Home / جدید ترین های دنیا / سناتور هاولی پس از اینکه “از تشکر ویژه” ناقضان حقوق بشر در سین کیانگ “تشکر ویژه” کرد ، از او درخواست پاسخ می کند

سناتور هاولی پس از اینکه “از تشکر ویژه” ناقضان حقوق بشر در سین کیانگ “تشکر ویژه” کرد ، از او درخواست پاسخ می کند

جاش هاولی سناتور جمهوری خواه میسوری از دیزنی به دلیل تشکر از رهبران کمونیست چین در سین کیانگ برای بازسازی زنده فیلم “مولان” در روز چهارشنبه انتقاد کرد و از دیزنی خواست تا به سالات مربوط به نقض حقوق بشر در منطقه پاسخ دهد.

دیزنی این هفته مورد انتقاد قرار گرفت پس از اینکه علاقه مندان به سینما اظهار داشتند که این شرکت از مقامات منطقه در سین کیانگ چین برای کمک به تولید این فیلم “تشکر ویژه” کرده است. سین کیانگ منطقه ای است که حزب کمونیست چین بیش از یک میلیون مسلمان اویغور را مجبور به اردوگاه های آموزش مجدد کرده است. هاولی دیسنی را با عبارات محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:  حملات ناپسند به شبکه های اجتماعی روزنامه نگاران پاکستانی را هدف قرار می دهد

هاولی روز چهارشنبه پرسید: نامه ای که به مدیران دیزنی ارسال شده است ، “تشکر ویژه” از کسانی که به دلیل قومیت و اعتقادات خود به زندانی کردن ، شکنجه و عقیم سازی میلیونها نفر منجر شده اند ، مطابق با تعهد شما در ارتقا dignity کرامت انسانی و احترام به حقوق بشر است. (مرتبط: “خیانت به مردم آمریکا”: بایدن با انتقاد از ترامپ روی نوارهای وودوارد)

در ادامه این نامه از دیزنی خواسته شده تا 9 سپتامبر به 9 سوال پاسخ دهد. این سالات مربوط به این است که آیا دیزنی نقض حقوق بشر در سین کیانگ را تشخیص می دهد ، چرا آنها تصمیم به تصویربرداری در منطقه گرفته اند و آیا این شرکت درآمد حاصل از فیلم را برای مبارزه با قاچاق انسان اهدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:  کاخ سفید می گوید ترامپ در انتخابات "اراده مردم" را خواهد پذیرفت

یکی از آشنایان برنامه های هاولی به دیلی کالر ، دفتر هاولی در حال “بررسی گزینه های ما” است اگر دیزنی نتواند به سوالات پاسخ دهد.

هاولی این نامه را چند ساعت قبل از آنكه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، هاولی را به لیست نامزدهای احتمالی دادگاه عالی خود اضافه كند ، ارسال كرد. هاولی در توییتر خود از رئیس جمهور تشکر کرد ، اما گفت که تمرکز وی بر ماندن در سنا است.

ترامپ همچنین دو سناتور جمهوری خواه دیگر را در این لیست قرار داد ، از جمله تد کروز از تگزاس و تام Cotton از آرکانزاس.

بیشتر بخوانید:  هویر: مجلس نمایندگان باید پیش از تعطیلات ماه اکتبر ، لایحه COVID-19 را به رای بگذاردمنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

اندرو ویلر ، رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست ، تلاش گاوین نیوزوم برای ممنوع کردن اتومبیل های مجهز به گاز در کالیفرنیا را مسخره می کند

ساکرامنتو ، کالیفرنیا – اندرو ویلر ، رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *