Home / آمریکا / دستیاران ترامپ در حال مرور گزارشات ویروس کرونا برای کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) هستند تا با پیامهای خوب رئیس جمهور همسو شوند

دستیاران ترامپ در حال مرور گزارشات ویروس کرونا برای کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) هستند تا با پیامهای خوب رئیس جمهور همسو شوند

پولیتیکو گفت ، دستیاران سیاسی رئیس جمهور موفق شده اند خواستار بازنگری و در برخی موارد اصلاحیه گزارش های هفتگی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در مورد ویروس کرونا شوند تا گزارش های علمی را با پیام های خوش بینانه ترامپ هماهنگ کند.

این رسانه خبری با استناد به سه منبع آگاه از وضعیت و تبادل نظر ، مایکل کاپوتو ، مسئول سابق ستاد انتخاباتی ترامپ که سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی در بهار امسال شد ، تیم خود را به بررسی گزارش های هفتگی در مورد میزان بیماری و مرگ و میر توسط مرکز کنترل بیماری ها و مرگ ها واداشته است. پست الکترونیک. این گزارش ها توسط دانشمندان برای به روزرسانی جامعه بهداشت عمومی در مورد شیوع ویروس کرونا نوشته شده است.

در حالی که متخصصان بهداشت در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در برابر تغییرات گسترده تر مقاومت کرده اند ، به طور فزاینده ای اجازه بررسی گزارش ها ، و در برخی موارد اصلاح و تأخیر را داده اند. ایمیل های به دست آمده توسط پولیتیکو نشان می دهد که تیم ارتباطات سیاسی HHS نگران است که CDC “در حال نوشتن مقالات موفقیت آمیز در مورد دولت” است و دانشمندان سعی در “آسیب رساندن به رئیس جمهور” دارند.

CDC بلافاصله روز شنبه به درخواست نظر Fox News پاسخ نداد.

بیشتر بخوانید:  خانه ها پس از وزش باد آتش کالیفرنیا به کویر تخریب می شوند

دینگز ترامپ درباره رای دادن در کارولینای شمالی توییت کرد: “دو بار رای دادن در کارولینای شمالی غیرقانونی است”

کاپوتو و دستیارانش خواستار تغییر گزارش های آژانس با عطف به ماسبق شدند ، که به گفته آنها به اشتباه باعث افزایش خطر ویروس کرونا برای کودکان و تضعیف تلاش های ترامپ برای بازگشایی مدارس می شود.

مایکل کاپوتو ، مسئول سابق مبارزات انتخاباتی ترامپ ، برای مصاحبه با کارمندان کمیته اطلاعات سنا ، در تاریخ 1 مه 2018 در واشنگتن ، وارد ساختمان دفتر سنا در هارت می شود. (عکس از مارک ویلسون / گتی ایماژ)

آنها تلاش کردند جلوی انتشار برخی گزارش های CDC را بگیرند و موفق شدند گزارش هیدروکسی کلروکین ، داروی مالاریا را که ترامپ برای درمان COVID-19 تجویز کرده بود ، به تأخیر بیندازد ، با وجود شواهد مشکوک.

دکتر رابرت ردفیلد ، پل الکساندر ، مدیر CDC ، یکی از منصوبان سیاسی خواستار اجازه دادن به وی برای اصلاح گزارش ها شد و خواستار توقف “فوری” در این میان شد.

الكساندر ، مشاور علمی كاپوتو ، به ردفیلد و سایر مقامات گفت: “گزارش ها را باید فردی خارج از CDC مانند من بخواند و ما نمی توانیم اجازه دهیم كه گزارش ها همانطور كه ​​ادامه داشت ادامه یابد ، زیرا خشم آور است. این دیوانه است.” ایمیل دریافت شده توسط Politico. “هیچ چیز برای خروج از آن وجود ندارد ، مگر اینکه یافته های آنها را مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) بخوانم و موافق آنها باشم ، و آنها را تنظیم کنم تا مطمئن شوند که منصفانه ، متعادل و” کامل هستند.

بیشتر بخوانید:  نادال بعد از وقفه هنوز زنگ زده است. جوکوویچ هنوز عصبانی است

کاپوتو در پاسخ به درخواست فاکس نیوز برای اظهار نظر درباره گزارش پولیتیکو گفت: “این دقیق است.”

نانسی پلوسی میزبان اجلاس مجازی G7 با رهبران جهان است: “بحران آب و هوا تهدید کنونی زمان ما است”

کاپوتو در بیانیه ای به پولیتیکو ، الکساندر را به عنوان “یک اپیدمیولوژیک تحصیل کرده در آکسفورد” توصیف کرد. وی گفت که تیم HHS در حال بررسی مناسب گزارشات CDC و مبارزه با “دولت عمیق” است.

کاپوتو در بیانیه ای گفت: “دکتر الكساندر به من در مورد سیاست مبارزه با اپیدمی ها توصیه كرد و تشویق شد كه نظرات خود را با سایر دانشمندان در میان بگذارد. مانند همه دانشمندان ، توصیه های وی توسط همتایان وی شنیده و پذیرفته یا رد می شود.”

کاپوتو افزود: “هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که مدارک علمی مبتنی بر علم و سیاست هدایت داده ها از طریق این همه گیری – نه محرک های پرونده های عمیق پنهان شده در روده های CDC” است.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در 29 ژانویه ، در واشنگتن ، در اتاق کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید در مورد ویروس کرونا ویروس صحبت می کند ، در حالی که الکس آذر ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ، دکتر آنتونی فاوسی ، رئیس انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، و مایک پنس معاون رئیس جمهور ، رابرت ردفیلد ، مدیر مراکز کنترل بیماریها و پیشگیری و دکتر جروم آدامز ، جراح ایالات متحده  (عکس AP / کارولین کاستر)

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در روز 29 فوریه ، در واشنگتن ، در اتاق کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید در مورد ویروس کرونا ویروس صحبت می کند ، در حالی که الکس آذر ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ، دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، و مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، رابرت ردفیلد ، مدیر مراکز کنترل بیماری ها و پیشگیری و دکتر جروم آدامز ، جراح ایالات متحده (عکس AP / کارولین کاستر)

بیشتر بخوانید:  پمپئو از طرح عقب نشینی ترامپ دفاع می کند و در کتابش با وودوارد صحبت می کند

این گزارش ها موج های شوکی جدیدی را در محافل دموکراتیک و علمی به وجود آورد و برخی خواهان برکناری کاپوتو شدند.

سناتور الیزابت وارن ، یک دموکرات از ماساچوست ، روز شنبه گفت که “منصوبان سیاسی که سعی در مداخله در پاسخ به COVID-19 و سرکوب مقامات بهداشت عمومی دارند ، باید از سمت خود برکنار شوند. بلافاصله”.

نماینده بیل باسکرل ، DN.J. “دستکاری مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها” در مورد ویروس ، و گفت که حزب جمهوریخواه “قضاوت ناکافی است و تهدیدی برای زندگی شما است.”

HHS روز شنبه بیانیه جدیدی منتشر کرد که در آن گزارشی از تداخل در گزارش CDC ذکر نشده بود ، اما باز بودن ترامپ به علم را ستود.

بیشتر بخوانید:  آتش سوزی در جنگل کالیفرنیا فروشگاه معروف خانوادگی و خانه را ساعاتی دور از بین می برد

وزیر بهداشت و خدمات انسانی ، الکس آذر ، در بیانیه ای به فاکس نیوز گفت. “او همیشه به داده ها و علمی که من و سایر اعضای ستاد ارائه می دهیم پاسخگو است. تصمیمات دانش بنیان رئیس جمهور ترامپ جان انسان ها را نجات داده است.”

گزارشگر CBS درباره بایدن ، نه ترامپ “بی کار” توئیت کرد

در همین حال ، مبارزات انتخاباتی معاون رئیس جمهور سابق جو بایدن از گزارش جدید انتقاد کرده و دلیل دیگری بر این امر است که دولت ترامپ به دلایل سیاسی تلاش خواهد کرد تا همه گیری را کوچک جلوه دهد. وی همچنین به آنچه در کتاب جدید باب وودوارد فاش شد مبنی بر اینکه ترامپ می دانست در ماه فوریه ویروس چقدر خطرناک است ، اشاره کرد ، اما در آن زمان بر جدیت خود برای مردم تأکید نکرد.

جو بایدن ، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ، معاون رئیس جمهور سابق انگشت شست خود را هنگام ورود برای گرفتن عکس با رهبران اتحادیه خارج از مقر AFL-CIO در هریسبورگ ، پنسیلوانیا ، 7 سپتامبر ، بالا می برد.  (عکس AP / کارولین کاستر)

جو بایدن ، نامزد دموکرات ریاست جمهوری ، معاون رئیس جمهور سابق انگلستان انگشت شست خود را هنگام ورود برای گرفتن عکس با رهبران اتحادیه خارج از مقر AFL-CIO در هریسبورگ ، پنسیلوانیا ، 7 سپتامبر ، بالا می برد. (عکس AP / کارولین کاستر)

کیت بیدینگ فیلد ، معاون مدیر ستاد انتخاباتی و مدیر ارتباطات بایدن در بیانیه ای گفت: “وقتی دونالد ترامپ به باب وودوارد گفت كه می خواهد ویروس را كم اهمیت جلوه دهد ، این دقیقاً همان خیانت نفرت انگیزی بود كه او منظورش بود.” این گزارش به جای اینکه حقیقت را در مورد شدت مرگبار COVID-19 به ما بگوید ، دلیل دیگری بر این است که دولت ترامپ بصیرت سیاسی بینش های سیاسی را از امنیت مردم آمریکا برتری می دهد.

بیشتر بخوانید:  روت بدر گینسبورگ در سوگ افسر ارتش آمریكا: "ضرر بزرگی برای این كشور"

اما مبارزات انتخاباتی ترامپ گفت که اگر بیدن در ابتدای شیوع بیماری همه گیر شود کشور وضعیت بدتری خواهد داشت و تصمیم ترامپ برای اعلام محدودیت سفر از چین در 31 ژانویه را تبلیغ کرد.

تیم مارتاو ، مدیر ارتباطات انتخاباتی ترامپ ، به فاکس نیوز گفت: “پرزیدنت ترامپ همیشه در ساخت پاسخ بی سابقه خود به ویروس کرونا به حرف دانشمندان و متخصصان پزشکی مانند دکتر فاوسی و دکتر ردفیلد گوش فرا داده است.”

برای برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

وی افزود: “پزشكان بارها علناً اظهار داشتند كه رئیس جمهور به توصیه آنها گوش فرا می دهد و آنها فشار سیاسی را احساس نمی كنند. دولت در ژانویه وارد عمل شد در حالی كه دموكرات ها هنوز اقدامات انزوای جعلی خود را دنبال می كردند ، ابتدا با هشدارهای سفر از CDC و پیشنهادات سفر در فرودگاه های بزرگ ایالات متحده. سپس با محدودیت سفر توسط رئیس جمهور بر چین ، که باعث نجات جان هزاران آمریکایی شد. “

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جمعیت ترامپ شعار می دهند ، “این صندلی را بگیرید!” انتخاب دیوان عالی کشور پیش رو است

اگر جمعیت در تجمع روز شنبه رئیس جمهور ترامپ در کارولینای شمالی نشانه ای باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *