Home / جدید ترین های دنیا / مخالفت در مالی با پیشنهاد حکومت نظامی در مورد دوره انتقالی مخالف است

مخالفت در مالی با پیشنهاد حکومت نظامی در مورد دوره انتقالی مخالف است


باماکو ، مالی (خبرگزاری فرانسه) – اختلافات بین رهبران کودتای نظامی در مالی و جنبش مخالفت سیاسی کشور روز یکشنبه پس از اعلام برنامه نظامی نظامی حاکم ، به یک رهبر نظامی برای نظارت بر یک دوره گذار 18 ماهه ، عمیق تر شد.

در حالی که دو حزب در ابتدا خواستار عزیمت رئیس جمهور سابق ابراهیم بوباكار كیتا بودند ، اما از زمان بركناری وی در كودتای 18 اوت پس از ماهها تظاهرات خیابانی توسط مخالفان ، مسیر آنها به طور فزاینده ای متفاوت شده است.

بیشتر بخوانید:  ترامپ می گوید که وی می خواست بشار اسد رئیس جمهور سوریه را ترور کند اما وزیر دفاع پیشین جیمز ماتیس جلوی وی را گرفت

روز یکشنبه ، ائتلاف مخالف موسوم به M5-RFP علناً به طرح حکومت نظامی اعتراض کرد ، که پس از سه روز گفتگو در مورد آینده سیاسی مالی روز شنبه اعلام شد.

در بیانیه M5-RFP آمده است: “سند نهایی قرائت شده در مراسم اختتامیه با مشورت گروه های مختلف ، از جمله انتخاب اکثریت برای انتقال به رهبری غیرنظامی سازگار نبود.”

بیشتر بخوانید:  جو بایدن یک جلسات اطلاعاتی مخفی دریافت می کند

شورای نظامی پیشنهاد داد که این انتقال یا به وسیله یک فرمانده نظامی یا غیرنظامی انجام شود ، و این امکان برای افسران نظامی که قدرت را بدست گرفته اند تا 18 ماه دیگر تا زمان برگزاری انتخابات در قدرت باقی بماند.

بلوک منطقه ای 15 کشوره برای آفریقای غربی موسوم به ECOWAS هشدار داده است که تا روز سه شنبه ، رژیم صهیونیستی باید یک رهبر غیرنظامی را به عنوان رئیس یک دوره گذار یک ساله تعیین کند ، در غیر این صورت کشور ممکن است با تحریم های بیشتری روبرو شود. جامعه اقتصادی کشورهای آفریقای غربی در حال حاضر حواله های خود را به این کشور متوقف کرده و مرزهای خود را با مالی بسته است.

بیشتر بخوانید:  در اینجا دلیل بحث های انتخاباتی بر ترامپ تأثیرگذار نبوده است

سرهنگ آسیمی گوتا ، رهبر نظامی نظامی گفت که امیدوار است پس از توافق رهبران نظامی برای کاهش دوره انتقال به 18 ماه پس از پیشنهاد اولیه سه سال ، از جامعه جهانی حمایت کند.

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جو بایدن ، کامالا هریس به قاضی فقید روت بدر گینسبورگ ادای احترام می کنند

جوزف آر بایدن و معاون سناتور کامالا د هریس روز جمعه به روت بدر گینسبورگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *