Home / زندگی / “جمعیت موجود” این ورزش

“جمعیت موجود” این ورزش

در میان طوفان موج اعتصاب ورزشی اخیر علیه نژادپرستی ، دیده بان حقوق بشر گزارشی درباره گروه متفاوتی از کارگران ورزشی منتشر کرد که آنها نیز مبارزه می کنند اما قدرت میلواکی باکس یا نائومی اوزاکا ، ستاره تنیس را ندارند. این گزارش جزئیات چگونگی رنج بردن کارگران مهمان در قطر را که در شرایط سخت برای ساخت ورزشگاه ها ، هتل ها و حمل و نقل برای جام جهانی مردان FIFA 2022 در مسابقات جهانی 2022 تلاش می کردند ، همچنان از بهره برداری وحشتناک رنج می برند.

بیشتر بخوانید:  در آن زمان ، هیلاری کلینتون به ما هشدار داد که باید دادگاه عالی را جدی بگیریم

ویروس کرونا ویروس – و عدم توانایی دولت ترامپ در پرداختن به آن – آنچه را آنجلا دیویس “جمعیت های یکبار مصرف” می نامد ، در افکار عمومی جلب کرده است. ما این فرمول ابتدایی را در پیشنهاد استاندار تگزاس ، دن پاتریک به تاکر کارلسون ، می بینیم که فداکاری افراد مسن برای تقویت اقتصاد و حفظ “آمریکایی که همه آمریکا برای فرزندان و نوه های شما دوست دارد” کاملاً قابل قبول است.

دنیای ورزش همیشه توسط “جمعیت های یکبار مصرف” هدایت شده است ، خواه فوتبالیست هایی باشند که به دلیل آسیب مغزی زندگی آنها از داخل تغییر شکل داده است و هم بازیکنان بیس بال در جمهوری دومنیکن که از کودکی به “آکادمی ها” اعزام شده اند و فقط در صورت یافتن کنار گذاشته می شوند. استعدادهای آنها ناقص است و یا با تعداد بی شماری از ورزشکاران دانشگاه مانند تحصیلکرده و درآمدزا رفتار می شود. “جمعیت یکبار مصرف” ، که دیویس ادعا می کند ، عمدتا از “جمعیت رنگی و جمعیت مهاجر از کشورهای جنوب جهانی” تشکیل شده است ، که به طور معمول توسط مجتمع صنعتی ورزشی خورده می شود و آنها را تف می کند.

در مسابقات جهانی قطر شرکت کنید. از روز اول کابوس حقوق کارگران بوده است. کارگران مهاجر حدود 95 درصد نیروی کار قطر را تشکیل می دهند و از مکانهایی مانند بنگلادش ، کنیا ، هند ، نپال و فیلیپین سفر می کنند. هنگام ورود ، آنها در معرض قرار گرفتند ضمانتنامه سیستمی که به موجب آن ویزاهای کاری آنها به کارفرمایان حامی مالی متصل می شود ، آنها کنترل می کنند که آیا کارگران می توانند شغل خود را تغییر دهند یا کشور را ترک کنند ، بنابراین آنها را به موقعیت های آسیب پذیر و پر از سو استفاده سوق می دهد.

بیشتر بخوانید:  59 روز مانده به انتخابات

ضمانتنامه این رژیم یک دستورالعمل برای سرکوب بود و ، همانطور که مایکل چن ، خبرنگار تجارت ، اشاره کرد ، “تلفات انسانی حیرت انگیز است.” داده های دولت نپال نشان داد که بیش از 1400 کارگر نپالی هنگام کار در قطر بین سال های 2009 تا 2019 جان خود را از دست داده اند. قطر قول داده است که لغو کند ضمانتنامه نظم ، اما گزارش دیده بان حقوق بشر فاصله زیادی بین گفتار و عمل پیدا کرد. کارفرمایان ، اغلب پس از پرداخت هزینه های گزاف که بخشی جدایی ناپذیر از فرآیندهای استخدام متقلبانه و گسترده است ، به ضبط گذرنامه کارگران ادامه می دهند. کارفرمایان به طور معمول قراردادهای کار را لغو می کنند و از کارگران دستمزد کمتری می گیرند – یک کارگر در قطر که از ژوئن 2019 شروع به کار کرد ، سه ماه بعد اولین حقوق خود را با 228 دلار دریافت کرد.

بیشتر بخوانید:  مترقیان از تیم سیاست خارجی بایدن انتقاد می کنندمنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

بله ، این بحث یک پیشنهاد آشغال بود

جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اولین مناظره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *