Home / جدید ترین های دنیا / توافق اسرائیل تلاش ترامپ برای گسترش حمایت یهودیان را تقویت می کند

توافق اسرائیل تلاش ترامپ برای گسترش حمایت یهودیان را تقویت می کند


مبارزات انتخاباتی ترامپ روز چهارشنبه ائتلاف جدیدی را برای جلب رای دهندگان بیشتر یهودی رونمایی کرد ، زیرا اعتقاد بر این است که سابقه رئیس جمهور در اسرائیل و یهود ستیزی باعث ایجاد انگیزه در یهودیان آمریکایی و ایجاد گوه در اتحاد سنتی آنها با حزب دموکرات بر سر سخنان ضد یهودی قانونگذار خواهد شد. ایلهان عمر و همکاران

یک روز پس از آنکه آقای ترامپ میزبان توافق صلح خاورمیانه با اسرائیل و امارات متحده عربی در کاخ سفید بود ، رهبران “صداهای یهودی برای ترامپ” گفتند که تلاش های آنها آنچه را که آنها می گویند سیاست های طرفدار اسرائیل دولت و “توانمندسازی جوامع یهودی در سراسر کشور” است ، تأیید خواهد کرد.

از میان پنج رئیس مشترک این گروه ، سرمایه دار بزرگ میلیاردر کازینو ، شلدون آدلسون و همسرش میریام هستند که هر دو حامیان اصلی مالی ترامپ هستند.

آقای ترامپ از سال 2016 حمایت خود را از رای دهندگان یهودی کمی افزایش داده است. یک نظرسنجی که روز دوشنبه توسط موسسه یهودی برای انتخابات منتشر شد نشان داد که وی 30 درصد در میان یهودیان آمریکایی حمایت می کند ، در حالی که جوزف بایدن دموکرات 67 درصد را دریافت می کند.

چهار سال پیش ، ترامپ 24 درصد آرا Jewish یهودیان را به دست آورد. هیلاری کلینتون 71 درصد کسب کرد.

بیشتر بخوانید:  ترامپ پیش از مراسم امضای 15 سپتامبر توافق بحرین و اسرائیل را ستایش می کند: "یک روز واقعا تاریخی"

فقط 3٪ از یهودیان آمریکایی مورد بررسی گفتند که مردد هستند. نظرسنجی ها گفتند که رای دهندگان برای هر دو نامزد “گوشه ای” بودند. اگر دقیق باشد ، فضای کمی برای ترامپ برای گسترش پایگاه خود باقی می گذارد.

بوریس اپشتین ، مشاور مبارزات انتخاباتی ترامپ و رئیس اتحاد صداهای یهودی ، گفت که رئیس جمهور “قهرمان قوم یهود و بزرگترین متحد دولت تاکنون” است. وی به انجام تعهد آقای ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل به بیت المقدس در ماه مه 2018 ، به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت این کشور ، کنار گذاشتن توافق هسته ای سال 2015 که توسط دولت اوباما با ایران منعقد شد و امضای “توافق های آبراهام” اشاره کرد. یک هفته با اسرائیل ، امارات و بحرین.

رئیس جمهور روز چهارشنبه با استفاده از کنفرانس مطبوعاتی تلویزیونی خود در کاخ سفید ، اهمیت توافق صلح را به رای دهندگان یادآوری کرد ، این نشان می دهد که این روش برخلاف خرد متعارف استقرار در واشنگتن است.

آقای ترامپ گفت: “ما این کار را متفاوت انجام می دهیم.” “همه آنها فکر می کردند شما ابتدا با فلسطینی ها معامله می کنید ، این باید اینگونه باشد. من گفتم آنها اشتباه کردند. من فکر می کنم فلسطینی ها سرانجام وارد می شوند.”

بیشتر بخوانید:  اندی بشیر فرماندار کنتاکی می گوید واکسن ویروس کرونا را در ملا in عام تزریق می کند

و او انتظار داشت که عربستان سعودی در شناسایی دیپلماتیک اسرائیل مشارکت کند.

رئیس جمهور گفت: “شما در پایان با صلح در خاورمیانه به پایان خواهید رسید ، و هیچ کس فکر نمی کرد که بتواند به آن برسد.”

رهبران فلسطین به شدت به گرایش دولت به سمت نزدیک شدن اسرائیل و کشورهای عربی به اسرائیل با وجود بن بست در توافق صلح برای فلسطینی ها انتقاد کرده اند.

مقامات ستاد انتخاباتی ترامپ همچنین می گویند ظهور “جوخه ای” از قانون گذاران جدید دموکرات مانند خانم عمر ، یک شهروند سومالیایی که نماینده یک منطقه مینه سوتا است ، رای دهندگان یهودی بیشتری را از حزب دموکرات دور می کند. در یک نظرسنجی خانم عمر “یهودستیزانه 2019” رای داده شد و در بخشی از سخنان وی با تکرار کلیشه ها در مورد یهودیان ذکر شد.

آقای اپستین گفت: “دموکراتهای افراطی امروز یهودی ستیزی را در کنگره انتخاب می کنند و از آنها دعوت می کنند تا در کنوانسیون ملی خود سخنرانی کنند.” “آنها به متحدان اسرائیلی ما پشت می کنند ، هولوکاست را کاهش می دهند و در خیابان های ما هرج و مرج ایجاد می کنند.”

بیشتر بخوانید:  دادگاه تجدید نظر به پرونده کنترل ترافیک هوایی در بالتیمور رسیدگی می کند

خانم عمر در مصاحبه ای که روز چهارشنبه پخش شد گفت که او آهنربایی برای برخورد نژادپرستانه توسط رسانه های محافظه کار است و این جامعه وی را در معرض خطر قرار می دهد.

وی به VICE TV گفت: “هر کلمه ای که باعث تحریف شنوایی من می شود ، اغلب ریشه در نفرت من از سیاهی ، وضعیت مهاجرت ، اسلام و تمایل من به پوشیدن حجاب دارد.” “بنابراین ، من می دانم که جوامعی که من نمایندگی می کنم و این هویت ها را به رسمیت می شناسند اغلب از این تهمت رنج می برند و زندگی آنها در معرض خطر است.”

ترتیب مسائل

نظرسنجی JEI نشان داد که اسرائیل به اندازه سایر موضوعات در میان یهودیان آمریکایی مکان مهمی را اشغال نمی کند. حدود 92٪ از پاسخ دهندگان اقتصاد را مهم یا بسیار مهم ارزیابی کرده اند و به دنبال آن مراقبت های بهداشتی (91٪) ، بحران ویروس کرونا (90٪) و یهودستیزی (82٪) را دنبال می کنند. 64٪ پاسخ دهندگان اسرائیل را به عنوان شماره یک ارزیابی کردند.

این نظرسنجی همچنین به یک شکاف جنسیتی پی برد. 75٪ از زنان یهودی آمریکایی از بایدن حمایت می کنند. 57٪ مردان از آن حمایت می کنند. آقای ترامپ از 42٪ از مردان یهودی و 20٪ از زنان حمایت می کند.

بیشتر بخوانید:  جو بایدن متعهد می شود هنگام پیوستن به دونالد ترامپ در سالگرد 11 سپتامبر خبری را منتشر نكند

دموکرات ها می گویند حمایت شدید آقای ترامپ از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از حمایت آنها در میان بیشتر رای دهندگان یهودی نمی کاهد.

هیلی سویفر ، مدیر اجرایی شورای یهودیان دموکراتیک آمریکا ، گفت که این نظرسنجی نشان می دهد که “سیاست های آقای ترامپ در قبال اسرائیل ، از جمله معامله امارات ، بر حمایت وی در میان رای دهندگان یهودی افزوده نیست. یهودیان آمریکایی از هر لحاظ بیش از دونالد ترامپ به جو بایدن اعتماد دارند. پرونده ، از جمله اسرائیل. “

Media Matters ، سازمان ناظر چپ رسانه ای ، روز چهارشنبه کمپین ترامپ را متهم کرد که در یک تبلیغ در فیس بوک که بایدن را عروسک سناتور برنی سندرز از ورمونت ، که یهودی است ، به عنوان عروسک گردان سناتور برنی سندرز درگیر می کند ، به عقاید یهودی ستیزی دست زده است. یهودی ستیزی برای یک شخصیت عمومی یهودی به عنوان رهبر عروسک ها. “

نمایندگان دموکرات ها در پایتخت هیل نمایندگی قویتری دارند: این 9 سناتور یهودی شامل هشت دموکرات و آقای سندرز است که مستقل است ، در حالی که 25 عضو از 27 نماینده یهودی مجلس نمایندگان نیز دموکرات هستند.

بیشتر بخوانید:  Pelosi از اولین پاسخ دهندگان 11 سپتامبر تجلیل می کند: "11 سپتامبر متعلق به ترس نیست ، بلکه شجاعت است."

اما مدیر عامل ائتلاف یهودی جمهوری خواه ، مت بروکس ، “توافق های آبراهام” را که این هفته امضا کرد ، ستود و گفت که تلاش های آقای ترامپ و دستیارانش برای دستیابی به توافق ضروری است.

وی گفت: “پیمان امارات و اسرائیل و پیمان اسرائیل و بحرین نشان می دهد که کشورهای منطقه به سمت صلح واقعی با اسرائیل پیش می روند.”

مبارزات انتخاباتی ترامپ معتقد است که رای دهندگان نیز تحت تأثیر اقداماتی مانند صدور دستور اجرایی رئیس جمهور در سال گذشته برای مبارزه با افزایش یهود ستیزی در ایالات متحده و راهنمایی آژانس های فدرال برای شناسایی روش های بیشتری قرار می گیرند که دولت فدرال می تواند از قدرت خود برای مبارزه با نفرت استفاده کند.

آنها همچنین متذکر شدند که آقای ترامپ اقدامی را برای تقویت تلاش های جبران کننده هولوکاست امضا کرده و قانون آموزش هولوکاست “هرگز دیگر” را امضا کرده است که 10 میلیون دلار بودجه فدرال برای افزایش آگاهی از هولوکاست فراهم می کند.

مشترک شدن در خبرنامه روزانه مامنبع: جهان لینک

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/zu5j9
clck.ru/Qt4Fz
u.nu/13igg
v.gd/VSLrvj
ulvis.net/KRg

About adminpbn

Check Also

تقسیم انجمن کاتولیک ویسکانسین توسط فیلم پاستور

La Crosse، Wes (AP) – اعضای جامعه کاتولیک پس از پخش ویدیوی کشیش لاکراس در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *