Breaking News
Home / جدید ترین های دنیا / فعالان سیاه پوست یک مجسمه کنگوئی را از موزه هلند می گیرند

فعالان سیاه پوست یک مجسمه کنگوئی را از موزه هلند می گیرند

لاهه ، هلند (AP) – در یک رویداد که به طور مستقیم از فیس بوک پخش شد ، گروهی از فعالان یک مجسمه تشییع جنازه کنگو را از موزه هلند برداشتند و گفتند که آنها در حال بازیابی آثار به غنیمت گرفته شده در دوران استعمار هستند. روز جمعه ، موزه گفت که فعالان به سرعت دستگیر شدند و مجسمه به سلامت بازگردانده شد.

بیشتر بخوانید:  کمپینی برای مخالفت با اقدام مالیاتی در بزرگراه های آرکانزاس راه اندازی شد

موزه آفریقا در بیانیه ای اعلام کرد این مجسمه روز پنجشنبه از موزه برگ و دال در نزدیکی شهر نایمگن در شرق هلند برداشته شد.

فعال حقوق سیاهان ، موازولو دیابانزا ، در یک پست فیس بوکی گفت که برداشتن مجسمه “بخشی از بازیابی آثار هنری ما است که با غارت ، سرقت و خشونت بدست آمده” در دوران استعمار.

این حادثه در میان خشم مداوم از نمادهای استعمار و برده داری در ایالات متحده و اروپا پس از مرگ جورج فلوید در بازداشت پلیس رخ داد که منجر به اعتراض جهانی نسبت به بی عدالتی نژادی شد.

بیشتر بخوانید:  یکی از دستیاران جان دورهام به دلیل فشار برای تکمیل تحقیقات ترامپ و روسیه استعفا داد

کار این مجسمه در هلند روزی بود که دادستان های همسایه بلژیک گفتند که دندانی از جانب قهرمان استقلال کنگو ، پاتریس لومومبا ، پس از سالها تلاش برای لابی ، به زودی به نزدیکان وی بازگردانده خواهد شد.

در ماه ژوئن ، پنج معترض ، از جمله دیابانزا متولد کنگو ، قبل از اینکه بتوانند موزه Quay Branly در پاریس را با ستون تشییع جنازه آفریقایی در قرن نوزدهم ترک کنند و تحت بازجویی دادستان های فرانسه قرار گرفتند ، متوقف شدند.

بیشتر بخوانید:  فعالان بلاروسی از سرکوب های اعتراضی لیست پلیس را تهیه می کنند

موزه هلند گفت كه برای جلوگیری از درگیری كه می تواند به مجسمه آسیب برساند ، مأموران امنیتی مانع از خروج فعالان از ساختمان با این مصنوع نمی شوند زیرا می دانستند پلیس در نزدیكی است.

پخش مستقیم در فیس بوک با دستبند پلیس به یک فعال در جاده ای نزدیک موزه پایان یافت. دیابانزا بلافاصله به پیامی مبنی بر درخواست اظهار نظر پاسخ داد که وی روز جمعه با تلفن صوتی خود بر روی تلفن همراه خود گذاشت.

بیشتر بخوانید:  کمیته مجلس اولین جلسه لغو قانون وثیقه را برگزار می کند

موزه آفریقا بخشی از گروه موزه های هلند است که سال گذشته مجموعه ای از اصول رسیدگی به ادعاهای مالکیت فرهنگی را در مجموعه های خود منتشر کرد. سخنگوی موزه ها بلافاصله برای توضیح در دسترس نبود.

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

Canon Township ، میشیگان ، کمک به ویروس کرونا را رد می کند

شهرستان کانون ، میشیگان – جامعه ای در نزدیکی گرند رپیدز ، هزاران دلار کمک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *