Home / آمریکا / نسل پنجم جنگنده پنهان کار J-31 چینی ممکن است F-35 باشد

نسل پنجم جنگنده پنهان کار J-31 چینی ممکن است F-35 باشد

گزارش های رسانه های چینی به تصاویر جدیدی از جنگنده پنهانکار نسل پنجم J-31 در حال ظهور در شبکه های اجتماعی اشاره می کند که ظاهراً پیشرفت های مختلفی در طراحی هواپیمای جدید چند منظوره برای رادار گریز نشان می دهد.

گزارشی که در تاریخ 5 مه در روزنامه گلوبال تایمز ، یک روزنامه انگلیسی زبان چینی منتشر شد ، می گوید تصاویر جدید نشان می دهد … “یک نسخه ارتقا یافته با تغییراتی که در طراحی آیرودینامیکی آن اعمال شده است دقیقاً مانند نمونه اولیه ای که اولین پرواز خود را در سال 2016 انجام داد ، به جای انتشار. نسخه اصلی که در Airshow China در سال 2014 معرفی شد. ‘

بهبودها یا تغییرات در J-31 به الگوی طولانی مدت تلاشهای آشکار و تا حدودی مشهود چینی برای کپی ، سرقت یا آینه طراحی های استفاده شده در F-35 ایالات متحده ادامه خواهد داد. تقریباً همه عکس ها و رندرهای J-31 ، از زمان اولین افشای آن ، شباهت بسیار زیادی به F-35 آمریکایی دارد. با توجه به اقدامات جاسوسی سایبری شناخته شده و مستند در چین ، برای بسیاری در ایالات متحده تعجب آور نبود. گزارش کنگره 2014 کمیته بررسی اقتصادی و امنیتی ایالات متحده و چین به طور مشخص به یافته های هیئت علمی علوم دفاعی استناد می کند که حملات سایبری چینی مشخصات مهم و جزئیات فنی تعداد زیادی از سیستم های تسلیحاتی آمریکا – از جمله F-35 را به سرقت برده است.

در همین حال ، یک خبر خبری پنتاگون 2018 درباره گزارش سالانه وزارت دفاع چین اظهار داشت که شباهت های ظاهری جنگنده های F-35 و J-20 چینی ممکن است در نتیجه جاسوسی باشد. به نظر می رسد که یک نگاه اجمالی به J-20 شباهت هایی به F-35 دارد ، خصوصاً قسمت جلویی جلویی که با بدنه بال مخلوط شده و لوله های داخلی ساخته شده با آن مطابقت دارد. این شباهت ها علی رغم تفاوت های آشکار پدیدار می شوند ، زیرا جی -20 بدنه پهن و طولانی تری دارد. با این وجود تصاویر موجود شباهت بیشتری به جنگنده چند منظوره F-35 و J-31 چینی دارد.

بیشتر بخوانید:  یک زن و شوهر از کارولینای شمالی در حالی که از ویروس کرونا در حال مرگ بودند دست به دست هم دادند

اخیراً در سال گذشته ، گزارش دیگری از گلوبال تایمز گفته بود که J-31 در نمایشگاه هوایی پاریس 2019 پیشرفت طراحی داشته است. تصاویر این داستان شباهت های بصری عمیقی بین F-35 و J-31 را نشان می دهد. این بی سابقه نیست ، زیرا خود رسانه های چینی به شباهت های این دو هواپیما اشاره کردند. بخشهایی از داستان مردم چین روزانه آنلاین از سال 2013 به طور خاص به شباهت طراحی بین J-31 و F-35 در حال ظهور چینی اشاره داشت و نوشت که “J-31 و F-35 از همان ورودی DSI استفاده می کنند ( ورودی مافوق صوت توسط یک لایه غیر مرزی از هم جدا شده است). “مقاله یادآور می شود که تنها تفاوت عمده در این است که ایالات متحده مدل F-35B Short Take-Off and Landing را دارد و J-31 از دو موتور در مقایسه با پیکربندی پیشرانه تک موتوره در F-35 استفاده می کند.

بیشتر بخوانید:  نیوتن 2 TD مدیریت می کند ، و میهن پرستان دلفین ها را 21-11 نگه می دارند

در این گزارش آمده است كه چین زرادخانه موانع هسته ای خود را دو برابر خواهد كرد

اشاره مقاله مردم آنلاین روزانه به “ورودی بی نظیر لایه لایه بین لایه بی نهایت” جالب و مهم به نظر می رسد ، زیرا این مقاله مربوط به طراحی های مهندسی شده برای مدیریت حرارت و امضاهای حرکت هوا است که پدیده های آیرودینامیکی جریان هوا را در اطراف پرواز مافوق صوت از خود نشان می دهند. “لایه مرزی” آیرودینامیک ، که به جریان هوا در اطراف یک سلاح یا سکوی در حال انتقال اشاره دارد ، می تواند به طور قابل توجهی بر ثبات پرواز و خصوصیات مخفی کاری هواپیما تأثیر بگذارد.

یک جنگنده پنهان کار J-31 چینی در نمایشگاه هوایی چین 2014 در Zhuhai ، استان گوانگدونگ ، جنوب چین در 11 نوامبر 2014 – پرونده عکس.
(یوهانس آیزل / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

یک مقایسه نزدیک را می توان در کارهای فعلی آزمایشگاه های تحقیقات نیروی هوایی در مورد “پدیده های لایه مرزی” مربوط به نسل بعدی سلاح های مافوق صوت یافت. رهبران ارشد علوم و فناوری نیروی هوایی و توسعه دهندگان سلاح در سمپوزیوم فدراسیون نیروی هوایی در سال 2019 به من گفتند که “پدیده های لایه مرز” برجسته در تحقیقات و توسعه سلاح ها و سیستم عامل های آینده است. البته کنترل شار و دما ، برای حفظ ثبات پرواز برای سلاح های مافوق صوت که با سرعتی تا پنج برابر سرعت صوت حرکت می کنند ، امری حیاتی است. توسعه دهندگان می خواهند پیکربندی هایی را تولید كنند كه به جای لایه مرزی “آشفته” جریان هوا “آرام” یا صاف ایجاد كند تا سلاح بتواند مسیر دقیق خود را حفظ كند و گرمای بیش از حد را مدیریت كند.

بیشتر بخوانید:  لینوود در مورد تیراندازی به قانونگذاران شهرستان لس آنجلس از سایت رسانه های اجتماعی مدیر شهر فاصله می گیرد

بنابراین ، در نتیجه ، به وضوح به نظر می رسد که همان اصول آیرودینامیکی در تنظیمات هواپیماهای پنهانکار که به دنبال مدیریت امضاهای حرارتی و تلاطمی هستند که به احتمال زیاد در لایه های مرزی جریان هوا هواپیماهای خفا با سرعت های فوق صوت پرواز می کنند ، اعمال می شود. بر این اساس ، یک “عبور مجزا از لایه نامحدود” جریان هوا (همانطور که در مقاله مردم آنلاین روزانه گزارش شده است) که مسیر جریان هوا را جدا یا ریشه ای نمی کند ، نه تنها می تواند پرواز روان تری را با سرعت بالا تضمین کند ، بلکه به مدیریت درجه نیز کمک می کند. گرما. البته ، بین مهندسی فنی مدیریت حرارتی مورد نیاز هواپیماهای مافوق صوت و پنهانکار تفاوت های قابل توجهی وجود خواهد داشت ، با این حال ، جوش داده شده از بدنه بال و صاف تر ، و عدم وجود لبه های سخت یا برآمده ، به وضوح مزیت اضافی لایه مرزی نرم و خنک را به همراه دارد. برای جریان هوا در همین راستا ، گزارش Global Times 2019 جزئیات برخی تغییرات طراحی J-31 2019 را نشان می دهد که بر اساس عکس ها ، بر خلاف مدل های قبلی ، نمای بیرونی نرمتر و خشن تر در پشت کابین خلبان نشان داده شده است.

بیشتر بخوانید:  تیراندازی در نیواورلئان: 4 کشته و 1 زخمی در تیراندازی جداگانه

روزنامه چینی کاوش در بحث کاملاً دقیق درباره طرحهای آیرودینامیکی مربوط به هواپیما را متوقف کرده است ، اما با استناد به یک خلبان آزمایشی نیروی هوایی چین می گوید: “طراحی آیرودینامیکی مخفی کاری J-31 ، طراحی موتور پنهانکاری و طراحی پوشش پنهانکاری همه چیز را دارد. این به استانداردهای پیشرفته بین المللی در فن آوری رسیده است. ناشناس (خلبان آزمایشی نیروی هوایی چین خو یونلینگ.)

با این حال ، پیکربندی خارجی و برخی از عناصر مدیریت امضای حرارتی بصری فقط چند مورد از بسیاری از ویژگی های مربوط به فناوری مخفی کاری را نشان می دهد. طراحی های مخفیکاری اغلب شامل موتورهای داخلی ، پوشش های جاذب رادار و محل های استفاده از سلاح های داخلی است. در همین راستا ، گزارش People Daily Online ادعا می کند که J-31 در مقایسه با F-35 از ظرفیت بارگیری بیشتر سلاح برخوردار است. با این حال ، مشخصات موجود نشان می دهد که J-31 با شش نقطه سخت سلاح خارجی سفر می کند … همان تعداد F-35.

پنتاگون: نیروی هوایی چین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک تهدید جدی است

در مورد چگونگی استفاده از J-31 ، روزنامه های چینی و آمریکایی پر از حدس و گمان هستند. برخی گزارش ها حاکی از آن است که این جنگنده به عنوان راهی برای مقابله با برد و برد F-35 برای صادرات در نظر گرفته شده است ، اما گزارش های دیگر با استناد به مقامات چینی می گویند که J-31 برای مصارف خانگی است و ممکن است از ناوهای هواپیمابر چینی پرواز کند.

بیشتر بخوانید:  رایان رینولدز برای عروسی Plantation عذرخواهی کرد

چینی ها با J-31 پیشروی می کنند تا بسیاری از محاسبات استراتژیک به موقع در نظر گرفته شوند. گزارش اخیر کنگره ، کمیته بررسی اقتصادی و امنیتی ایالات متحده و چین برای سال 2018 ، به طور خاص به نگرانی در مورد اهداف انبساطی چین در مورد پیش بینی قدرت هوا ، زمین و دریا اشاره دارد. متن بررسی حاکی از افزایش چشمگیر تمرینات “آموزش از راه دور بر روی آب” در مناطق جدید در سال های اخیر است که ، یادداشت های این مطالعه ، توانایی نیروی هوایی PLA را در جمع آوری اطلاعات و “انجام مأموریت های دریایی علیه ایالات متحده” بهبود بخشیده است.

بر اساس گزارش مجله آمریکایی ، “در ماه های نوامبر و دسامبر 2017 ، نیروی هوایی ارتش آزادیبخش خلق (PLA) حداقل 9 پرواز آموزشی از راه دور بر روی مناطق دریایی در حاشیه چین انجام داد ، و این روند از سال 2015 ادامه دارد.” کمیسیون بررسی اقتصادی و امنیتی چین 2018.

برای برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

همه اینها به رسمیت شناختن بسیار بحث شده و به رسمیت شناخته شده ای مبنی بر اینکه چین مدتهاست از اهداف خود برای خدمت به عنوان قدرت منطقه ای غالب فراتر رفته و به سمت خود به عنوان یک قدرت بزرگ جهانی پیشرو مهاجرت کرده است.

– کریس آزبورن مدیر ویرایشگر Warrior Maven و ویراستار دفاع برای The National Interest است –

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جمعیت ترامپ شعار می دهند ، “این صندلی را بگیرید!” انتخاب دیوان عالی کشور پیش رو است

اگر جمعیت در تجمع روز شنبه رئیس جمهور ترامپ در کارولینای شمالی نشانه ای باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *