Breaking News
Home / عمومی / در یک تصمیم 5-4 ، دادگاه عالی تلاشهای پرخاشگرانه اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را تأیید کرد

در یک تصمیم 5-4 ، دادگاه عالی تلاشهای پرخاشگرانه اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را تأیید کرد

روز دوشنبه ، دادگاه عالی ایالات متحده تلاش اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را تأیید کرد – روشی که طرفداران حقوق رای و گروه های مدنی می گویند مشارکت اقلیت ها را منصرف می کند.

در قطعنامه 5-4 ، اکثریت دادگاه حکم داد که ایالت ممکن است افراد را از لیست ثبت نام رای دهندگان خود حذف کند ، اگر آنها در یک دوره دو ساله رأی ندهند و به اعلامیه مقامات انتخابات ایالتی پاسخ دهند. افرادی که به اخطار پاسخ نمی دهند و ظرف چهار سال آینده رای نمی دهند ، از جمله در یک یا چند انتخابات فدرال ، از لیست رأی دهندگان ثبت شده حذف می شوند.

وی گفت ، این عمل که به “روند تکمیلی” معروف است ، قانون ثبت ملی رای دهندگان را نقض نمی کند ، که طبق آن رای دهندگان تنها در صورت درخواست ، جابجایی ، محکومیت به جرم جنایی ، ناتوانی ذهنی یا مرگ ، می توانند از لیست ها خارج شوند. این یکی از دو روشی است که مقامات انتخابات فدرال برای شناسایی رأی دهندگانی که به دلیل تغییر محل سکونت دیگر واجد شرایط رای دادن نیستند ، استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید:  شومر می خواهد رئیس اطلاعات اخراجی برای "نقاط ضعف" در مار-لا-لاگو شهادت دهد

پنج قاضی محافظه کار با اکثریت آرا رأی دادند ، در حالی که چهار لیبرال در دادگاه اعتراض کردند.

در ارائه نظر اکثریت ، قاضی ساموئل آلیتو گفت که کار دادگاه “تصمیم گیری در مورد اینکه آیا روند تکمیلی اوهایو روش ایده آل برای به روز نگه داشتن لیست های رأی گیری است یا خیر. تنها س beforeال پیش روی ما این است که آیا این قانون خلاف قانون فدرال است یا خیر.”

قاضی استفان بریر نظر مخالفی صادر کرد که به آن قاضی روت بادر گینسبورگ ، سونیا سوتومایور و النا کاگان – جناح لیبرال دادگاه – پیوستند. وی به جای تمرکز بر لیست های نادرست رأی دهندگان ، تاریخچه سوالات سوادآموزی ، مالیات نظرسنجی و سایر الزاماتی را که به گفته وی “برای جلوگیری از رای گیری گروه های خاصی از شهروندان” در نظر گرفته شده بود ، به خاطر آورد.

بیشتر بخوانید:  "ما هر دو طرف را پوشش می دهیم": میزبان فاکس نیوز به نارضایتی دونالد ترامپ از شورای شهر برنی سندرز پاسخ می دهد

بریر خاطرنشان کرد که بیشتر رای دهندگان ثبت شده به اطلاعیه های “آخرین فرصت” ایالت پاسخ نمی دهند و عدم رأی دادن آنها دلیل اصلی حذف آنها از لیست های ثبت نام است. وی گفت: تعداد رای دهندگان ثبت شده ای که رأی نمی دهند و به اعلان ها پاسخ نمی دهند بیش از تعداد واقعاً نقل مکان شده است.

بریر گفت: “خیابان های شهر اوهایو پر از کامیون های در حال حرکت نیست ؛ کلیولند هنوز به مرکز حمل و نقل مسکونی کشور تبدیل نشده است.” در عوض ، روند اوهایو “موانع غیرضروری را برای رای گیری از نوعی که کنگره تلاش کرده است حذف کند” ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:  نانسی پلوسی با انتقاد از سخنان "غیر قابل قبول" ضد ترامپ خود ، ماکسین واترز را مورد انتقاد قرار داد

قاضی سونیا سوتومایور با بریر موافقت کرد و استدلال کرد که آمارهای اوهایو نشان می دهد که “برنامه تصفیه” ایالت به طور نامتناسبی بر رای دهندگان اقلیت ، کم درآمد ، معلول و جانبازان تأثیر می گذارد.

وی گفت: “این برنامه ضد عفونی کننده حقوق رای دهندگان واجد شرایط را سنگین می کند.” “در بهترین حالت ، رأی دهندگان تصفیه شده مجبور به ثبت نام مجدد غیرضروری در صورت تصمیم به رای گیری در انتخابات بعدی می شوند ؛ در بدترین حالت ، به هیچ وجه از رأی دادن آنها جلوگیری می شود زیرا آنها هرگز اطلاعاتی در مورد زمان و محل برگزاری انتخابات دریافت نمی کنند.”

این حکم می تواند یک پیروزی بزرگ برای جمهوری خواهان باشد که تمایل دارند وقتی مشارکت کم است سود ببرند و یک ضرر برای دموکرات ها است که تمایل دارند از مسابقات پربازدید سود ببرند.

بیشتر بخوانید:  قاضی ، رئیس پیشین مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ ، پل مانافورت ، به زندان محکوم کرده است

در کمیته تقلب رای دهندگان که اکنون منحل شده است ، رئیس جمهور دونالد ترامپ تمایل خود را برای اقدام در مورد حفظ لیست رای دهندگان نشان داد. در ژانویه ، ترامپ گفت که لیست های نامنظم رجیستری نشانه تقلب است و باید مورد بررسی قرار گیرد.

ترامپ به ABC News گفت: “وقتی به افراد ثبت شده – مرده و غیرقانونی ، ایالت های دو ایالت و برخی موارد شاید سه ایالت – نگاه می کنید ، موارد زیادی برای بررسی داریم.”

پرونده در دادگاه عالی مربوط به لری هارمون ، مهندس نرم افزار و کهنه سرباز نیروی دریایی ایالات متحده است که در آکرون ، اوهایو زندگی می کند. او در انتخابات ریاست جمهوری 2004 و 2008 رأی داد اما در 2012 رأی نداد. ساکن اوهایو در انتخابات میان دوره ای 2010 و 2014 نیز شرکت کرد. در سال 2015 ، هارمون خواستار رأی دادن به ابتکار رای گیری برای قانونی کردن ماری جوانا بود ، اما متوجه شد نام او تمام شده است حذف از لیست های رأی دادن.

بیشتر بخوانید:  11 نفر در یک کنیسه پیتزبورگ درخت زندگی در یک جنایت ظاهراً متنفر کشته شدند

همه ایالت ها برای حذف نام افرادی که نقل مکان کرده اند و بنابراین دیگر واجد شرایط رای دادن در یک منطقه خاص نیستند ، از لیست های ثبت نامی خود روش دارند.

شش ایالت دیگر – جورجیا ، مونتانا ، اوکلاهاما ، اورگن ، پنسیلوانیا و ویرجینیا غربی – روش های مشابه “استفاده از آن یا از دست دادن” برای پاکسازی لیست رای دهندگان را دارند ، اما پایگاه های اوهایو از همه تهاجمی هستند.

NBC News گزارش داد که “دست کم دوازده ایالت محافظه کار سیاسی دیگر گفته اند که اگر اوهایو غالب شود ، روشی مشابه را به عنوان راهی برای دقیق و به روز نگه داشتن لیست های ثبت نام رای دهندگان اتخاذ می کنند.”منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

“ما آمریکا هستیم ، b * tch!” طبق گفته یک مقام ارشد کاخ سفید ، این دکترین ترامپ است

هنگامی که در مورد توضیح مختصری از دکترین سیاست خارجی رئیس جمهور دونالد ترامپ س …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *