Home / جدید ترین های دنیا / مکزیک بودجه را از توسعه جهت مهار مهاجرت منحرف کرد

مکزیک بودجه را از توسعه جهت مهار مهاجرت منحرف کرد


مکزیکو سیتی (خبرگزاری فرانسه) – تحت فشار ایالات متحده برای مهار مهاجرت ، دولت مکزیک پول خود را از صندوقی که قصد دارد توسعه منطقه ای را تحریک کند به منظور بازسازی مراکز بازداشت مهاجرت و انتقال مهاجران از مرزهای ایالات متحده و مکزیک هدایت کرده است.

براساس اطلاعاتی که آسوشیتدپرس از طریق درخواست های سوابق عمومی به دست آورده است ، دولت رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور سال گذشته بیش از 4 میلیون دلار از صندوق مکزیک به منظور محدود کردن مهاجرت اختصاص داده است.

در اواخر ماه مه سال 2019 ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد که تعرفه های مخربی را بر تمام واردات مکزیک اعمال خواهد کرد ، مگر اینکه مکزیک برای مهار جریان مهاجران از طریق خاک خود اقدام کند. مذاکرات عصبانی منجر به توافق جلوگیری از بحران شد. مکزیک گارد ملی تازه ایجاد شده را برای رهگیری مهاجران مستقر کرد و با گسترش برنامه ای که به ایالات متحده اجازه می داد پناهجویانی از کشورهای دیگر در مکزیک منتظر بمانند تا پرونده های آنها در دادگاه های ایالات متحده رسیدگی کند ، موافقت کرد.

بیشتر بخوانید:  نانسی پلوسی: قانون مراقبت مقرون به صرفه جوهره اختلافات دیوان عالی کشور است

در آن زمان هیچ تغییری در مورد اصلاحیه دولت مکزیک در ژوئن 2019 در صندوق مکزیک ، که از پروژه های توسعه در آمریکای مرکزی و کارائیب پشتیبانی می کند ، یادداشت نشده است. دولت در حکمی گفت که این صندوق “نیاز به چشم انداز جدیدی دارد که امکان استفاده بهتر از منابع را فراهم کند” و اکنون می توان از آن برای “ثبت ، نظارت و ردیابی” جریان مهاجرت و تجهیز مراکز بازداشت نیز استفاده کرد.

آسوشیتدپرس در مورد تغییر اهداف صندوق ، که به طور رسمی به عنوان صندوق زیرساخت های آمریکای مرکزی و کارائیب شناخته می شود ، و اینکه آیا تحت فشار دولت ایالات متحده است ، از وزارت امور خارجه اظهار نظر کرد. این وزارتخانه فقط با ذکر لیست بهبود مراکز بازداشت مهاجرت پاسخ داد.

Tonatiuh Guillén ، که یک هفته پس از معامله با ایالات متحده از سمت رئیس اداره مهاجرت مکزیک استعفا داد ، گفت که انتقال وجوه توسعه “تغییر چشمگیر” در مأموریت صندوق است و آنچه در سال گذشته اتفاق افتاد را توضیح می دهد: بدون ابزار و منابع برای طراحی استراتژی های توسعه ، که هدف دولت بود. “

بیشتر بخوانید:  ترامپ دستورالعمل منع آموزش تئوری مسابقه نقدی توسط پیمانکاران فدرال را امضا کرد

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور با رویکرد متفاوت و انسانی تر نسبت به مهاجرت فعالیت کرد. مکزیک با هدف ایجاد مهاجرت به جای یک ضرورت ، از کشورهایی در مثلث شمالی آمریکای مرکزی که فرستنده اصلی مهاجران بوده اند ، پشتیبانی خواهد کرد. مکزیک در طی سه ماه نخست ریاست جمهوری خود ، 15000 ویزای بشردوستانه برای آمریکای مرکزی که به طور کاروان سفر می کنند ، صادر کرد.

لوپز اوبرادور همان زبان را حفظ کرد و برخی از برنامه های توسعه را در آمریکای مرکزی آغاز کرد ، اما اقدامات دولت پس از تهدید ترامپ به تعرفه ها تغییر کرد. هزاران مهاجر توسط نگهبانان بزرگراه های مکزیک را جابجا کردند. مدیر زندان های مکزیک جایگزین گیلن شد. اخراج ها بیشتر شد. و شهرهای مرزی که قبلاً مورد خشونت گروهی قرار گرفته بودند ، مملو از 60،000 پناهجو بود که توسط ایالات متحده اعزام شدند و منتظر فرایندی بودند که ماهها و گاهی سالها به طول انجامید.

بسیاری از پناهجویان مورد سو abuse استفاده ، آدم ربایی و اخاذی قرار گرفته اند. بعضی ها که با بچه ها سفر می کردند ، تصمیم گرفتند که منصرف شوند.

بیشتر بخوانید:  گزارش: مرکز نگهداری مهاجران باید زندانیان را آزاد کند

وزارت امور خارجه اسنادی را ارائه داد که نشان می دهد در ژوئیه 2019 ، آژانس همکاری بین المللی توسعه مکزیک حدود 3.3 میلیون دلار از صندوق (با نرخ ارز در آن زمان) به بازداشتگاه ها ارسال کرده و در سپتامبر 2019 بیش از 700000 دلار برای انتقال پناهجویان به جنوب ارسال شده است.

دولت مکزیک نگفت که چه تعداد از این مهاجران در جنوب مرزی با اتوبوس روبرو شده اند ، اما وزارت امور خارجه ماه ها پیش گفت که بیش از نیمی از منتظران تصمیم گرفته اند که داوطلبانه به کشورهای خود برگردند.

مورین مایر ، معاون رئیس جمهور و مدیر دفتر واشنگتن در آمریکای لاتین برای سازمان حمایت ، دفتر واشنگتن در آمریکای لاتین گفت: “آنها بدون نیاز به اطلاعات لازم و بدون توضیح مفاهیم مربوط به پرونده های پناهندگی خود ، مردم را به انتقال خود” فرا می خوانند.

این واقعیت که دولت مکزیک بودجه خود را برای پرداختن به عوامل اقتصادی مهاجرت به ایالات متحده به نفع انتقال پناهجویان از شمال مکزیک به مرزهای جنوبی و بهبود شرایط در بازداشتگاه های مکزیک تغییر داده است ، نشانه روشنی است که چگونه دولت لوپز اوبرادور اولویت های مهاجرت را در پاسخ به خواسته های دولت تغییر داد. ترامپ. “

بیشتر بخوانید:  139 پناهنده برای اسکان از یونان به آلمان رفتند

برنامه بازگشت پناهجویان در مکزیک در ماه مارس متوقف شد ، زیرا ایالات متحده به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 در واقع مراحل پناهندگی در مرزهای جنوبی خود را به حالت تعلیق درآورد. با این حال ، دولت ایالات متحده همچنان مهاجرانی را که به طور غیرقانونی عبور می کردند به مکزیک می فرستد.

در ماه آوریل ، دولت مکزیک مبلغی بیش از 700،000 دلار برای “حمل و نقل زمینی ، رایگان و داوطلبانه ، برای افراد در سرزمین ملی” ، تقریباً همان مقدار در سال 2019 از صندوق استفاده کرد. AP در زمانی که دولت مکزیک مهاجران را به اتوبوس ها از مرز شمالی جنوب تا مرز گواتمالا. بسیاری از آنها راهی برای ادامه کار در آنجا نمانده اند زیرا همه گیری مرزها را بسته است.

از سال 2011 ، صندوق مکزیک نزدیک به 150 میلیون دلار به 11 کشور پرداخت کرده است که بیشتر آن در دو دولت قبلی پروژه های زیرساختی در آمریکای مرکزی اختصاص یافته است.

بیشتر بخوانید:  شومر: "گینزبورگ حتماً در قبر خود برگشته است" به انتخاب ترامپ از اسکاتوس

سال گذشته نیز دولت لوپز اوبرادور بیش از 62 میلیون دلار از صندوق مکزیک برای تمدید دو برنامه اجتماعی برای هندوراس و السالوادور اختصاص داد. مشخص نبود که چه مقدار از این پول خرج شده است.

در پاسخ به درخواست برای اظهار نظر در مورد استفاده از صندوق ، وزارت امور خارجه مکزیک گفت که “هیچ پولی باقی نمانده است” و در ماه مه ، دولت دستور داد که صندوق پس از انجام تعهدات خود ، که ممکن است سالها طول بکشد ، خاتمه یابد ، به عنوان بخشی از وظیفه لوپز اوبرادور در حذف چنین ظروف مالی که وی می بیند آنها اهداف بالقوه فساد هستند.

گیلین ، مدیر سابق آژانس مهاجرت گفت: “روشن است که هدف اصلی این صندوق تحریف شده است و همچنین روشن است که ما اطلاعات کافی در مورد هزینه ها نداریم.”

__

نویسنده آسوشیتدپرس E.A در این گزارش مشارکت داشته است. ادواردو کاستیلو.

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

کمیته مباحث ریاست جمهوری پس از بحث و گفتگو در روز سه شنبه تغییرات قالب را سنجید

این کمیته روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که کمیته بحث و گفتگوهای ریاست جمهوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *