Breaking News
Home / زندگی / مارک زاکربرگ دموکراسی ما را شعله ور کرد

مارک زاکربرگ دموکراسی ما را شعله ور کرد

مارک زاکربرگ ، مدیر عامل فیس بوک ، که از انتقاد به این موضوع غافلگیر شده است که غول شبکه های اجتماعی تحت نظارت او به افراط گرایی راست گرایانه دامن زده است ، سخت تلاش می کند تا چهره خود را به عنوان مدافع دموکراسی صیقل دهد. بار نیویورک گزارش ها حاکی از آن است که “فیس بوک روز پنجشنبه برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی در انتخابات نوامبر در رابطه با خدمات خود ، مجموعه گسترده ای از تغییرات را برای تلاش برای محدود کردن اطلاعات نادرست رای دهندگان و جلوگیری از دخالت رئیس جمهور ترامپ و سایر سیاستمداران آغاز کرد.”

بیشتر بخوانید:  آینده CQ: کنگره

تغییراتی که ایجاد شده شامل ممنوعیت تبلیغات سیاسی یک هفته قبل از روز انتخابات و محکم بستن پست هایی است که تشویق به رای دادن نیست. فیس بوک همچنین قول داده است که اگر هر سیاستمداری ادعای پیروزی کاذب کند ، کاربران سایت سخنان نادرست را نمی بینند ، بلکه آنها به یک گزارش دقیق تبدیل می شوند.

بار من اعتراف می کنم که برخی از منتقدان این حرکات را “خیلی کم ، خیلی دیر” دیده اند. تارا مک گوان ، رئیس سازمان غیرانتفاعی دیجیتال با اختصار ، خاطرنشان می کند که اقدام برای مسدود کردن تبلیغات می تواند اثر مخرب اعطای سلطه بیشتر به رسانه های راست مانند بریت بارت یا فاکس نیوز که قبلاً مخاطبان گسترده ای در فیس بوک دارد. مک گوان خاطرنشان می کند ، “با ممنوعیت تبلیغات سیاسی جدید در آخرین روزهای حساس انتخابات 2020 ، فیس بوک تصمیم گرفت نظرسنجی را برای افرادی که بالاترین تعداد افراد در فیس بوک را دارند – از جمله رئیس جمهور ترامپ و سمت راست – رسانه هایی که به آن خدمت می کنند ، اعلام کند.

تغییر در سیاست فیس بوک دو روز پس از آن صورت گرفت که زاکربرگ و همسرش پریسیلا چان از کمک مالی 300 میلیون دلاری خصوصی برای کمک به امنیت انتخابات خبر دادند. حتی این کمک بزرگ خیرخواهانه نیز با انتقاداتی روبرو شد. مانند روباه گزارش ها ، “اعلامیه هدیه در روز سه شنبه به عنوان یک نقطه فوری در بحث داغ در مورد خیرخواهی میلیاردر و اینکه آیا کمک های مالی بهترین راه برای ایجاد تغییر است ، ظاهر شد. این به این دلیل است که برای بسیاری از چپ ها و به طور گسترده تر منتقدان فیس بوک ، این شرکت زاکربرگ است که به دموکراسی آسیب رسانده است. با تحمل سخنان نفرت انگیز ، عدم محدود کردن اطلاعات نادرست یا اجازه دادن به عوامل روسی برای دستکاری در انتخابات 2016.

بیشتر بخوانید:  کارگران شرکت های هواپیمایی به دنبال مذاکره با سنا برای رهایی بیشتر از بیماری همه گیر هستند

همانطور که آناند گرهارداردز ، منتقد اجتماعی استدلال کرده است ، تکیه بر نیکوکاران میلیاردری مانند زاکربرگ “ایده ای آزار دهنده به عنوان ایده استخدام گناهکاران به عنوان آتش نشان است زیرا ، به نظر من آنها چیزهای زیادی در مورد آتش سوزی می دانند.”

نفاق زاکربرگ بسیار نگران کننده است زیرا آتش سوزی او بدون وقفه ادامه دارد. طی هفته گذشته ، چندین کارمند فیس بوک از گزارش هایی مبنی بر اینکه درگیری در کنوشا ، ویسکانسین در کنوشا ، توسط گروه های شبه نظامی سازمان یافته در وب سایت زاکربرگ ، وحشت زده شده است ، وحشت زده شده اند. در یکی از پستهای صفحه فیس بوک یک گروه شبه نظامی به نام “کنوشا گارد” آمده است: “من امشب کاملاً قصد کشتن دزدان و آشوبگران را دارم.” “من یک سرکوبگر در AR دارم [rifle]این احمق ها حتی نمی دانند که چه ضربه ای به آنها وارد کرده است. “اگرچه کاربران فیس بوک گزارش دادند که این صفحه مورد تأیید قرار نگرفته و خواستار حذف آن شده است ، اما حتی در حالی که یک جوان 17 ساله به سه معترض شلیک کرد به کار خود ادامه داد ، در نتیجه دو نفر کشته و یک نفر زخمی شد.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

بررسی شایستگی عقاید مذهبی افراطی امی کانی بارت

قاضی ایمی کانی بارت در تاریخ 26 سپتامبر سال 2020 توسط رئیس جمهور ترامپ در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *