Breaking News
Home / عمومی / دوستی ترامپ با کیم جونگ اون در سنگاپور به نمایش گذاشته شد: “ما یک پیوند بسیار ویژه ایجاد کردیم”

دوستی ترامپ با کیم جونگ اون در سنگاپور به نمایش گذاشته شد: “ما یک پیوند بسیار ویژه ایجاد کردیم”

پس از دهه ها خصومت بین ایالات متحده و کره شمالی ، پنج ساعت بحث تاریخی بین رئیس جمهور دونالد ترامپ و کیم جونگ اون روز سه شنبه در سنگاپور با اعلام “پیوند بسیار ویژه” بین دو رهبر به اوج خود رسید – اما هیچ تضمینی برای خلع سلاح هسته ای نبود. .

ترامپ در پایان اجلاس تاریخی گفت: “ما هر دو می خواهیم کاری انجام دهیم ، هر دو کاری خواهیم کرد و پیوند بسیار ویژه ای ایجاد کرده ایم.” “ما از یک مشکل بسیار بزرگ ، بسیار خطرناک برای جهان مراقبت خواهیم کرد.”

اما جزئیات اندکی در مورد اقداماتی که کیم برای حمایت از تعهد خود برای خلع سلاح هسته ای در کشورش انجام می دهد – و اینکه چگونه ایالات متحده اطمینان می دهد که وی به سخنان خود وفادار خواهد ماند) وجود داشت.

بیانیه امضا شده توسط ترامپ و کیم وی گفت که رهبر کره شمالی “مجدداً بر تعهد قاطع و تزلزل ناپذیر خود در خلع سلاح هسته ای کامل شبه جزیره کره تأیید کرد”. در مقابل ، ترامپ با “ارائه تضمین های امنیتی” به کره شمالی موافقت کرد.

بیشتر بخوانید:  قاضی ، رئیس پیشین مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ ، پل مانافورت ، به زندان محکوم کرده است

شاید مهمترین نکته در مورد “روابط بسیار ویژه” رئیس جمهور با کیم باشد که سابقه سختی در مورد نقض حقوق بشر دارد. یکی از آمریکایی ها ، اتو وارمبیر ، در میان قربانیان رژیم کیم بود. این دانشجو 17 ماه در دانشگاه ویرجینیا در شمال بود و قبل از اینکه در کما به ایالات متحده برگردانده شود ، پس از چند روز درگذشت.

ترامپ در جریان این نشست گفت: “من فکر می کنم رابطه کامل ما با کره شمالی و شبه جزیره کره بسیار متفاوت از گذشته باشد.”

ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی یک به یک پس از دیدار خود با کیم گفت که مرگ وارمبیر در اجلاس سهیم است. رئیس جمهور گفت: “بدون اتو ، این اتفاق نمی افتاد.”

حتی کیم که از زمان به عهده گرفتن مسئولیت پدرش به عنوان رهبر کره شمالی در سال 2011 ، هرگز به سرزمین مادری خود به سنگاپور سفر نکرده است ، به نظر می رسید که واقع بینی این برخورد را درک کرده است.

بیشتر بخوانید:  11 نفر در یک کنیسه پیتزبورگ درخت زندگی در یک جنایت ظاهراً متنفر کشته شدند

مترجم کیم هنگام ورود دو رهبر به هتل کاپلا سنگاپور گفت: “بسیاری از مردم جهان این نوع داستان (نامفهوم) داستان را تصور می کنند … از یک فیلم علمی تخیلی.”

در پایان این نشست ، ترامپ مذاکرات را به عنوان یک دستاورد تاریخی و شخصی ستود.

ترامپ گفت: “ما چیزهای زیادی در مورد یکدیگر و کشورهایمان یاد گرفتیم.” “من می دانستم که او مرد بسیار با استعدادی است.”

هنگامی که تحت نظر سوابق ضعیف کیم در مورد رفتار با شهروندان خود تحت فشار قرار گرفت ، ترامپ از توانایی خودکامه در اداره یک کشور از جوانی ستایش کرد.

ترامپ گفت: “او بسیار با استعداد است.” “هر کسی که شرایطی را مانند خود در 26 سالگی بدست آورد و می تواند آن را به سختی مدیریت و اداره کند.”

بیشتر بخوانید:  ترامپ از "دو ملت بزرگ" تشکر می کند: الماس و ابریشم

ترامپ گفت که “به طور قطع” دعوت خود را از کاخ سفید به همتای کره شمالی خود فرا می خواند.

کیم از طریق یک مترجم گفت: “امروز ، ما یک جلسه تاریخی داشتیم و تصمیم گرفتیم گذشته را پشت سر بگذاریم.” “جهان شاهد یک تغییر بزرگ خواهد بود.”

رابطه ظهور ترامپ با مستبد کره شمالی به شدت در تضاد با رابطه جنجالی وی با میهن پرستان و قانون گذاران است.

از آنجا که رئیس جمهور با رهبر رژیمی برخورد می کند که معمولاً به دلیل تحریکات هسته ای و نقض حقوق بشر احضار می شود ، لازم به یادآوری تعداد قهرمانان آمریکایی است که وی انتقاد کرده است ، از جمله سناتور آریزونا جان مک کین ، یکی از رژیم های سابق. یک خلبان نیروی دریایی نزدیک به پنج سال و نیم در اسارت در ویتنام به سر برد ، جایی که بارها مورد شکنجه قرار گرفت.

ترامپ گفت مک کین “یک قهرمان جنگ نیست. او یک قهرمان جنگ بود زیرا اسیر شد. من افرادی را که اسیر نشده اند دوست دارم.” ترامپ در یک کنفرانس خبری پس از اظهاراتش مبنی بر اینکه مک کین قهرمان جنگ نبود ، انکار کرد و گفت: “اگر کسی زندانی باشد ، من او را یک قهرمان جنگ می دانم.”

بیشتر بخوانید:  برنامه ریزی خانواده به دلیل قاعده سقط جنین از برنامه تنظیم خانواده فدرال خارج است

ترامپ همچنین گفت: “من فکر می کنم جان مک کین کم کاری به جانبازان کرده است. من از جان مک کین بسیار ناامید هستم.”

او همچنین بارها سناتور ماساچوست الیزابت وارن ، یک مخالف سیاسی دموکرات ، را به دلیل ادعای نژاد چروکی با اشاره به او به عنوان “Pocahontas” مسخره کرد – او حتی آن را در مقابل پیشکسوتان ناواهو در دفتر بیضی گفت.

دولت ترامپ همچنین به متحدان قدیمی آمریکا حمله کرده است. اخیراً ، پیتر ناوارو ، مدیر شورای تجارت ملی کاخ سفید ، گفت که “جایگاه ویژه ای در جهنم” برای نخست وزیر کانادا جاستین ترودو وجود دارد.

در همین حال ، ترامپ مشکلی ندارد که کیم جونگ اون ، ناقض بدنام حقوق بشر را کسی توصیف کند که “مردم خود را دوست دارد”. وی همچنین هنگام صحبت با صدای آمریکا ، گرتا ون سوسترن ، کیم را “خنده دار” و “باهوش” توصیف کرد.

بیشتر بخوانید:  میچ مک کانل پس از صدور رای دیوان عالی کشور در مورد تضعیف اتحادیه های صنفی عمومی را مقصر می داند

“اما او آنها را گرسنه دید. با آنها وحشیانه رفتار کرد. او هنوز مردم خود را دوست دارد؟” وان سوسترن پرسید.

ترامپ پاسخ داد: “اگر او را نگاه کنی ، او همان کاری را می کند که دیده است.” “اما ، من امروز و دیروز و دو هفته پیش باید بروم ، زیرا در واقع همه این زمان شروع شد.”

ترامپ در پاسخ به این س askedال که آیا پیامی برای مردم کره شمالی دارد ، گفت: “من فکر می کنم شما کسی را دارید که احساس خوبی نسبت به آنها دارد. او می خواهد آنچه را که قبل از آنها است درست کند و ما واقعاً خوب شدیم. ما شیمی عالی داریم.”منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

در یک تصمیم 5-4 ، دادگاه عالی تلاشهای پرخاشگرانه اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را تأیید کرد

روز دوشنبه ، دادگاه عالی ایالات متحده تلاش اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *