوار شدن به اتوبوس های شهری که به دنبال آن رخ داد ، اولین تظاهرات بزرگ آمریکایی ها علیه آپارتاید است.

هنرمند Ryan Mendoza در مقابل عکاسان در مقابل خانه Rosa Parks ، یک فعال حقوق مدنی آمریکایی ، که وی برای نمایش عمومی آن را بازسازی کرد ، در ناپل ، ایتالیا ، سه شنبه ، 15 سپتامبر 2020. خانه فرسوده و شکسته دیترویت که پارکس آن را تصرف کرد پناهگاه پس از تحریم معروف اتوبوس او در مکان شماره نمایش داده می شود این می تواند متناقض تر باشد: حیاط باشکوه مرکزی کاخ سلطنتی قرن هجدهم.  (عکس AP / Gregorio Borgia)

هنرمند Ryan Mendoza در مقابل عکاسان در مقابل خانه Rosa Parks ، یک فعال حقوق مدنی آمریکایی ، که وی برای نمایش عمومی آن را بازسازی کرد ، در ناپل ، ایتالیا ، سه شنبه ، 15 سپتامبر 2020. خانه فرسوده و شکسته دیترویت که پارکس آن را تصرف کرد پناهگاه پس از تحریم معروف اتوبوس او در مکان شماره نمایش داده می شود این می تواند متناقض تر باشد: حیاط باشکوه مرکزی کاخ سلطنتی قرن هجدهم. (عکس AP / Gregorio Borgia)

بیشتر بخوانید:  میزبان MSNBC به خود زحمت نداد که در جریان مصاحبه یک به یک از نانسی پلوسی درباره جنجال سالن بپرسد

مندوزا در مصاحبه ای قبل از افتتاحیه اظهار امیدواری کرد که عظمت اولین “تقریباً خانه” در ناپل توجه ها را به میراث پارکس جلب کند و به آمریکا کمک کند “خانه ای را که نمی دانست فراموش کرده است فراموش کند.”

پارکس در حالی که پس از اعتراضات به اتوبوس تهدید به مرگ شده بود برای زندگی جدیدی در شمال ایالات متحده تلاش می کرد ، به همراه برادرش و خانواده اش در خانه ای کوچک در دیترویت زندگی می کرد. این خانواده می گوید پارکس ، که در سال 2005 درگذشت ، با 17 بستگان دیگر در آنجا زندگی می کرد.

بیشتر بخوانید:  نماینده برایان مست: هرگز 12 سپتامبر 2001 و پاسخ ما در برابر ترور 11 سپتامبر را فراموش نکنید

این خانه پس از بحران مالی سال 2008 و سقوط چشمگیر دیترویت متروکه و برای تخریب در نظر گرفته شد ، اما خواهر زاده پارکس ، ریا مک کالی ، آن را به قیمت 500 دلار از شهر خریداری کرد و به مندوزا اهدا کرد. پس از تلاش های ناموفق برای متقاعد کردن شهر برای نجات ساختمان ، در سال 2016 مندوزا آن را متلاشی و به پایتخت آلمان منتقل کرد و در بسیاری از استودیوی خود برای بازدید عموم بازسازی کرد.

در سال 2018 ، دانشگاه براون اعلام کرد که این خانه را به عنوان بخشی از نمایشگاه برنامه ریزی شده در مورد جنبش حقوق مدنی که توسط مرکز برده داری و دادگستری ترتیب داده شده است ، به نمایش خواهد گذاشت. اما او در آخرین لحظه عقب نشینی کرد و دلیل آن را اختلاف قانونی با خانواده عنوان کرد.

مدافع حقوق مدنی آمریکایی ، روزا پارکس ، که توسط هنرمند رایان مندوزا بازسازی شده است ، سه شنبه 15 سپتامبر 2020 در حیاط یک کاخ سلطنتی قرن 18 در ناپل ایتالیا به نمایش گذاشته شده است. این آخرین توقف خانه در یک حماسه طولانی مدت است که آغاز شده است هنگامی که خواهرزاده پارکس پس از بحران مالی سال 2008 خانه کوچک دو طبقه را از تخریب در دیترویت نجات داد (AP Photo / Gregorio Borgia)

مدافع حقوق مدنی آمریکایی ، روزا پارکس ، که توسط هنرمند رایان مندوزا بازسازی شد ، سه شنبه 15 سپتامبر 2020 در حیاط یک کاخ سلطنتی قرن 18 در ناپل ایتالیا به نمایش گذاشته شده است. این آخرین ایستگاه خانه در یک حماسه طولانی مدت است که آغاز شده است وقتی خواهرزاده پارکس پس از بحران مالی سال 2008 خانه کوچک دو طبقه را از تخریب در دیترویت نجات داد (AP Photo / Gregorio Borgia)

بیشتر بخوانید:  رئیس آتش نشانی اورگان در میان آتش سوزی های مخرب ترک می کند

Rosa Parks ، سوابق MLK را که باید ثبت شود ، حفظ کنید

اوایل سال جاری ، مندوزا به بنیاد مورا گروکو مستقر در ناپل رفت و در آنجا در 1990s یک سال کار کرد. این بنیاد موافقت کرد که با پشتیبانی وزارت فرهنگ ایتالیا و دولت منطقه ای کامپانیا ، به برگزاری نمایشگاه کمک کند.

برای مندوزا ، این خانه تجربیات بسیاری از آفریقایی تبارهای آمریکایی است که در نیمه اول قرن گذشته به شمال مهاجرت کردند ، فقط برای مقابله با خط قرمز و سایر تمایزاتی که نسلهای سیاه پوستان آمریکایی را تحت تأثیر قرار داده است.

وی گفت: “این خانه به طور خلاصه راهی برای درک مردم است که چرا مردم در آمریکا عصبانی هستند.”

Ryan Mendoza ، هنرمند ، روز سه شنبه ، 15 سپتامبر 2020 از منزل فعال حقوق مدنی آمریکایی Rosa Parks ، که برای نمایش عمومی آن را بازسازی کرد ، عبور می کند. خانه ویرانه ، شکسته و نقاشی شده دیترویت که پارکس پس از تحریم مشهور اتوبوس در محل برگزاری نمایشگاه ، به آن پناه برد. متناقض تر از این نمی تواند باشد: حیاط باشکوه مرکزی کاخ سلطنتی قرن 18.  (عکس AP / Gregorio Borgia)

Ryan Mendoza ، هنرمند ، روز سه شنبه ، 15 سپتامبر سال 2020 از خانه فعال حقوق مدنی آمریکایی Rosa Parks ، که برای نمایش عمومی آن را بازسازی کرد ، عبور می کند. خانه ویران ، شکسته و نقاشی شده دیترویت که پارکس پس از تحریم مشهور اتوبوس خود در آن محل به آنجا پناه برد. متناقض تر از این نمی تواند باشد: حیاط باشکوه مرکزی کاخ سلطنتی قرن 18. (عکس AP / Gregorio Borgia)

بیشتر بخوانید:  هدف قرار دادن خانه میچ مک کانل در کنتاکی در دادگاه عالی نسبت به جای خالی

او به ویژه احساس رضایت می کند زیرا خانه “چنان شکننده است که تقریباً می توانید آن را منفجر کنید” در حیاط مرکزی کاخ سلطنتی نمایش داده می شود ، جایی که مطمئناً مورد استقبال پادشاهان بوربون قرار نخواهد گرفت. .

برای اعمال FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

اما اکنون ، “به جای اینکه توسط دیوارهای کاخ سلطنتی رد شود ، این دیوارها او را در آغوش گرفته و محافظت کرده اند”. “احتمالاً به لطف نمایش خانه به این روش ، آمریکا به خانه اجازه خواهد داد خانه داشته باشد.”

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جمعیت ترامپ شعار می دهند ، “این صندلی را بگیرید!” انتخاب دیوان عالی کشور پیش رو است

اگر جمعیت در تجمع روز شنبه رئیس جمهور ترامپ در کارولینای شمالی نشانه ای باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *