Home / عمومی / رابرت رایش: سلب قدرت سرشماری خلاف قانون اساسی

رابرت رایش: سلب قدرت سرشماری خلاف قانون اساسی

تصمیم دولت ترامپ برای تغییر سرشماری سال 2020 برای پرسیدن اینکه آیا شهروندان آمریکایی هستند یا خیر ، یک قدرت غیرقانونی است که به بسیاری از آمریکایی های محروم از قانون آسیب خواهد رساند. باید متوقف شود

قانون اساسی ایالات متحده خواستار آن استشمارش واقعی“از کل جمعیت با یک هدف مشخص: محاسبه جمعیت – نه فقط شهروندان و ساکنان – در هر ایالت برای تعیین صحیح نمایندگان کنگره به ایالت ها بر اساس تعداد جمعیت.

https://www.youtube.com/watch؟v=kpw-oiJSs30

این س ofال که آیا کسی شهروند است ممکن است باعث شود برخی از مهاجران – نه تنها افراد غیر شهروند ، بلکه همچنین کسانی که اعضای خانواده یا دوستان نزدیک آنها که شهروند نیستند – از ترس اخراج یا عزیزانشان از کشور اخراج نشوند. در شرایط ترس کنونی ، این یک پاسخ غیر منطقی نیست.

بیشتر بخوانید:  فرم های برگشت مالی نشان می دهد که ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر ثروت خود را افزایش داده اند

نتیجه A خواهد بود. تعداد کمبود سیستماتیک برای جوامع مهاجر با دو نتیجه کاملا ناعادلانه.

اولاً ، این جوامع و ایالاتی که در آن قرار دارند کمک فدرال کمتری دریافت می کنند. بیش از 132 برنامه در سرتاسر کشور از داده های سرشماری برای تخصیص سالانه بیش از 675 میلیارد دلار استفاده می کنند.

تعداد اندک ، بسیاری از جوامع و موقعیت های مهاجر را از مراقبت های بهداشتی ، تحصیلات و مساعدت های مورد نیاز و حق برخوردار نمی کند.

بیشتر بخوانید:  گراسلی می گوید که از گزارش مولر پشتیبانی می کند

دوم ، این برای این جوامع و ایالت هایی است که نمایندگان کمتری در کنگره دارند. شمارش سرشماری ، توزیع کرسی های کنگره در میان ایالت ها را تعیین می کند. براساس قانون اساسی ، این کرسی ها بر اساس تعداد کل افراد ساکن در کشور است ، نه فقط شهروندان.

این دلیل واقعی اقدام دولت ترامپ است. هیچ رازی نیست که مهاجرانی که حق رأی دارند تمایل دارند به دموکرات ها رأی دهند. بنابراین کمتر محله های لاتین یا آسیا به معنای تعداد کمتری نمایندگان کنگره است.

بیشتر بخوانید:  بازماندگان پارک لند ، Bash Betsy DeVos برای نادیده گرفتن خشونت اسلحه: "او دانشجویان را نشان نمی دهد"

وزیر تجارت ویلبور راس می گوید که مسئله تابعیت برای اجرای بهتر قانون حقوق رأی گیری ضروری است. مزخرف. دولت ترامپ هیچ علاقه ای به قانون حقوق رای نشان نداده است. وی حتی در دادگاه از قوانین سرکوب رای دهندگان دفاع کرد.

این چیزی نیست جز کشتی قدرت جمهوری که توسط کاخ سفید تنظیم شده است. به نمایندگان کنگره خود بگویید ، باید متوقف شود.

بیشتر بخوانید:  بخوانید: بیانیه مشترک رئیس جمهور دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در اجلاس سنگاپور

رابرت رایش

رابرت بی رایش استاد سیاست های عمومی در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و یکی از اعضای ارشد مرکز توسعه اقتصادی بلوم است. وی به عنوان دبیر کار در دولت کلینتون خدمت کرد که مجله تایم آن را به عنوان یکی از ده وزیر کابینه موثر در قرن بیستم قرار داده است. وی تألیف 15 عنوان کتاب از جمله پرفروش ترین کتاب های «پس از سانحه» ، «کار ملل» و «آن سوی خشم» است که آخرین آنها خیر عمومی است. وی همچنین ویراستار بنیانگذار American Prospect ، رئیس هیئت مدیره هدف مشترک ، عضو آکادمی علوم و هنرهای آمریکایی و از نویسندگان مستند برنده جایزه ، “نابرابری برای همه” است. وی همچنین یکی از نویسندگان مستند اصلی نتفلیکس است که صرفه جویی در سرمایه داری را می کند.

بیشتر بخوانید:  7 مورد از ناراحت کننده ترین ادعاها در شکایت افشاگر علیه رئیس جمهور ترامپ

بیشتر از رابرت رایش

دنبال کنید rbreich


مثل رابرت رایشمنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

“ما آمریکا هستیم ، b * tch!” طبق گفته یک مقام ارشد کاخ سفید ، این دکترین ترامپ است

هنگامی که در مورد توضیح مختصری از دکترین سیاست خارجی رئیس جمهور دونالد ترامپ س …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *