Home / جدید ترین های دنیا / رئیس سنا جمهوری خواه احضاریه پروفسور اسپاژ را درخواست می کند.

رئیس سنا جمهوری خواه احضاریه پروفسور اسپاژ را درخواست می کند.

سناتور رون جانسون ، رئیس کمیته امنیت داخلی سنا ، در صدد احضار استفان هالپر ، استاد سابق کمبریج است که به عنوان منبع مخفی اف بی آی در تحقیقات ترامپ و روسیه خدمت می کرد.

کمیته سنا روز چهارشنبه در مورد احضار 41 شاهد که جانسون می خواهد به عنوان بخشی از بررسی گسترده تحقیقات FBI در مورد کارزار انتخاباتی ترامپ و سایر فعالیت های جمع آوری اطلاعات مربوط به افراد وابسته به ترامپ ، مصاحبه کند ، رای می دهد.

کمیته در ماه ژوئن به خطوط حزبی رأی داد تا به habeas corpus اجازه دهد 35 شاهد را به شهادت وادار کند. پولیتیکو منتشر کرد لیست به روز شده روز دوشنبه ، شاهدان جانسون خواستند که احضار کنند.

بیشتر بخوانید:  مایکل بلومبرگ حداقل 100 میلیون دلار برای کمک به جو بایدن در فلوریدا هزینه کند

لیست شامل Halper و FBI Agent Stephen Soma است. سناتور میشیگان ، گری پیترز ، ارشد حزب دموکرات در این کمیته ، روز دوشنبه در نامه ای به جانسون نوشت که او با صدور احضاریه مخالف است.

جمهوری خواهان رابطه FBI با هالپر را که در چهار بخش جمهوری خواه کار می کرد زیر سوال بردند.

FBI از هالپر برای ملاقات و ضبط مخفیانه سه مشاور مبارزات انتخاباتی ترامپ استفاده كرد: كارتر پیج ، جورج پاپادوپولوس و سام كلوویس. (مرتبط: اختصاصی: جلسه پیش از انتخابات لندن سو raised ظن جورج پاپادوپولوس را برانگیخت)

بیشتر بخوانید:  ویلیام بار از مداخله وزارت دادگستری در پرونده حمله جنسی ترامپ دفاع کرد

هالپر پیج برای اولین بار در 10 ژوئیه 2016 در یک رویداد سیاسی در دانشگاه کمبریج دیدار کرد. FBI تا 31 ژوئیه 2016 رسماً Crossfire Hurricane را افتتاح نکرد.

رون جانسون رئیس کمیته امنیت داخلی و امور دولت سنا در کپیتول هیل است. رویترز / ایرنه شاف

مقامات FBI بازرسان دفتر بازرس کل وزارت دادگستری (IG) را رد کردند که هالپر هنگام تماس نخست با پیج از طرف دفتر اقدام می کرد. FBI جلسه دوم هالپر را با پیج کارگردانی کرد که در 20 آگوست 2016 برگزار شد.

هالپر در اوایل سپتامبر 2016 تحت عنوان جلسه ای برای گفتگو در مورد مسائل انرژی مربوط به خاورمیانه با پاپادوپولوس تماس گرفت.

بیشتر بخوانید:  اختصاصی: مایک پنس می گوید مسئولیت مالی باید تا بعد از ویروس کرونا ادامه داشته باشد

هالپر پاپادوپولوس را به لندن فریب داد تا در مورد نوشتن مقاله دانشگاهی به قیمت 3000 دلار درباره مسائل انرژی بحث كند. طبق متن مکالمه محرمانه ، هالپر در جلسات خود در لندن ، در مورد تماس های احتمالی مبارزات انتخاباتی ترامپ با روسیه به پاپادوپولوس اطلاع داد.

در حالی که هالپر به عنوان منبع FBI خدمت می کرد ، وی بیش از یک میلیون دلار قرارداد از دفتر ارزیابی خالص وزارت دفاع برای تولید مطالعات آکادمیک در مورد مسائل ژئوپلیتیک شامل روسیه ، چین و هند دریافت کرد.

پیج و پاپادوپولوس هر دو هالپر را انکار کردند که این کارزار قبل از انتخابات با روسیه هماهنگ بود. اما طبق گزارش IG ، Somma ، نماینده FBI هالپر ، نتوانست این اطلاعات را در درخواستهای نظارت در صفحه کارتر فاش کند.

بیشتر بخوانید:  ترامپ می گوید هر روز تا روز انتخابات به فاکس و دوستان می رود و فاکس می گوید هیچ توافقی حاصل نشده است

در این گزارش گفته شد كه سوما “مسئول اصلی” چندین شکست دیگر در جریان تحقیقات ترامپ و روسیه بود. سوما در مصاحبه اولیه با منبع پرونده فولاد ، ایگور دانچنکو شرکت کرد.

اما گزارش IG گفته است كه كارگزاران FBI در مصاحبه نتوانسته اند درخواست حكم مراقبت از پاژ را كه دانچنكو با اظهاراتی درباره اعتبار پرونده زیر سوال برد ، افشا كنند.

FBI تا حد زیادی به اطلاعات نویسنده پرونده ، کریستوفر استیل اعتماد کرده است.

بیشتر بخوانید:  بایدن می گوید ، مبارزات انتخاباتی ترامپ اعلامیه های جدیدی در مورد "تعریف مسئله" اقتصاد آغاز می کند ،

گزارش IG هالپر را به دلیل تخلف مقصر نمی داند. وی گفت که هالپر که از آن به عنوان “منبع 2” یاد می شود ، در سال 2008 منبع FBI شد.

دفتر در سال 2011 مدت کوتاهی با او قطع رابطه کرد زیرا او “وفاداری مشکوک” به هدف اطلاعاتی نشان داد.

جانسون به دنبال مصاحبه و اسناد از چندین شخصیت برجسته از جمله جیمز کومی ، جان برنان ، جیمز کلاپر ، اندرو مک کیب و پیتر استروک است.

محتوای ایجاد شده توسط The Daily Caller News Foundation به طور آزاد در دسترس هر ناشر خبره ای است که می تواند مخاطبان زیادی را فراهم کند. برای فرصت های صدور مجوز محتوای اصلی ما ، لطفاً با [email protected] تماس بگیرید.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

تیم ترامپ شکایت کرده است تا تغییرات نظرسنجی پستی را در کارولینای شمالی متوقف کند

مبارزات انتخاباتی ترامپ آخر هفته یک دادخواست را به چالش کشید که رویه های جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *