Home / زندگی / ما وارد دوره “مارک زندگی سیاه” شده ایم

ما وارد دوره “مارک زندگی سیاه” شده ایم

این آخر هفته جذاب افتتاحیه ای در لیگ ملی فوتبال بود. پس از یک تابستان تجمع در هر 50 ایالت علیه نژادپرستی و خشونت پلیس پس از قتل جورج فلوید ، NFL ناامید شد تا از اعتصاب بازیکنان برای عدالت نژادی جلوگیری کند. از زمان شلیک پلیس به ژاکوب بلیک در کنوشا ، درگیری ها تقریباً در هر لیگ ورزشی به اقدامات کارگری تبدیل شده است و NFL ، با میلیاردها دلار در معرض خطر ، سعی در جلوگیری از هرگونه لغو دارد.

بیشتر بخوانید:  ترامپ و مک کانل ادعا می کنند قضات از حمایت دموکرات ها برخوردارند؟

برای جلب رضایت بازیکنانی که 70 درصد آنها سیاه پوست هستند ، لیگ چیزی را تشکیل داده است که شاید به بهترین وجه به عنوان “مارک زندگی سیاه” توصیف شود. پایان دادن به نژادپرستی نامه ها را در اطراف استادیوم قرار می دادند و در مناطق انتهایی مهر و موم می کردند. روی پیراهن ها شعارهای بهداشتی مانند “این همه ما را می گیرد” پوشیده شده بود. هر صدا را بلند کنید و آواز بخوانید ، این سرود همچنین به عنوان سرود سیاه شناخته می شود ، قبل از بازی در کنار Star Spangled Banner پخش می شد. وایکینگ های مینه سوتا حتی خانواده جورج فلوید را در زمین خود به عنوان میهمان داشتند. هوا چنان پر از پیام بود که دلفین های میامی ، تگزاس های هوستون ، جت های نیویورک و لوایح بوفالو ترجیح دادند در طول سرود در رختکن خود بمانند تا اینکه در این نمایش بزرگ باشند. دلفین ها فیلم قدرتمند خود را از علت عدم حضور در جشنواره منتشر کرده و می گویند: “ما به تغییر قلب احتیاج داریم. این فقط حرکات پوچ نیست.”

بیشتر بخوانید:  برکناری مدیر کل اداره پست لوئیس دگوئی ، با هر روش قانونی یا قانون اساسی لازم

حتی NFL عصبانی بود که ویدیویی را منتشر کند که در آن بازیکنان خود را که برای زندگی سیاه پوستان می جنگند جشن می گیرد. یک تصویر را وارد کنید کالین کابرنیک و اریک رید زانو زدند. بله ، آنها از همان بازیکنانی استفاده می کنند که آنها را از لیگ دور نگه داشته اند. کالین کاپرنیک خواستار “تبلیغات” همه چیز در توییتر شد ، و با هم تیمی سابق ، دوست و همکار مبارز عدالت نژادی خود ، اریک رید ، که پس از یک سال عظیم حضور در کارولینا پانترز ، یک بازیکن آزاد امضاigned می شود ، ابراز همبستگی کرد. کاپرنیک نوشت ،

در حالی که NFL تبلیغاتی در مورد علاقه آنها به زندگی سیاه را دنبال می کند ، آنها هنوز با اریک رید مبارزه می کنند (E_Reid35) برای مبارزه برای جامعه سیاه پوستان. اریک 2 سال گذشته رکورد امتیاز کسب کرد و یکی از بهترین بازیکنان دفاعی لیگ است.

علی رغم همه اینها ، بازیکنان شرایط خود را ابراز داشتند. چندین نفر از آنها هنگام پخش سرود ملی سوار می شدند ، از جمله فرانک ریچ ، مربی کلت های ایندیاناپولیس و وینک مارتیندیل ، دستیار بالتیمور ریونز. (دید مربی سفید سوار روی زانوی خود مانند دیدن کرگدن در دربی کنتاکی است.) Seattle Seahawks و Atlanta Falcons سعی کردند پیام های رسمی را با گرفتن دسته جمعی از زانو پس از شروع مسابقه بشکنند و اجازه دهند توپ بی خطر به محوطه پایان برسد. هدف این بود که این نمادین باشد که چیزهای مهم تری از فوتبال وجود دارد. بازیکنان دیگر اطمینان حاصل کردند که نام افرادی که در اثر خشونت نژادپرستانه پلیس کشته شده اند – نام هایی مانند بریونا تیلور و الیجا مکلین – بر روی لباس آنها دیده می شود. یکی از شرم آورترین قسمت های روز این بود که شنیدیم پخش کنندگان آنلاین درباره بازیکنان بدون استفاده از کلمه “پلیس” تعریف می کنند. انگار آنها به دلایل طبیعی مرده بودند و بازیکنان فقط روی آنها فریاد می کشیدند.

بیشتر بخوانید:  در لوئیزویل ، بریونا تیلور و محمد علی

در میان کشمکش های بین مخالفت بازیکن و نشان لیگ ، یک قهرمان ظهور کرد – اما نه در NFL. نائومی اوزاکا به طرز هیجان انگیزی قهرمان مسابقات اوپن ایالات متحده شد و این ستاره 22 ساله تنیس قبل از هر مسابقه ماسک دیگری با نام دیگری برای شخصی که توسط پلیس کشته شده بود می زد. تام رینالدی از ESPN اوزاکا پس از پیروزی اخیر خود ، پیروزی برگشت مقابل ویکتوریا آزارنکا ، پرسید: “شما هفت ماسک با هفت نام دارید ، می خواهید چه پیامی ارسال کنید؟”

بیشتر بخوانید:  مارک زاکربرگ دموکراسی ما را شعله ور کرد

در طول اعصاب پاسخ می دهم ، به رینالدی نگاه می کنم و می گویم: “خوب … چه پیامی گرفتی؟”

پیام نائومی اوزاکا نمی تواند واضح تر باشد. NFL ، کمتر از آن در حالی که مبارزه با خشونت پلیس ادامه دارد ، بازیکنان باید درک کنند که چقدر حاضرند “مارک زندگی سیاه” NFL را به چالش بکشند و برای نشان دادن این مبارزه غیرقابل انکار علیه خشونت پلیس مبارزه کنند.

بیشتر بخوانید:  دست کم گرفته ترین شاهکار اریک رومر

یا همانطور که کالین کاپرنیک چهار سال پیش به صراحت گفته بود ،

من ایستادگی نمی کنم که به پرچم کشوری که سیاه پوستان و رنگین پوستان را ستم می کند افتخار کنم. برای من ، این بزرگتر از فوتبال است و از طرف من خودخواهانه خواهد بود که به طرف دیگر نگاه کنم. در خیابان اجسادی وجود دارد ، افرادی که مرخصی استحقاقی می گیرند و با قتل فرار می کنند … این چیزی نیست که من توسط کسی اداره شوم. من به دنبال تأیید نیستم. من باید از مظلوم دفاع کنم. … اگر آنها فوتبال و تأییدهای من را بردارند ، پس من می دانم که از چیز درست دفاع کردم.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

کلمبیایی ها به پلیس نظامی خود حمله می کنند

یک افسر پلیس پس از به آتش کشیدن در تظاهرات علیه خشونت پلیس در مدلین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *