Home / زندگی / ظهور جنبش عدالت جدید در دفاع از استفان دونزیگر

ظهور جنبش عدالت جدید در دفاع از استفان دونزیگر

حق عضویت در هیئت منصفه همتایان شما از ویژگیهای اساسی سیستم قضایی آمریکا است. استفان دونزیگر ، وكیل محیط زیست كه توسط شورون و دو قاضی فدرال در نیویورك مورد آزار و اذیت قرار گرفت ، مجدداً تحت محاكمه است. وی می تواند به شش ماه زندان محکوم شود و دوباره هیئت منصفه درباره سرنوشت وی تصمیم گیری نمی کند.

به دلیل Covid-19 ، از ماه مارس دادگاه شخصی در دادگاه های فدرال در منطقه جنوب نیویورک برگزار نشده است. آخرین دادگاه دونزیگر ، به اتهام “تحقیر” ، باید در 9 سپتامبر آغاز شود. در ماه جولای ، وکلای دونزیگر با استدلال اینکه خطرات سلامتی مانع از اقدام شخصی آنها می شود ، دادرسی را به تأخیر انداختند. قاضی لورتا پریسکا قبل از تصمیم به به تعویق انداختن دادگاه ، تا ساعت 5 عصر 4 سپتامبر منتظر ماند ، اما فقط تا 3 نوامبر. او قبلاً درخواست هیئت منصفه دونزیگر را رد کرده بود. دونزیگر گفت که به تأخیر انداختن پرسکا تا آخرین لحظه باعث ایجاد تنش زیادی در او ، خانواده و وکیلش شد.

بیشتر بخوانید:  آنچه نیویورک تایمز درباره حق رأی یک زن به شما نمی گوید

دونزیگر قبلاً 13 ماه را در حبس خانگی به سر برد و منتظر محاکمه در آپارتمان خود در شهر نیویورک بود. ماه گذشته ، وی در ایالت نیویورک اخراج شد. حدود شش سال پیش ، وی در منطقه فدرال به اتهام “رکعت” محکوم شد.

در هیچ یک از این موارد دونزیگر فرصتی برای دفاع از عدالت در مقابل هیئت منصفه همتایان خود پیدا نکرد.

در سال 2013 ، دونزیگر به پیروزی در پرونده حقوقی برجسته ای در اکوادور علیه شورون برای آلوده کردن وسعت وسیع جنگل های بارانی در سرچشمه های آمازون بزرگتر از رود آیلند کمک کرد. دادگاه های اکوادور به 30،000 شاکی که کشاورزان فقیرنشین روستایی و مردم بومی هستند 9.5 میلیارد دلار برای خسارت وارده خسارت داد.

این شرکت عظیم نفتی به جای اطاعت از این حکم و شروع روند پاکسازی ، ضد حمله کرد. شورون پس از جنگ برای ارجاع پرونده در وهله اول ، در هر مرحله از مراحل قضایی در اکوادور درگیر بود. اما پس از از دست دادن غول نفتی ، وکلای گران قیمت آن پرونده جدیدی را علیه Donziger و متحدان اکوادوری وی در نیویورک تحت قانون سازمان های متضرر و فاسد ، معروف به RICO ، تنظیم کردند که در اصل برای پیگیری مافیا طراحی شده بود.

این همان جایی است که میلیاردها شورون عدالت دانزیگر و اکوادوری ها را انکار کردند. در آخرین لحظه ، غول نفتی درخواست خود را برای خسارت مالی رد کرد ، این بدان معنا بود که دونزیگر دیگر مجاز به دادرسی هیئت منصفه نیست. به عبارت دیگر ، شورون مایل بود هزینه های هنگفتی را برای این پرونده صرف کند ، بدون اینکه امیدی به جبران خسارت مالی باشد. (دونزیگر تخمین ها غول نفتی دو میلیارد دلار برای تعقیب آن هزینه کرد. شورون از دادن شماره خودداری کرد.) استاد محترم حقوق دانشگاه هاروارد چارلز نیسون سال گذشته نوشت: “شورون ادعای خود را مبنی بر گول زدن دونزیگر از هیئت منصفه اصلاح کرده است.”

بیشتر بخوانید:  شبکه ایمنی آمریکا با طراحی رو به زوال استمنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

اردوگاه آموزش مجدد ملت

ملت را دنبال کنید به روز رسانی ایمیل را دریافت کنید همراه با پیشنهادات گاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *