Home / جدید ترین های دنیا / دا سیلوا برزیلی با اتهام جدیدی برای پولشویی روبرو است

دا سیلوا برزیلی با اتهام جدیدی برای پولشویی روبرو است


ریو د ژانیرو (آسوشیتدپرس) – دادستان ها در تحقیقات گسترده کارواش برزیل روز دوشنبه لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا رئیس جمهور پیشین را به پولشویی متهم کردند ، کمتر از یک سال پس از صدور حکم آزادی از زندان توسط دادگاه عالی کشور در حالی که وی مجدداً محکومیت خود را در این کشور از سر گرفت. موضوع دیگر موضوع.

دادستان ها گفت که رهبر سابق گرایش چپ که برزیل را از سال 2003 تا 2010 اداره می کرد ، رشوه از غول ساختمانی Odebrecht مبدل به عنوان کمک مالی به موسسه ای که نام او را بر عهده دارد ، گرفت. آنها ادعا می کنند که او در ازای اعطای قرارداد با شرکت دولتی نفت پتروبراس ، از دسامبر 2013 تا مارس 2014 پول را به طور غیرقانونی در حساب های موسسه لولا دریافت کرده است.

بیشتر بخوانید:  اندی بشیر فرماندار کنتاکی می گوید واکسن ویروس کرونا را در ملا in عام تزریق می کند

وکلای رئیس جمهور سابق ، معروف به لولا ، اظهار داشتند که از اتهامات وارده شگفت زده شده اند و شاکیان هیچ مدرکی برای حمایت از آن ندارند. دا سیلوا بارها و بارها بی گناهی خود را ادعا كرد و دادستان ها را در تحقیقات شستشوی ماشین به آزار و اذیت سیاسی متهم كرد.

دادستان ها همچنین اولین وزیر دارایی و رئیس موسسه لولا پائولو اوکاموتو را متهم کردند. اوکاموتو اتهامات را رد کرد.

بیشتر بخوانید:  کارزار انتخاباتی ترامپ: "پکن بایدن" دهه ها تحت فشار "" "چین قرار داشته است

کیفرخواست چهارم دا سیلوا ، ناشی از تحقیقات کارواش ، اندکی پس از ترک چند شاکی از کارگروه مبارزه با فساد اداری است. فرمانده نیرو ، دلتان دالاگنول ، در اول سپتامبر گفت كه به دلایل خانوادگی كنار می رود.

دا سیلوا در رابطه با خرید یک آپارتمان کنار دریا در ایالت سائوپائولو از محکومیت های خود در زمینه فساد و پولشویی تجدید نظر می کند. این حکم در ژانویه 2018 توسط دادگاه عالی تأیید شد که رئیس جمهور سابق را پس از سه ماه زندانی و وی را از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در آن سال منع کرد.

بیشتر بخوانید:  میچ مک کانل با انتقاد از چاک شومر به دلیل سخنرانی در دادگاه عالی ، آن را "خشم عملکرد" ​​توصیف کرد

قاضی سابق سرجیو مورو ، که این حکم را صادر کرد ، بعداً وزیر دادگستری در دولت رئیس جمهور جائر بولسونارو خواهد شد. او در آوریل سال جاری استعفا داد.

دا سیلوا در نوامبر 2019 آزاد شد پس از آنکه دادگاه عالی برزیل حکم داد که مجازات حبس فقط پس از تمام شدن تجدیدنظر خواهی مجاز است. در 7 سپتامبر ، رئیس جمهور 74 ساله سابق گفت که “در خدمت مردم برزیل است”. اما وی تنها در صورت لغو احکام دادگاه عالی کشور در سمت های سیاسی می تواند نامزد شود.

بیشتر بخوانید:  اصلاحات پلیس در پرونده بریونا تیلور مورد تمجید و بررسی قرار گرفته است

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

هیئت سانسور فیس بوک زودتر از آنچه انتظار می رفت در آستانه انتخابات راه اندازی شد

یک هیئت نظارت جدید که وظیفه نظارت بر تصمیمات اجرای محتوای فیس بوک را بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *