Home / جدید ترین های دنیا / دادستان های عمومی السالوادور در چارچوب تحقیقات بر اساس توافق نامه ای در زندان ها جستجو می کنند

دادستان های عمومی السالوادور در چارچوب تحقیقات بر اساس توافق نامه ای در زندان ها جستجو می کنند


سان سالوادور (خبرگزاری فرانسه) – دادستان های السالوادور روز دوشنبه گفتند که آنها دو زندان را جستجو کرده اند تا بررسی کنند آیا دولت رئیس جمهور ناگیب بوکله با یکی از باندهای قدرتمند این کشور برای کاهش نرخ قتل و جلب حمایت آنها در میانه راه مذاکره کرده است. انتخابات مدت دار در ازای امتیازات زندان.

دادستانی گفت که ماموران برای جستجوی اسناد یا مدارک دیگر ادعاها ، دو زندان را که اعضای باند در آن بودند ، جستجو کردند.

بازرسی ها در زندان های Zacatecoluca و Izalco انجام شد. رائول ملارا ، دادستان کل کشور به رسانه های محلی گفت: “ما به هیچ کس اجازه نمی دهیم با تروریست ها مذاکره کند” ، افزود: “این از هر منظر غیرقابل قبول است.” دفتر ملارا مستقل از کرسی نیست

بیشتر بخوانید:  جو بایدن در پنسیلوانیا با شش امتیاز هدایت دونالد ترامپ: نظرسنجی

این اتهامات در کشور آمریکای مرکزی ، جایی که باندها سالها مردم را با زورگیری و قتل به وحشت انداخته اند ، بسیار حساس است. چندین مقام سابق دولت های قبلی در حال حاضر به اتهام شرکت در یک معامله مشابه با باندها تحت محاکمه هستند.

این ادعاها روز جمعه توسط رسانه آنلاین ال فارو گزارش شد ، وی اظهار داشت که وی یک اسناد دولتی از جمله سوابق زندان و گزارش های اطلاعاتی زندان را به دست آورده است ، که نشان می دهد مقامات دولتی از ژوئن 2019 مذاکرات مداوم با باند MS-13 را انجام داده اند. .

بیشتر بخوانید:  مکزیک در حال درخواست اطلاعات در مورد اتهامات سو abuse استفاده از مهاجران در مراکز ایالات متحده است

خوشبختانه این اتهامات را به شدت رد کرد. اما اگر این واقعیت داشت ، ضربه بزرگی به باکلی بود که به عنوان رئیس جمهور قانون و نظم تبلیغات انتخاباتی می کرد و می کوشید با استفاده از سخنان سخت گیرانه و اقدامات حین کار خود این تصویر را تقویت کند.

در ماه آوریل ، پس از چندین روز خشونت خیابانی که بیش از 60 نفر در آن کشته شدند ، بوکیلی دستور داد اعضای باند رقیب را در داخل سلول ها مخلوط کرده و ورق های فلزی را برای مهر و موم سلول ها نصب کنند تا زندانیان نتوانند با افراد بیرون ارتباط برقرار کنند و تصاویر آنها را ارسال کنند. ده ها نفر از اعضای باند را از زیر لباس هایشان جدا کردند و مجبور به نشستن ، در هم تنیده ، روی زمین کردند.

بیشتر بخوانید:  به نظر می رسد بایدن برای تأیید استفاده از Teleprompton برای مصاحبه های تلویزیونی ورق می زند

وی در آن زمان در توییتی گفت: “بلافاصله دست از كشتن بردارید ، در غیر این صورت شما و مردم عواقب آن را پرداخت خواهید كرد.” “آنها به شما نزدیک هستند ، از خانه های شما ، از مخفیگاه های شما ، شما چند ساعت فرصت دارید.”

باكلی روز جمعه با اشاره به این اقدامات اظهار داشت كه اتهامات وی در مورد مذاكره با یك باند خنده دار بوده است ، حتی به اظهارات نگران كننده ای درباره اقدامات ظالمانه خود كه از طرف سازمان ملل و كمسیون بین آمریکایی حقوق بشر صادر شده است.

بیشتر بخوانید:  فلاش بک: آیزنهاور یک ماه قبل از انتخابات 1956 در تاریخ تعطیلات صندلی اسکاتوس را به دست گرفت

وی گفت منتقدانش پس از اینکه دیگر حملات علیه او را خسته کردند ، “داستان را اختراع کردند”.

باکلی در انتخابات در سال 2019 به عنوان کاندیدای هر یک از دو حزب مسلط برنده انتخابات پیروز شد – حتی اگر از صفوف هر دو حزب بالا رود. وی در طول سال اول ریاست جمهوری خود ، به دلیل نزول نرخ بالای قتل در السالوادور ، مورد توجه قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:  ترامپ پیش از مراسم امضای 15 سپتامبر توافق بحرین و اسرائیل را ستایش می کند: "یک روز واقعا تاریخی"

برخی ابراز تردید کرده اند که کاهش قتل ها نشان دهنده توافق با دولت جدید است.

در سال 2012 ، دولت رئیس جمهور مائوریسیو فونز به توافق مشابهی با این باندها رسید. در ژوئیه سال جاری ، دادگاهی دستور بازداشت خانگی ژنرال بازنشسته دیوید مونگویا پائیس را صادر كرد ، كه وزیر دفاع در آن دولت بود و گفته می شود در مذاكرات شركت داشته است.

فونز که به نیکاراگوئه گریخت و در آنجا به او پناهندگی اعطا شد ، مذاکره با این باندها را انکار کرد.

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

دادگاه عالی اسپانیا رئیس جمهور کاتالونیا را برکنار کرد

مادرید (خبرگزاری فرانسه) – دادگاه عالی اسپانیا روز دوشنبه رئیس منطقه ای کاتالونیا را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *