Home / جدید ترین های دنیا / ترامپ پناهندگان آمریکای مرکزی و سپس همه گیری را متوقف کرد

ترامپ پناهندگان آمریکای مرکزی و سپس همه گیری را متوقف کرد


میامی (آسوشیتدپرس) – پس از سالها انتظار در کشورهایی که با خشونت روبرو شده اند ، آمریکای مرکزی که سرانجام مجاز به پیوستن به خانواده های خود در ایالات متحده است ، با یک مانع بزرگ روبرو می شود: بیماری همه گیر ویروس کرونا.

طبق آخرین اطلاعات دولت ، بیش از یک سال قبل از توافق دادگاه ، حدود 338 نفر – یا 12 درصد – از 2700 نفری که از طریق برنامه پناهجویان کوچک به ایالات متحده آمده اند ، وارد شده اند. رئیس جمهور دونالد ترامپ این برنامه را تعطیل کرد ، اما یک قاضی گفت کسانی که از قبل اجازه داشتند می توانند سفر کنند.

پس از عبور از موانع قانونی و بررسی های دقیق که نشان می دهد در آمریکای مرکزی در معرض خطر هستند ، با متوقف شدن پروازهای همه گیر ، مصاحبه ها لغو شده و کلینیک هایی که بررسی های پزشکی لازم را انجام می دهند ، پناهندگان با تأخیر بیشتری روبرو می شوند.

و هنگامی که آنها سرانجام می رسند ، آنها یک وضعیت موقتی دارند که باید درخواست خود را ادامه دهند ، با انتظار طولانی مدت برای مجوزهای کار که ممکن است آنها را نگیرند و از جدایی از خانواده هایشان ترس دارند ، زیرا ترامپ درگیر مهاجرت قانونی و غیرقانونی است.

لابی ، 24 ساله ، سالوادوایی که در ماه ژوئیه وارد نیویورک شد تا بعد از هفت سال به پدرش بپیوندد ، گفت: “ما احساس می کنیم که در هر لحظه ، هر کسی می تواند در را بکشد و بگوید ،” تو در حال ترک هستی “. اضطرابی که به همراه دارد. “

بیشتر بخوانید:  گزارش می گوید دونالد ترامپ فروش سلاح به "قلعه تایوان" را افزایش می دهد

لوئب ، که نام خانوادگی خود را به دلیل ترس از خویشاوندان خود که توسط المانها در السالوادور مورد تهدید قرار گرفته بودند ، نمی نامید ، از طریق برنامه عمارت آمریکای مرکزی یا CAM به ایالات متحده آمد.

توسط رئیس جمهور باراک اوباما در سال 2014 ایجاد شده است ، به والدین در این کشور اجازه می دهد تا برای فرزندان خود که در گواتمالا ، السالوادور و هندوراس ، جایی که خشونت باند و فقر در آنها بیداد می کند ، به طور قانونی به دنبال وضعیت پناهندگی باشند.

دولت ترامپ CAM را در سال 2017 طی یک سری دستورات اجرایی تشدید کنترل مهاجرت تعطیل کرد. مقامات آمریکایی می گویند سیاست های ترامپ برای مقابله با افزایش پناهندگی در آمریکای مرکزی و کاهش ادعاهای شایسته طراحی شده است.

این خانواده ها سال گذشته شکایت کردند و توافق صورت گرفت ، یک قاضی کالیفرنیا به دولت دستور داد درمان با کسانی که برای برنامه CAM تصویب شده اند را پس از فسخ از سر بگیرد. قاضی گفت: دولت با جلوگیری از فرار فرزندان شاکی از خطر آسیب رسانده است.

بیشتر بخوانید:  مبارزات انتخاباتی ترامپ هزینه تبلیغات را در ایالت های رای گیری اولیه افزایش می دهد

لوئب در ژانویه معاینه پزشکی CAM را به پایان رساند ، اما ویروس دو ماه بعد پروازهای تجاری را لغو کرد. او چهار ماه دیگر منتظر ماند تا بتواند پرواز را به خانه منتقل کند ، که در درجه اول شهروندان آمریکایی و اقامت دائم قانونی را به ایالات متحده می آورد.

وی گفت: “این اپیدمی بسیار به تأخیر انداخته است.”

اکنون ، لوئب فکر می کند که آیا می تواند برای کمک به خانواده اش برای بازگشت به السالوادور کار کند. مقامات آمریکایی تصمیم می گیرند که اجازه کار برای افرادی مانند او را که به دلایل بشردوستانه می آیند تأیید کنند و احتمال رد آن وجود دارد.

در همین حال ، بسیاری هنوز در آمریکای مرکزی منتظرند. کسانی که همه موانع را برطرف کرده اند امیدوارند مانند لوئب در سفر به خانه فضایی داشته باشند. بر اساس گزارش سه ماهه ای که دولت ایالات متحده به عنوان بخشی از توافق دادگاه تهیه كرده است ، همه گیری همچنین باعث قرارگیری قرار انگشت نگاری و قرار مصاحبه شده است.

یک زن 56 ساله که صاحب مغازه و فروش مینی ون در سانتا آنا ، غرب السالوادور است ، از سال 2016 در تلاش است تا از طریق CAM به همسرش در ایالات متحده بپیوندد. زنی که نام او را ارائه نکرد زیرا می گوید باندها او را تهدید کرده اند ، با گسترش آن وارد برنامه شد. برخی از بستگان افراد با وجود سن آنها در ایالات متحده را شامل شود.

بیشتر بخوانید:  کمیته نظارت بر مجلس تحقیق با مدیر کل پست لوئی دیگو در مورد تقلب در تأمین مالی کمپین آغاز می کند

دخترش قبل از آنکه ترامپ برنامه را تعطیل کند ، در سال 2017 توانست به پدرش در مریلند ملحق شود. مادر سالوادواری 20 سال بود که شوهرش را ندیده بود و وقتی در ماه ژانویه از وی درخواست معاینه پزشکی شد ، امیدهایش را افزایش داد. اما کلینیک به دلیل همه گیری بسته شد. سرانجام اواخر ماه آگوست موفق شدم در یک آزمون شرکت کنم و اکنون منتظر تاریخ سفرم هستم.

من خیلی ناامید و ناراحت شدم. »او از طریق تلفن به آسوشیتدپرس گفت:« من می خواهم در کنار خانواده ام باشم.

وی گفت که از آغاز تهدید به مرگ در سال 2013 وحشت کرده است. مردان خال کوبی شده برای شستن “غرامت ماهانه” به دلیل اجازه دادن به کارش ، به یک کارواش دست دوم می آیند. او می گوید از آن زمان تهدیدهای زیادی دریافت کرده است – از طریق تماس ها ، پیام های متنی و رسانه های اجتماعی.

“این بسیار دشوار بود.” او گفت: “من مجبور شدم خودم را با همه چیز روبرو کنم.”

آرزوی او این است که فصل جدیدی را با خانواده اش در ایالات متحده باز کند.

وی گفت: “من از خدا می خواهم که در کنار خانواده ام باشد و این کار انجام شده است.”

بیشتر بخوانید:  ترامپ برخلاف استاندار نوادا ، یک تجمع داخلی را برگزار می کند

دیگران نیز همین امید را دارند. USCIS از 12 ژوئن تقریباً 1000 مورد سفر را پاکسازی کرده است.

بسیاری از متقاضیان مجبور شدند معاینات پزشکی را که با حل و فصل پرونده در سال گذشته به پایان رسیده بود ، برگردانند. گزارش دولت گفت که از ماه مارس ، 157 معاینه پزشکی به دلیل محدودیت کارکنان و توقف پرواز در هنگام شیوع بیماری منقضی شده است.

روت مندز ، در Centro de Integración para Migrantes یا Trabajadores y Trabajadoras یا CIMITRA ، گروهی در السالوادور که به متقاضیان CAM کمک می کند ، گفت: “ما خانواده هایی داریم که آماده رفتن بودند ، در فرودگاه بودند و نمی توانستند سفر کنند.”

این تاخیرها در حالی صورت می گیرد که ترامپ سایر برنامه های بشردوستانه را هدف قرار داده است. و تعداد پناهندگان اسکان داده شده در ایالات متحده را به بیش از 18000 نفر در سال مالی فعلی کاهش دهید ، در حالی که این رقم در آخرین سال کامل کار اوباما 85،000 بود. جو بایدن ، نامزد دموکرات ریاست جمهوری ، می خواهد آن را به 125000 نفر برساند.

ترامپ همچنین می خواهد وضعیت محافظت شده موقت یا TPS ، برنامه ای را که بسیاری از والدین متقاضیان CAM را به ایالات متحده آورده است ، پایان دهد و به مهاجران از کشورهایی که توسط بلایای طبیعی ، جنگ های داخلی یا سایر مشکلات ویران شده اند ، سود می رساند. دولت می گوید دیگر شرایط اولیه ناشی از بلایا یا درگیری ها وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:  قانون و نظم در مقابل مراقبت های بهداشتی در حالی که دموکرات ها و حزب جمهوری خواه برای حومه شهر در حال رقابت هستند

از آنجا که پرونده های قضایی تلاش برای پایان دادن به TPS را به چالش می کشد ، ممکن است بیش از 195،000 سالوادورایی و بیش از 57،000 هوندورایی شاهد انقضا their مجوزهای آنها در ژانویه باشند و این آنها را در معرض خطر اخراج قرار می دهد.

آینده همچنین برای یک زن 44 ساله سالوادور و پسرش که از طریق برنامه CAM در ماه ژوئیه وارد شدند ، نامشخص است. وی به دلیل شیوع بیماری همه گیر ، کار خانه داری خود را به مدت 18 سال در یک هتل واشنگتن دی سی از دست داد. پسر 24 ساله وی متقاضی اجازه کار شده است اما نمی داند چه موقع تصویب می شود یا نه.

این زن نام خود را فاش نکرد زیرا می گوید این باند دخترش را در السالوادور تهدید کرده اند ، که قبل از پایان برنامه ترامپ نتوانست درخواست او را نهایی کند.

او گفت: “من احساسات مختلفی داشتم.” “من از آمدن پسرم خیلی خوشحال شدم … اما آنقدر ناراحت که دخترم نبود.”

___

تورنس از نیویورک گزارش داد.

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

تونسی ها با فرار از اقتصاد و نه ویروس کرونا باعث ایجاد تنش در ایتالیا می شوند

RAS Jebel ، تونس (آسوشیتدپرس) – این جوان بیکار بود که از سواحل سنگلاخی شمال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *