Home / جدید ترین های دنیا / دادگاه تجدیدنظر تگزاس فشار دموکرات ها برای گسترش رای گیری از طریق پست را رد کرد

دادگاه تجدیدنظر تگزاس فشار دموکرات ها برای گسترش رای گیری از طریق پست را رد کرد

پنجمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده روز پنجشنبه پیشنهاد دموکرات های تگزاس برای تمدید رای گیری از طریق پست را رد کرد و در عوض جانب جمهوری خواهان ایالت را گرفت.

دموکرات های تگزاس استدلال کرده اند که قانون فعلی ایالت ، که اجازه رأی دادن از طریق پست به رای دهندگان معلول ، بیمار یا غایب بالای 65 سال را می دهد ، اصلاحیه 26 ام را نقض می کند ، که رای دهندگان را از تبعیض بر اساس سن محافظت می کند.

با این حال ، کمیته سه قاضی اعتراض کرد ، و حکم داد که “اعطای امتیاز” به برخی از رای دهندگان ، مانند افراد بالای 65 سال ، “به تنهایی خلاف ماده 26 نیست.”

بیشتر بخوانید:  بیل کلینتون: مک کانل برای "ریا ریا" سطحی برای کرسی گینسبورگ فشار می آورد

“قانونی که سهولت رأی دادن برای دیگران را فراهم می کند ، حق رای شخص را برای اهداف متمم بیست و ششم کاهش نمی دهد.”

اکثریت افزودند که دموکراتها ادعا می کنند رای دهندگان بالای 65 سال که حق رای دادن از طریق پست بدون بهانه را دارند ، در طی همه گیری ، مخفف حق شهروند جوان برای رای دادن بر اساس سن را تشکیل می دهد “به دلیل اضافه شدن مزیت به حوزه انتخابیه دیگر که رد نمی شود یا از حق رأی خواهان در اصلاحیه بیست و ششم سلب می کند. “

بیشتر بخوانید:  بناساسی خواستار لغو متمم هفدهم است

این تصمیم حکم دادگاه بدوی را لغو کرد و خواستار تمدید رای از طریق پست به همه رای دهندگان واجد شرایط بود. با این حال ، پرونده برای رسیدگی به استدلال های باقی مانده بر خلاف قانون به دادگاه بدوی باز خواهد گشت.

دنور ، کلرادو – 30 ژوئن: میریام دوبینسکی قاضی انتخابات غرفه رای گیری را ضد عفونی می کند (عکس از مایکل سیاگلو / گتی ایماژ)

قاضی کارل استوارت به رأی روز پنجشنبه اعتراض کرد و گفت رأی دهندگان جوان از حق رای محروم هستند زیرا به دلیل همه گیری در معرض خطر رأی دادن شخصاً هستند.

بیشتر بخوانید:  بگذارید این لحظه شما را رادیکال کند: اوکاسیو-کورتز پس از مرگ روت بدر گینسبورگ پیامی را به دموکرات ها می فرستد

وی افزود: “با دادن گزینه های كمتر به رای دهندگان جوان ، به ویژه در زمینه یك بیماری همه گیر خطرناك كه رای گیری شخصی سلامت و ایمنی عمومی را به خطر می اندازد ، نسبت به رای دهندگان مسن كه این بار را ندارند ، حق رای آنها كوتاه می شود.”

دادگاه قبلاً حکم کرده بود که ترس از ابتلا به ویروس کرونا ویروس دلیل کافی برای درخواست رأی غیرحضوری نیست.

دادستان کل تگزاس ، کن پاکستون ، در بیانیه رسمی از تصمیم دادگاه تمجید کرد.

“خوشحالم که مدار پنجم به درستی قوانین رأی گیری پست الکترونیکی تگزاس را تأیید کرد و من دادگاه را به خاطر نتیجه گیری در مورد تصمیم تگزاس مبنی بر اجازه دادن به رای دهندگان مسن برای رای دادن از طریق پست ، بیست و ششمین اصلاحیه را نقض نمی کند. من همچنان به محافظت از سلامت انتخابات تگزاس و حمایت از حاکمیت قانون تشکر می کنم.”

بیشتر بخوانید:  ترامپ هرل را در یک رقابت نزدیک برای مجلس نمایندگان ایالات متحده در نیومکزیکو تأیید می کند

این تصمیم چند روز پس از آن صادر شد كه قاضی اورلاندو ال گارسیا ، دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه غربی در تگزاس ، خلاف قانون اساسی بودن رویه های فعلی این ایالت را برای بررسی آرا order سفارشات پستی اعلام كرد. (مرتبط: قاضی قانون تنسی را متوقف می کند که رای گیری از طریق رای گیری برای رای دهندگان برای اولین بار را محدود می کند)

بیشتر بخوانید:  کارشناسان می گویند برنامه های اقتصادی جو بایدن می تواند بسیار خوش بینانه باشد

قاضی گارسیا گفت که روش های مقایسه امضا در ایالت “ذاتاً نامنظم است و به رای دهندگان فرصت واقعی پردازش نادرست آرا votes رد شده داده نمی شود.”

اگر احساس کنند که امضای روی پاکت نامه با امضای روی برگه مطابقت ندارد ، مقامات انتخابات تگزاس می توانند برگه های رای را رد کنند. با این حال ، قوانین ایالتی لزومی ندارد که رای دهندگان بتوانند صحت امضاهای خود را ثابت کنند. این تصمیم اکنون مقامات انتخاباتی تگزاس را مجبور می کند که در صورت وجود اشتباه در نامه رای دهی ، رای دهندگان را مطلع کرده و به آنها فرصتی برای رسیدگی به این مشکل بدهند.

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جو بایدن از موضع گیری در مورد گسترش دیوان عالی خودداری می کند

جوزف آر بایدن ، روز دوشنبه ، فاش كرد كه آیا در صورت فشار جمهوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *