Home / عمومی / موارد سرخک بیش از 700 مورد بدتر می شود ، مقصر ضد واکسیناسیون – پدر هلی کوپتر اصلی است

موارد سرخک بیش از 700 مورد بدتر می شود ، مقصر ضد واکسیناسیون – پدر هلی کوپتر اصلی است

ترک کابل ، افغانستان به مرز پاکستان مانند سفر به گذشته از 21 بودتو به 5دهم قرن. من 15 سال پیش در بهار آنجا بودم. جاده های خاکی از یک دهکده کوچک به دهکده دیگر پر از چاله های عمیق بود و سنگهای عظیمی به اندازه فولکس واگن باعث مسدود شدن یک باند و بعضاً کل جاده می شد که لازمه انحراف طولانی بود. در هیچ روستایی برق نبود. مردان و پسران در امتداد جاده ها به رشته الاغهایی که مملو از هیزم ، قرص و قوطی نفت سفید هستند می روند. شب ها ، دو طرف کوه کوه کنار جاده مانند پرده های بزرگ بسته می شدند. تاریکی در انتهای دره ای بود که رودخانه کنر شکل گرفته بود. نمی توانید دست خود را جلوی صورت خود ببینید.

فکر می کردم تا آنجا که می توانم به گذشته برگردم تا اینکه به اسدآباد رسیدم ، یک شهر قاچاقچی غیرقانونی که فقط یک یا دو مایل از مرز با پاکستان در منطقه پشتون که عمدتاً تحت کنترل طالبان بود فاصله داشت. اسدآباد در تقاطع دو رودخانه ساحل و کنر واقع شده است. هنگامی که من با یک کامیون چهار چرخ متحرک که از جلال آباد ، یک شهر تجاری در جنوب گرفته بودم ، به ذوب شدن یخچال های طبیعی از دامنه کوه های هیمالیا می پرداختیم و هر دو رودخانه سریع و یخ زده بودند. جاده 35 مایل بین دو شهر آنقدر بد بود که این سفر بیش از هشت ساعت طول کشید. کمک فنرهای کامیون در تمام مدت از کار افتادند و در حدود دو مایلی خارج از شهر ، مایعات در سراسر روتورهای ترمز بیرون می زد و ترمزها نیز از کار می افتادند.

پسری که برای جایگزینی شوک ها از وانت بار ما پایین غلتید ، پایی نداشت. مترجمان ASUS “فلج اطفال” را توضیح می دهند. “در اینجا هیچ واکسینی وجود ندارد. این یک اپیدمی است. “ما بعد از چند دقیقه در شهر گشتیم ، با ده ها کودک مواجه شدیم که روی عصا های موقت لنگ می زدند یا خود را به سکوهای چرخ کم می کشیدند ، که آنها را از تخته سه لا و چرخ های اتومبیل های خرید جمع کرده بودند. کودکان دیگر به دلیل عفونت استاف ، زخم باز داشتند. یا با لکه های قرمز و نقاط سرخک مشخص شده است. بزرگسالان نیز ، که قربانی فلج اطفال شده اند ، عصاهایی را که از شاخه های درختان پوشیده شده از ژنده پوش ساخته می شوند ، منتقل می کنند. من فکر کردم فلج اطفال ده ها سال قبل ریشه کن شده است. من اشتباه کردم. شما مجبور نبودید ضد واکسیناسیون شوید. خود را برای فلج اطفال و سرخک در اسدآباد ، افغانستان در سال 2004 انجام دهید. تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که زنده و فقیر باشید.

سازمان بهداشت جهانی برای از بین بردن فلج اطفال در منطقه مرزی افغانستان و پاکستان با واکسیناسیون کودکان در هر کجا که دسترسی داشته باشند ، کارزاری را آغاز کرده است. شیوع فلج اطفال در سال 2014 فقط در پاکستان 202 قربانی کشته شدبه گزارش گاردین. کارمندان بهداشتی طالبان را مقصر دانستند که مانع تلاش های آنها شده است. این واقعیت که سیا از یک برنامه واکسیناسیون جعلی برای جمع آوری اطلاعات در مورد محل اسامه بن لادن در سال 2011 استفاده کرد ، کمکی نکرد. با این حال ، مخالفت مسلحانه با برنامه های واکسیناسیون به مرور کاهش یافته است و تا سال گذشته ، تنها 12 مورد در پاکستان گزارش شده است. به همین ترتیب ، تعداد موارد فلج اطفال در افغانستان کاهش یافته است ، اما دسترسی به نیروهای تحت مراقبت و واکسیناسیون که با سازمان بهداشت جهانی کار می کنند هنوز تحت کنترل طالبان است. والدین کودکان افغان و پاکستانی مایل های زیادی را با پای پیاده طی می کنند تا به مکان های واکسیناسیون در مناطق کم خطرتر برسند. تیم های واکسیناسیون مرزی خانواده هایی را که در قاچاق غیرقانونی و عشایر گله گوسفند و بز در مرزهای مشخص نشده بین دو کشور چرای می کنند ، تعقیب می کنند.

همانطور که CDC این هفته اعلام کرد ، آنچه را که در میانه های دنیا اتفاق می افتد با این کشور مقایسه کنید شیوع سرخک بیش از 700 مورد بود برای اولین بار. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش دادند که “بیش از 500 مورد از 704 موردی که تا جمعه گذشته ثبت شده مربوط به افرادی است که واکسینه نشده اند.” شصت و شش نفر در بیمارستان بستری هستند ، یک سوم آنها ذات الریه دارند. شهر نیویورک گزارش داده است که از ابتدای شیوع اکتبر گذشته تاکنون 423 مورد سرخک رخ داده است که بیشتر آنها در بین جامعه Hasidic این شهر وجود دارد. شهرستانهای شمالی این ایالت 236 مورد دیگر را گزارش کردند که بیشتر آنها نیز در بین Hasidim است. براساس CDC ، در سراسر کشور ، تقریباً 100000 کودک زیر دو سال واکسینه نشده اند. برخی از نوزادان و کودکان خردسال به عناصر مورد استفاده در ساخت واکسن حساسیت دارند و یا عوارض سلامتی دارند ، اما بیشتر آنها واکسینه نمی شوند زیرا والدین آنها از این روش اجتناب می کنند. این افراد به “ضد واکسیناسیون” معروف شدند.

هنگامی که من کلاس دوم را می گذراندم ، هیچ واکسیناسیون ضد واکسنی در Leavenworth ، KS نبود. طی دو ماه در سال 1954 ، شیوع فلج اطفال بیش از 70 دانش آموز مدرسه را در فورت لوونورث ، جایی که پدر من در ارتش مستقر بود ، مبتلا کرد. اگر یک پتری دیش برای فلج اطفال می خواهید ، نمی توانید بهتر از کانزاس شرقی کار کنید. تابستان به طرز دیوانه واری گرم بود و در دهه 1990 درجه حرارت منظمی داشت و رطوبت هوا مانند مه نامرئی در هوا معلق بود. همه افراد در فورت لیونورث مجبور بودند آنجا باشند زیرا پدر و مادر و شوهر تحت دستور ارتش بودند ، بنابراین شما نمی توانید فقط سوار شوید و بروید. والدین در آن زمان حتی در صورت شیوع بیماری کودکان خود را از مدرسه بیرون نمی کشیدند. به یاد دارم که بعد از استفاده از دستشویی به من گفتند دستهایم را بشویید و مواظب باشید کودکان دیگر را لمس نکنید. اما ویروس در آن سال به سرعت و به طور گسترده در میان کودکان مدرسه شیوع یافت. کودکانی بودند که در هر کلاس در مدرسه ابتدایی فورت لوونورث به فلج اطفال مبتلا شده و از فلج یا ضعف پاها و بیماری های دیگر رنج می بردند.

هنوز واکسن فلج اطفال وجود نداشت ، بنابراین ما را به تزریق گاما گلوبولین خالص شده از خون بازماندگان فلج اطفال منتقل کردند. تصور می شد که این امر در پیشگیری از فلج اطفال یا حداقل در صورت آلودگی در کاهش شدت بیماری م effectiveثر است. یادم می آید که در اداره پست از ماشین پیاده می شدم ، وقتی عکس می گرفتند صدای فریاد بچه ها را می شنیدم. گاما گلوبولین حاوی قوام روغن موتور است ، بنابراین آنها مجبور شدند از سوزن های بزرگ برای وارد کردن آن به الاغ شما استفاده کنند و تزریق بیش از یک دقیقه طول کشید. فوق العاده دردناک بود. جیغ کشید همینطور برادر و خواهرم. هر کودکی انجام داد ، تزریق بسیار دردناک است.

ما از اولین کودکان کشور بودیم که واکسن سالک را در اوایل تابستان سال 1955 هنگام راه اندازی دریافت کردیم. یک بار شلیک سریع با یک سوزن نسبتاً کوچک و تمام شده است. هیچ کس بیشتر از دانش آموزان در Leavenworth ، کانزاس ، از دیدن واکسن فلج اطفال خوشحال نبود و هیچکس برای این کودکان و والدین آنها از Jonas Salk بزرگتر نبود.

به همین دلیل من والدین مخالف واکسیناسیون را پیدا نمی کنم. بیماری مانند سرخک می تواند کشنده باشد ، اگرچه پیشرفت در معالجه پزشکی طی نیم قرن گذشته این احتمال را کمتر کرده است (در بیش از 700 مورد بیماری سرخک که تاکنون توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها شمارش نشده است ، هیچ مرگی وجود نداشته است). . فلج اطفال می تواند کشنده باشد و خطر فلج و ضعف پاها در کودکان را به همراه دارد. در بزرگسالان ، از هر 75 مورد ، فلج منجر به یک مورد می شود و کوادری پلژی امکان پذیر است. فلج اطفال و سرخک بیماری های وحشتناکی هستند. چه پدر و مادری دوست دارند فرزندشان یکی داشته باشد. . . یا هر دو؟

من فکر می کنم دو چیز وجود دارد که با واکسن های ضد واکسن کار می کند. اول آرزوی والدین مدرن برای درگیر شدن در همه مواردی که به فرزندانشان مربوط می شود. والدین با هلی کوپتر با ضد واکسیناسیون به اوج خود می رسند. کودک من را با آن سوزن لمس نمی کنید مگر اینکه بگویم می توانید! دوم عدم تحمل عموم مردم نسبت به درخواست های عمومی است. این نحوه کار واکسن است. اگر همه واکسینه شوند با همه کار می کند ، اما به دلیل عدم تمایل به پیوستن به یک علت مشترک ، از اثر آن کاسته می شود. بازماندگان جناح راست ، حاشیه این پدیده و لیبرالهایی که به طور ارگانیک میخکوب می شوند ، هستند که متقاعد شده اند اگر فرزندانشان خوب بخورند ، درست ورزش کنند و زندگی سالمی داشته باشند ، همه چیز هلو خواهد بود. واکسیناسیون علیه بیماری هایی مانند فلج اطفال و سرخک به خوبی کار کرده است ، زیرا نسل های متولد شده و به سن بلوغ رسیده اند بدون اینکه کسی به هر دو بیماری آلوده شود.

بسیار بد است که ضد واکسیناسیون از هر دو کاست به مکان هایی مانند اسدآباد مراجعه نکنند و نتایج واکسیناسیون نشدن را ببینند. من در مدرسه ابتدایی شیوع فلج اطفال را دیدم و 50 سال بعد همه گیر دیگری را در نیمه راه دنیا دیدم. او هر دو بار مرا به ترس انداخت. مخالفان واکسیناسیون نیز باید ترس داشته باشند.منبع: جهان لینک

بیشتر بخوانید:  "ما هر دو طرف را پوشش می دهیم": میزبان فاکس نیوز به نارضایتی دونالد ترامپ از شورای شهر برنی سندرز پاسخ می دهد

About adminpbn

Check Also

در یک تصمیم 5-4 ، دادگاه عالی تلاشهای پرخاشگرانه اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را تأیید کرد

روز دوشنبه ، دادگاه عالی ایالات متحده تلاش اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *