Home / عمومی / دادستان کل نیویورک به دلیل سالها “رفتار غیرقانونی” در یک خیریه از خانواده ترامپ شکایت کرده است

دادستان کل نیویورک به دلیل سالها “رفتار غیرقانونی” در یک خیریه از خانواده ترامپ شکایت کرده است

باربارا آندروود دادستان کل نیویورک روز پنجشنبه علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ و موسسه خیریه وی ، بنیاد دونالد ج. ترامپ ، شکایت کرد گفته می شود ، رئیس جمهور و خانواده اش به طور غیرقانونی از شرکت خصوصی برای تأمین هزینه های تجاری ، شخصی و سیاسی استفاده کرده اند.

این دادخواست خیریه و خانواده ترامپ را به فعالیت غیرقانونی بیش از یک دهه گذشته متهم کرده است ، از جمله “هماهنگی گسترده سیاسی غیرقانونی با کارزار ریاست جمهوری ترامپ ، معاملات مکرر و عمدی دفاع از خود به نفع منافع شخصی و تجاری آقای ترامپ و نقض تعهدات قانونی اساسی برای شرکت های غیرشرعی”. برای سود

بیشتر بخوانید:  رابرت رایش: سلب قدرت سرشماری خلاف قانون اساسی

آندروود در بیانیه ای گفت: “همانطور كه ​​تحقیقات ما نشان داد ، بنیاد ترامپ چیزی بیشتر از یك چك برای پرداخت از آقای ترامپ یا تجارت وی به موسسات غیرانتفاعی ، صرف نظر از هدف و مشروعیت آنها نیست.” “این نحوه فعالیت بنیادهای خصوصی نیست و دفتر من قصد دارد بنیاد را مسئول سو mis استفاده از دارایی های خیریه خود قرار دهد.”

بیشتر بخوانید:  استیفن میلر طرحی مخفی را برای گنجاندن عوامل ICE در آژانس کودکان پناهنده طراحی کرد: گزارش

این دادخواست که در دادگاه عالی ایالت نیویورک تنظیم شده است ، به دنبال انحلال بنیاد است.

در این شکایت آمده است که “برای بیش از یک دهه ، بنیاد دونالد ج ترامپ با نقض مداوم قوانین ایالتی و فدرال حاکم بر امور خیریه در ایالت نیویورک رفتار کرده است.”

“این الگوی رفتارهای غیرقانونی توسط شرکت و هیئت مدیره آن شامل فعالیتهای سیاسی نامناسب و گسترده ، معاملات شخصی مکرر و عمدی و عدم پیروی از تعهدات اساسی اعتباری یا اجرای تشریفات شرکتی مورد نیاز قانون است.”

بیشتر بخوانید:  فرم های برگشت مالی نشان می دهد که ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر ثروت خود را افزایش داده اند

در این شکایت ادعا می شود که این موسسه خیریه با استفاده از بودجه عمومی برای پیشبرد کارزار ریاست جمهوری 2016 ترامپ رفتار غیرقانونی انجام داده و این بنیاد بیش از 2.8 میلیون دلار برای تأمین بودجه مبارزات انتخاباتی خود جمع آوری کرده است.

در این دادخواست ادعا شده است که مبارزات انتخاباتی ترامپ “به طور گسترده فعالیت های بنیاد را هدایت و هماهنگ می کرد” در رابطه با رویداد کهنه سربازان در آیووا که ترامپ در سال 2016 برگزار کرد و نه شرکت در مناظره ریاست جمهوری. گفته می شود این بنیاد به سازماندهی و ترویج این رویداد کمک کرده است.

بیشتر بخوانید:  سینتیا نیکسون خود را "سوسیالیست دموکرات" اعلام می کند: "به من قول بده"

دادستان کل به ایمیل هایی اشاره کرد که نشان می دهد این کمپین “در تعیین وضع موجود” نقش عمده ای داشته است “در درآمد حاصل از جمع آوری سرمایه ، از جمله آنهایی که مدیر تبلیغات ترامپ در آن زمان ، کوری لواندوفسکی را نشان می دهد مطابق ادعا با کارمندان موسسه در مورد توزیع بودجه ارتباط برقرار کنید.

در این دادخواست همچنین ادعا شده است كه ترامپ شخصاً كارمندان بنیاد را به استفاده از 100000 دلار از بنیاد در سال 2007 برای حل و فصل دعوی دعوت كرده است. علیه املاک وی در مار-لا-لاگو و پالم بیچ ، فلوریدا. این حاوی یک یادداشت دست نویس توسط ترامپ است که دستور معامله را صادر کرده است.

بیشتر بخوانید:  شومر می خواهد رئیس اطلاعات اخراجی برای "نقاط ضعف" در مار-لا-لاگو شهادت دهد

ترامپ روز پنجشنبه در دو توییت به این دادخواست پاسخ داد و ادعا کرد که “این مسئله را حل نخواهد کرد!”منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

در یک تصمیم 5-4 ، دادگاه عالی تلاشهای پرخاشگرانه اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را تأیید کرد

روز دوشنبه ، دادگاه عالی ایالات متحده تلاش اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *