Home / جدید ترین های دنیا / دیده بان حقوق بشر: بولیوی علیه مورالس انگیزه سیاسی دارد

دیده بان حقوق بشر: بولیوی علیه مورالس انگیزه سیاسی دارد


لاپاز ، بولیوی (خبرگزاری فرانسه) – دیده بان حقوق بشر روز جمعه گفت ، اتهامات تروریستی علیه رئیس جمهور پیشین بولیوی ، اوو مورالس ، انگیزه سیاسی دارد و بخشی از یک کارزار گسترده تر توسط دولت موقت بولیوی برای استفاده از سیستم عدالت علیه مخالفان سیاسی است.

پس از به قدرت رسیدن رئیس جمهور موقت جانین نانیز پس از برکناری مورالس در نوامبر 2019 ، سازمان حقوق بشر گزارشی را به اتهام نقض روند قضایی ، از جمله اتهامات بی اساس و استفاده خودسرانه از بازداشت موقت ، منتشر کرد. . گروه گفتند.

بیشتر بخوانید:  دادگاه تجدیدنظر تگزاس فشار دموکرات ها برای گسترش رای گیری از طریق پست را رد کرد

این گزارش در حالی منتشر می شود که بولیوی آماده رای گیری در تاریخ 18 اکتبر است که به دلیل تنش شدید سیستم بهداشتی این کشور با بیماری همه گیر ویروس کرونا ، به تأخیر افتاده است. دادگاهی در بولیوی مورالس را از کاندیداتوری در سنا در انتخابات منع کرد ، اما حزب وی ، جنبش به سوی سوسیالیسم ، هنوز کنوانسیون را کنترل می کند.

اولین رئیس جمهور بومی بولیوی پس از 14 سال قدرت ، در میان اعتراضات گسترده و ناآرامی های ادعا شده در تلاش برای کلاهبرداری به دنبال انتخاب مجدد ، در 10 نوامبر 2019 تحت فشار ارتش و پلیس استعفا داد. مورالس ابتدا در مکزیک و سپس در آرژانتین به تبعید رفت.

بیشتر بخوانید:  صدایی که توسط جو بایدن در اوکراین به بیرون درز کرد ، بسیار ویروسی شده است

مقامات دولت موقت بولیوی ادعا کردند که در جریان ناآرامی های مداوم پس از استعفا ، مورالس در یک تماس تلفنی دستورالعمل هایی را ارائه داد که پیروانش باید شهرها را محاصره کنند تا از دسترسی مواد غذایی به مردم جلوگیری کند.

سزار موونز ، نویسنده گزارش دیده بان حقوق بشر و محقق برجسته گروه آمریکایی ، گفت: “دادستانی کل حق تحقیق دارد ، اما این اظهارات مورالس عملی تروریستی نیست.”

بیشتر بخوانید:  مارک کلی پس از ظهور فیلم "شوخی نژادپرستانه" عذرخواهی کرد

مونوز گفت: “مورالس قربانی ضعف قضایی است که خودش شروع کرده است.”

دیده بان حقوق بشر گفت که گزارش آن در مورد ادعای مداخله سیاسی در سیستم قضایی بولیوی عمدتاً مبتنی بر مصاحبه با مقامات و دیگر افراد در سراسر کشور در ماه فوریه و همچنین بررسی گزارش های پلیس ، تصمیمات قضایی و سایر پرونده های دادگاه است.

دولت موقت بولیوی بلافاصله در مورد گزارش دیده بان حقوق بشر توضیحی نداد. پیش از این گفته بود که برخی از قضات و دادستان های منصوب تحت مورالس هنوز برای وی کار می کنند.

بیشتر بخوانید:  تعداد "بی سابقه ای" از افسران آشویل استعفا داده اند

روز چهارشنبه ، دادستان دادگاه کیفری بین المللی گفت بولیوی از آن خواسته است تا تحقیق کند که آیا اوو مورالس و طرفدارانش در ماه آگوست با قرار دادن موانع عبور با هدف جلوگیری از دسترسی بولیوی به مراقبت های بهداشتی حیاتی در طی همه گیری ، جنایاتی علیه بشریت مرتکب شده اند یا خیر.

ارجاع پرونده توسط حاکمان بولیوی به طور خودکار منجر به تحقیق در دادگاه جهانی مستقر در لاهه نمی شود ، اما این بدان معناست که اگر دادستان فاتو بنسودا تصمیم به آغاز تحقیقات رسمی دارد ، ابتدا نیازی به اخذ مجوز از دادگاه ندارد. داوران

بیشتر بخوانید:  لیست نامزدهای احتمالی دیوان عالی ترامپ شامل سناتورها و قضات تجدید نظر است

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

هیئت سانسور فیس بوک زودتر از آنچه انتظار می رفت در آستانه انتخابات راه اندازی شد

یک هیئت نظارت جدید که وظیفه نظارت بر تصمیمات اجرای محتوای فیس بوک را بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *