Home / زندگی / نقش ارتش در انتخابات مورد مناقشه

نقش ارتش در انتخابات مورد مناقشه

حداقل دو راه وجود دارد که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر می تواند سیستم سیاسی موجود را تهدید کند. هر دو خطر کشاندن نیروهای مسلح ایالات متحده به سیاست های حزبی را دارند و در نتیجه خود قانون اساسی را به خطر می اندازند. مدتهاست که آمریکایی ها عادت کرده اند که ارتش آمریکا از سیاست پاک نشدنی و غیرقابل بازگشت است. وقایع در ماه های آینده ممکن است این فرض را آزمایش کند.

بیشتر بخوانید:  مجلس به دستور ترامپ مالیات حقوق و دستمزد را به تعویق نمی اندازد

سناریوی شماره 1 اخیراً مورد توجه مطبوعاتی قرار گرفته است: بایدن پیروز می شود ، اما ترامپ از پذیرش نتیجه خودداری می کند. وی انتخابات را تقلب كرد و متعهد شد كه كنترل کاخ سفید را حفظ كند. با استناد به متمم دوم ، ترامپ سپس می تواند میلیونها نفر از پیروان خود را به عنوان “ملی پوش” متعهد به حفظ نظم و قانون (و بنابراین قدرت خود بر ریاست جمهوری) بسیج کند تا انتخابات عادلانه انجام شود ، هر چقدر هم طول بکشد.

اما سناریوی دوم نیز کمتر مسئله ساز نیست: ترامپ پیروز می شود ، اما مخالفان ضد ترامپ ، از جمله اکثریت قریب به اتفاق رسانه های کشور ، نخبگان فکری و فرهنگی ، از پذیرش نتیجه خودداری می کنند. آنها قادر به رعایت چهار سال دیگر حاکمیت توسط یک خودشیفته فاسد ، ناتوان و کاملاً غیر صادق نیستند ، آنها می توانند ریاست جمهوری وی را غیرقانونی اعلام کنند و خواستار برکناری وی شوند. “مقاومت” الهام گرفته از ظهور وی در دفتر عالی در سال 2016 به شدت احیا می شود. آنتیفا در حال انتقال از یک گروه حاشیه ای به جنبشی توده ای است که متمایل به سرنگونی یک رژیم کاملاً فاشیستی است ، با استفاده از هر وسیله لازم.

ده یا بیست سال پیش ، حتی به عنوان پایه ای برای فیلمنامه هالیوود ، هیچ یک از سناریوها قابل قبول به نظر نمی رسید. با توجه به شوک های متعددی که آمریکایی ها در سال 2020 متحمل می شوند ، دیگر چنین نیست. در حالی که محاسبه احتمال وقوع هر یک از سناریوها (یا برخی متغیرهای مرتبط) دشوار است ، اما صفر نیست. اگر شمارش آرا final نهایی نامشخص باشد – شاید برگه های رای از دست رفته یا اشتباه محاسبه شده باشد ، یا شواهد جدیدی از دخالت خارجی – می تواند بسیار بیشتر از صفر باشد.

بیشتر بخوانید:  با تدریس گورباچف ​​| ملت

دو سناریوی پیشنهادی از این نظر مشابه هستند: در هر یک ، انتخابات ریاست جمهوری قابل رقابت این امکان را دارد که باعث فروپاشی سیستم محلی شود. ناآرامی هایی که همزمان ده ها شهر را تحت تأثیر قرار داد ، معترضانه اعتراضات اخیر در پورتلند ، اورگن را تحت تأثیر قرار داد ، از این قاعده مستثنا نیست. اگر سازمان های پلیس ایالتی و محلی نتوانند از پس مقابله برآیند ، طرفداران رژیم که قصد دارند برخی از ظاهر ثبات را بازگرداند ، با استقرار نیروهای آمریکایی بحث خواهند کرد. اما هر اقدامی از این جنبه ها از اهمیت سیاسی برخوردار است.

در سناریو 1 ، چپ ها نیروهایی را دعوت می کنند تا شبه نظامیان ترامپ را که مانع ریاست جمهوری بایدن می شوند ، متفرق کنند. در سناریوی شماره 2 ، جناح راست به نیاز نیروها برای شکستن مقاومت جسورانه و در نتیجه حفظ ادعای قانونی ترامپ برای انتخاب مجدد اشاره می کند. در هر صورت ارتش باید از نتیجه “درست” انتخابات نوامبر 2020 حمایت کند.منبع: جهان لینک

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/BpQlg
clck.ru/QtamY
u.nu/7tl5l
v.gd/WSWy3I
ulvis.net/iEX

About adminpbn

Check Also

امی کانی بارت افراطی است – فقط از آن نوع که فکر می کنید نیست

امی کونی بارت (C-SPAN) ممنون از اینکه ثبت نام کردید. برای بیشتر ملتآخرین نسخه ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *