Home / آمریکا / دانیل هافمن: اکنون آمریکا نسبت به زمان حملات 11 سپتامبر آسیب پذیرتر است – ما به یک دفاع رو به جلو نیاز داریم

دانیل هافمن: اکنون آمریکا نسبت به زمان حملات 11 سپتامبر آسیب پذیرتر است – ما به یک دفاع رو به جلو نیاز داریم

صبح 11 سپتامبر 2001 ، یك دوست عزیز و همكار سابق CIA در منهتن بود كه تروریست های القاعده به خانه ما حمله كردند و نزدیك به 3000 انسان بی گناه را در شهر نیویورك ، پنتاگون و شانكسویل ، پنسیلوانیا كشتند.

دوستم در خیابان نزدیک مرکز تجارت جهانی ایستاده بود که پرواز 11 هواپیمایی American Airlines و پرواز 175 United Airlines به برج های شمالی و جنوبی سقوط کردند.

تماشای خشونت بارترین حمله تروریستی در تاریخ بشر بیشترین تأثیر را در زندگی همکار سابق من داشته است. بعداً به من گفت که عکسهای قربانیان بی گناه که از برجها به طرف مرگ می پرند هنوز در ذهن او حک شده است.

یازده سپتامبر در میان همه گیر بودن مراسم از نو تصور کرد

تا آن زمان او هرگز در آسیای جنوبی خدمت نکرده بود. اما وی به انجام چندین دوره در مناطق درگیری در آنجا و همچنین در خاورمیانه ، در خط مقدم جبهه در جنگ با تروریسم ادامه داد.

11 سپتامبر 2001 تحولی برای من و همکارانم در جامعه اطلاعاتی ، وزارت امور خارجه ، ارتش – و کل ملت ما بود.

نظر بیشتر

من نسل پدر و مادر و مادربزرگ و مادربزرگهایم را به یاد می آورم که از به یاد آوردن موقعیت دقیق آنها هنگام بمباران ژاپنی ها پرل هاربر و ترور رئیس جمهور جان اف کندی صحبت کردند. امروز ، همه در اواخر 20 سالگی و بیشتر دقیقا به یاد می آورند که در 11 سپتامبر 2001 کجا بودند.

بیشتر بخوانید:  مرد جورجیایی به دلیل طرح بلیط Master Golf به زندان افتاد

اقدام وحشتناک کشتار جمعی القاعده نشان داد که دشمنان ما می توانند با وجود اقیانوس هایی که ما را از اروپا ، آفریقا و آسیا جدا کرده است ، به ما برسند. ما در زمان جنگ نیروها را به سرزمین های خارجی می فرستادیم. اکنون جنگ با ترور به قاره ایالات متحده رسیده است.

هنگامی که من در سال 2016 به عنوان رئیس ایستگاه CIA در جنوب آسیا خدمت می کردم ، یکی از اعضای مهمان کنگره از من پرسید که چه زمانی این “جنگ” به پایان رسیده است تا بتوانیم از منطقه عقب نشینی کنیم.

جهان امروز از جمله از طریق فضای مجازی به هم پیوند خورده است. این باعث می شود آمریکا در برابر حمله آسیب پذیرتر شود. در همین حال ، اقدامات احتیاطی امنیتی در فرودگاهها و ساختمانهای فدرال از 11 سپتامبر 2001 بطور چشمگیری افزایش یافته است.

یکی از مهمترین درسهایی که از حملات تروریستی 11 سپتامبر آموخت این بود که برای محافظت از ما ، به ویژه از تهدیدات ناشی از فضاهای غیر حاکمیت ، به یک حضور پررونق نیاز داریم. این شامل جمع آوری اطلاعات ، اطلاعات دیپلماتیک و – در صورت لزوم – درگیری نظامی است تا بتوانیم تهدیدها را شناسایی کرده و اقدامات مناسب را انجام دهیم تا از حمله مجدد تروریست ها به ما جلوگیری کند.

حضور پیش رو باید اندک باشد زیرا برای انجام ماموریت دفاع از ملت ما در یک حوزه محدود ضروری است. محافظت از آمریکا در برابر حمله را نباید با “جنگی بی پایان” یا تلاش های ناموفق ملت سازی در این قرن اشتباه گرفت.

آنچه ما باید انجام دهیم پیروی از استراتژی نویسنده فقید فاکس نیوز و همیار چارلز كراوتامر در مورد “دفاع به جلو” است. این به معنای مقابله با دشمنان ما در “آنجا” است نه اجازه دادن به آنها برای برنامه ریزی و حملات به میهن ما از فضای غیر دولتی کشورهای شکست خورده.

کراوتامر معتقد بود که فقط در صورت لزوم استراتژیک باید خطر ریختن خون و گنج کشورمان را تهدید کنیم.

در این عکس پرونده 11 سپتامبر 2001 ، پس از برخورد هواپیماهای ربوده شده با برج ها در شهر نیویورک ، دود از برج های دوقلوی در حال سوختن مرکز تجارت جهانی بلند می شود. (عکس AP / ریچارد درو ، پرونده)

من از تجربه دست اول می دانم که چگونه میهن پرستان شجاع ما برای جلوگیری از حملات به سرزمین مادری ما آسیب می زنند. آنها خدمات را به کشور ما مقدم بر امنیت ، آسایش و درآمد بالقوه خود می دانند. آنها غالباً در خطرناکترین مکانها مشغول خدمت هستند در حالی که خانواده هایشان به خانه نگران آنها هستند. اما جایی برای ترجیح آنها در جبهه ها برای محافظت از ملت ما در برابر دشمنان بیرحمی که به دنبال آسیب رساندن به ما هستند وجود ندارد.

نکته اصلی این است که قبل از بازدید از سواحل ما به حداقل حضور مورد نیاز برای شناسایی و پیش بینی تهدیدات بسنده کنیم. ما از زمان افزایش شدید در دهه گذشته ، نیروهای خود را در افغانستان و عراق به مقدار زیاد پس گرفته ایم. دولت ترامپ روز چهارشنبه اعلام کرد که با برداشت های بیشتر ، فقط 3000 نیروی آمریکایی در پایان سپتامبر و 4500 در اوایل ماه نوامبر در افغانستان به سر می برند.

خروج عجولانه پرزیدنت اوباما از تمام نیروهای آمریکایی از عراق در سال 2011 ، که به ایجاد شرایط برای رشد انفجاری و گسترش گروه تروریستی داعش در خاورمیانه کمک کرد ، هشداری در مورد خطر پس گرفتن توانایی های ما برای استقرار در آینده قبل از تهدید است. کاملاً از بین می رود. اوباما مجبور شد نیروهای جنگی را برای جنگ با داعش به عراق برگرداند.

هنگامی که من در سال 2016 به عنوان رئیس ایستگاه CIA در جنوب آسیا خدمت می کردم ، یکی از اعضای مهمان کنگره از من پرسید که چه زمانی این “جنگ” به پایان رسیده است تا بتوانیم از منطقه عقب نشینی کنیم.

من به یکی از اعضای کنگره گفتم تا زمانی که مقامات محلی قادر به از بین بردن عوامل اصلی تروریسم نباشند و تا زمانی که کشورهای شکست خورده وجود داشته باشد – که تروریست ها از آنها برای استخدام پیروان افراطی و برنامه ریزی برای حمله به ما سو – استفاده می کنند – ما باید آماده و آماده باشیم تا برای دفاع از خود اقدام کنیم مکانهای دورتر

برای عضویت در مجله ما اینجا را کلیک کنید

امروز القاعده همچنان تهدید است. رهبر آن ، ایمن الظواهری ، هنوز در حال جهاد است. ایالات متحده خلافت به اصطلاح داعش را در عراق و سوریه نابود کرد ، اما نزدیک به 20 هزار داعشی در یک شورشی ادغام شده اند که همچنان تهدیدات عراق ، منطقه و فراتر از آن را تهدید می کند.

بنابراین ، ما باید با ارزیابی صریح تهدیدات امنیت ملی خود که از نقاط داغ تروریسم مانند افغانستان و عراق ناشی می شود ، شروع کنیم. سپس می توانیم بررسی کنیم که چه مقدار از این نیروها خارج شویم یا اینکه پرسنل نظامی و اطلاعاتی ایالات متحده مستقر در جبهه باید بیشتر عقب نشینی کنند – و در این صورت ، طبق برنامه و چه کسی باید با نیروهای متحدان ما کار کند.

برای برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

وزیر امور خارجه مایک پمپئو در یک سخنرانی در سال 2019 در دانشگاه آمریکایی قاهره اظهار داشت که وقتی “آمریکا قدم به عقب می گذارد ، غالباً هرج و مرج به وجود می آید.”

در این روز مهم ، بیایید قربانیان بی گناه تروریسم را به یاد بیاوریم و صمیمانه از شهروندان شجاع خود که همچنان در خط مقدم خدمت به ملت قدرشناس ما هستند ، صمیمانه تشکر کنیم.

برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جمعیت ترامپ شعار می دهند ، “این صندلی را بگیرید!” انتخاب دیوان عالی کشور پیش رو است

اگر جمعیت در تجمع روز شنبه رئیس جمهور ترامپ در کارولینای شمالی نشانه ای باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *