Home / زندگی / طلای کالیفرنیا ، طلا | ملت

طلای کالیفرنیا ، طلا | ملت

در یک سبزتر از آن که فکر کنید– یک رمان در سال 1947 توسط وارد مور نویسنده داستان های علمی تخیلی چپ نوشت – یک دانشمند دیوانه لس آنجلسی ، یکی از Jاسوین فرانسیس، او دستفروشی به نام آلبرت ویمر را استخدام می کند که گفته می شود “همه غرایز سوسک” را در پیشبرد کشف خود دارد: ترکیبی به نام “مسخ” که رشد علف های هرز را تقویت می کند و به آنها امکان می دهد در خاک های خشک و سنگی رشد کنند. او در آرزوی از بین بردن دائمی گرسنگی جهان از طریق گسترش گسترده دامنه گندم و سایر غلات است. ویمر ، از نظر علمی نادان ، فقط به فکر فروش سریع چیزهای خونه به خونه به عنوان خوراکی چمن است. برای ادامه تحقیقات خود ناامید از پول ، فرانسیس او با اکراه موافقت می کند ، بیرون می رود و به چمنزارهای زرد محله های خانه های ییلاقی خسته می رود.

با کمال تعجب ، درمانی که ژن های چمن را تغییر می دهد بسیار خوب عمل می کند. در حیاط خانواده Dinkman ، خرچنگ دریایی به یک کابوس “شیطان چمن” تبدیل شده است ، مقاوم در برابر چمن زنی و از بین بردن علف های هرز ، که در حال گسترش در سراسر شهر است. “او در حال اضطراب کابوس در حال خیز و پیچ و تاب است … او بی وقفه همه چیز را سر راه خود قرار می دهد. شکافی در جاده زیر آن ناپدید شده است ، بوته ای را بلعیده و قطعه ای از دیوار از بین رفته است.” او همچنان پیاده روها و خانه ها را می بلعد و در نهایت شهر را می بلعد: یک طبیعت جدید وحشیانه بیت لحم

بیشتر بخوانید:  چگونه انتخابات را بی ادبانه ، آشکار و آشکار بدزدیم

سبزتر از آن چیزی که فکر می کنید خنده دار و کمی ناراحت کننده است. اما مقدمه های مضحک آن به دلیل تغییرات آب و هوایی به وقایع فعلی تبدیل شده است: در واقع ، شیطان شیطان در واقع Bromus است ، قبیله ای از علف های هرز مهاجم و تقریباً غیر قابل نفوذ با نام های مناسب نامناسب مانند brome ripgut ، cheatrass و brome false. برخی از گونه ها از دریای مدیترانه و خاورمیانه سرچشمه گرفته اند و از زمان طلا طلایی ، زمانی که چرای بیش از حد برم و جو دوسر اروپایی اجازه جایگزینی گونه های بومی را داد ، در اطراف کالیفرنیا وجود داشته است. اما اکنون آتش سوزی و گسترش شهر در حال استعمار و تخریب اکوسیستم ها در کل ایالت است که فاکتورهای دگرگونی برای آن محسوب می شود.

کویر Mojave شرقی نمونه ای تلخ است. در مسیر لس آنجلس به لس وگاس ، 20 دقیقه با خط ایالتی ، از I-15 به یک سقف سیاه و سفید و دو لاین به نام جاده Cima وجود دارد. این دروازه دروازه فروتنانه یکی از مسحورکننده ترین جنگل های آمریکای شمالی است: مایل های بی شماری از درختان جوشوا که دارای رشد قدیمی هستند ، زمین کوچکی از آتشفشان های عصر یخبندان را می شناسند که به گنبد سیما معروف است. قد پادشاهان این جنگل 45 فوت ، 1000 سال است. در اواسط ماه اوت ، حدود 1.3 میلیون نفر از این یوکا غول پیکر شگفت انگیز در آتش گنبد ، که توسط صاعقه برافروخته شد ، نابود شدند.

بیشتر بخوانید:  تماس و پاسخ | ملت

این اولین بار نیست که موهاو شرقی می سوزد. آتش سوزی عظیم در سال 2005 باعث سوختن یک میلیون جریب صحرا شد ، اما از گنبد ، قلب جنگل جان سالم به در برد. طی نسل گذشته ، هجوم برم قرمز یک انبار قابل اشتعال در Joshuas ایجاد کرده و Mojave را به یک محیط آتش سوزی تبدیل کرده است. (مهاجمان برای دهه ها این نقش را در حوزه بزرگ بازی کرده اند.)

گیاهان بیابانی ، برخلاف درختان بلوط کالیفرنیا و درختان چاپارال ، برای آتش سوزی سازگار نیستند ، بنابراین بازیابی آنها غیرممکن است. دبرا هیگسون ، دانشمند ارشد در ذخیره ملی Mojave ، آتش سوزی را به عنوان یک رویداد انقراض توصیف کرد. “درختان جوشوا بسیار قابل اشتعال است. آنها می میرند و بر نمی گردند.”منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

اردوگاه آموزش مجدد ملت

ملت را دنبال کنید به روز رسانی ایمیل را دریافت کنید همراه با پیشنهادات گاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *