Home / جدید ترین های دنیا / قضات: ترامپ نمی تواند مردم را از نقشه های منطقه خارج کند

قضات: ترامپ نمی تواند مردم را از نقشه های منطقه خارج کند


اورلاندو ، فلوریدا (خبرگزاری فرانسه) – هیأتی متشکل از سه قاضی فدرال روز پنجشنبه گفت که رئیس جمهور از اختیارات خود فراتر رفته و مانع از دستور رئیس جمهور دونالد ترامپ برای غیرقانونی شمردن افراد در کشور برای شمارش مجدد مناطق کنگره شده است.

قضات فدرال در نیویورک ، در صدور حکم ، گفتند که دستور ریاست جمهوری صادر شده در اواخر ژوئیه غیرقانونی است. قضات ، وزیر تجارت ، ویلبر راس ، که آژانس او ​​ناظر بر اداره سرشماری ایالات متحده است ، را از محروم کردن غیرقانونی افراد در این کشور هنگام تحویل ارقام سرشماری سال 2020 که برای محاسبه تعداد کرسی های کنگره در هر ایالت استفاده می شود ، منع کرده اند.

بر اساس دادگستری ها ، دستور ریاست جمهوری نقض قوانین حاکم بر اجرای سرشماری هر دهه و همچنین روند بازآرایی مناطق کنگره معروف به منطقه بندی با الزام به ارسال دو مجموعه عدد – یکی با تعداد کل و دیگری منهای افراد غیرقانونی در کشور.

بیشتر بخوانید:  COVID-19 اضطراب مجله روز شکرگذاری مجازی Macy را مجبور می کند

قضات گفتند که کسانی که در این کشور هستند به طور غیرقانونی صلاحیت افرادی را دارند که در کشورهایی که در آنها اقامت دارند شمارش شود. آنها از گفتن اینکه آیا این موضوع قانون اساسی را نقض می کند ، امتناع کردند.

“در طول تاریخ ملت ، اعدادی که برای تعیین تقسیم کنگره استفاده می شود – به زبان اساسنامه فعلی ،” کل جمعیت “و” تعداد کل افراد “در هر ایالت – شامل هر فرد مقیم ایالات متحده در زمان سرشماری ، چه یک شهروند و چه یک غیر شهروند و اینکه آیا او زندگی می کند در اینجا ، با یا بدون وضعیت حقوقی ، “قضات نوشتند.

مخالفان این دستور گفتند که این تلاشی برای سرکوب قدرت رو به رشد سیاسی لاتین ها در ایالات متحده و تبعیض آمیز بودن نسبت به جوامع رنگارنگ مهاجر است. آنها همچنین گفتند که ساکنان ثبت نام نشده از جاده ها ، پارک ها و سایر امکانات عمومی کشور استفاده می کنند و برای هرگونه تخصیص منابع فدرال باید مورد توجه قرار گیرند.

بیشتر بخوانید:  "آمریکا همیشه بلند خواهد شد ، بلند می ایستد و می جنگد" - ترامپ از سفر 93 قهرمان به بزرگداشت 11 سپتامبر تعریف می کند

پرونده های قضایی به چالش کشیدن دستور ریاست جمهوری در نیویورک توسط ائتلافی از شهرها ، گروه های مدنی مدافع و ایالت هایی به رهبری نیویورک تشکیل می شود. از آنجا که در این دادخواستها س questionsالات مربوط به توزیع وجود داشت ، توسط هیأت دائمی متشکل از سه قاضی رسیدگی شد که این تصمیم مستقیماً به دادگاه عالی ایالات متحده قابل تجدیدنظر است.

قضات با ائتلاف موافقت کردند که این دستور باعث ایجاد سردرگمی در بین افراد ثبت نام نشده در مورد اینکه آیا آنها باید در سرشماری سال 2020 شرکت کنند ، مانع از مشارکت و به خطر افتادن کیفیت داده های سرشماری شد. قضات گفتند كه این خسارت سرشماری مبنای كافی برای قضاوت آنها بود و نیازی به اتكا به حدس و گمان نداشتند كه اگر مردم در این كشور به طور غیرقانونی از توزیع محروم شوند ، كشور با احتمال از دست دادن كرسی در كنگره آسیب خواهد دید.

بیشتر بخوانید:  کارزار ضد ویروس کرونا در شهرستان روشه هاشانا در لس آنجلس با واکنش گسترده ای روبرو شده است

تعداد افراد برای هر ساکن ایالات متحده ، که به تعیین توزیع 1.5 تریلیون دلار بودجه فدرال به علاوه مقررات کمک می کند ، قرار است در پایان ماه سپتامبر منقضی شود.

دل هو ، مدیر پروژه حقوق رأی برای اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا ، یکی از گروه هایی که موضوع را مورد بحث قرار دادند ، در مصاحبه ای گفت: “این آشکارترین اقدامی خلاف قانون اساسی است که من در سالهای دادرسی علیه دولت فدرال داشته ام.”

دادستان کل نیویورک ، لتیتیا جیمز اظهار داشت که دادگاه فدرال نیویورک نیز در تلاش ناموفق خود برای افزودن س citizenال شهروندی به سرشماری سال 2020 ، علیه دولت ترامپ رأی داد.

جیمز گفت: “دادگاه ها در دو سال گذشته در مورد هر مسئله سرشماری به نفع ما رأی دادند و به طور مداوم تلاش های غیرقانونی رئیس جمهور ترامپ برای دستکاری سرشماری را برای اهداف سیاسی رد می کنند.”

بیشتر بخوانید:  پس از امضای حکم فرماندار ، کایل ریتنهاوس با استرداد می جنگد

پس از صدور این دستور توسط ترامپ در ماه جولای ، حدود شش پرونده قضایی در سراسر ایالات متحده توسط ایالت ها ، شهرها ، طرفداران مهاجران و گروه های حقوق مدنی تشکیل شد و قانونی بودن و قانون اساسی بودن آن را به چالش کشیدند.

پرونده نیویورک اولین پرونده ای است که حکم صادر می کند ، اما پرونده های دیگری نیز وجود دارد که قضات نیویورک رسیدگی نکرده اند و می تواند در سایر پرونده های دادگاه رسیدگی کند. این موارد شامل این است که آیا این دستور مراحل قانونی اداری دولت را نقض می کند یا اینکه دفتر سرشماری مجبور است از روش آماری برای محاسبه غیرقانونی افراد در این کشور استفاده کند. دیوان عالی کشور حکم داد که روش ، نمونه گیری ، برای تقسیم اعداد امکان پذیر نیست.

بیشتر بخوانید:  جو بایدن در این هفته 65 میلیون دلار تبلیغات با تمرکز بر مراقبت های بهداشتی را کاهش می دهد

در این دادخواست ها گفته شده كه هیچ روش قابل اعتمادی برای شمارش غیرقانونی افراد در ایالات متحده وجود ندارد و این دستور باعث كاهش دقت شمارش می شود.

تجزیه و تحلیل مرکز تحقیقات پیو نشان داد که اگر افراد در این کشور به طور غیرقانونی از توزیع محروم شوند ، کالیفرنیا ، فلوریدا و تگزاس در نهایت به کرسی پایین تری در کنگره دست خواهند یافت. براساس تجزیه و تحلیل Pew ، آلاباما ، مینه سوتا و اوهایو کرسی هایی را در کنگره برای خود محفوظ می دانند که در صورت اجرای دستور ریاست جمهوری احتمالاً آنها از دست می دهند.

وزارت بازرگانی به استعلام ایمیل پاسخ نداد.

___

مایک اشنایدر را در توییتر به آدرس https://twitter.com/MikeSchneiderAP دنبال کنید

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

اندرو ویلر ، رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست ، تلاش گاوین نیوزوم برای ممنوع کردن اتومبیل های مجهز به گاز در کالیفرنیا را مسخره می کند

ساکرامنتو ، کالیفرنیا – اندرو ویلر ، رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *