Home / آمریکا / ترامپ پس از توافق صربستان و کوزوو نامزد دوم جایزه صلح نوبل را دریافت کرد

ترامپ پس از توافق صربستان و کوزوو نامزد دوم جایزه صلح نوبل را دریافت کرد

رئیس جمهور ترامپ دومین بار نامزد دریافت جایزه صلح نوبل برای سال 2021 شد پس از آنکه به تأمین توافق برای عادی سازی روابط اقتصادی بین صربستان و کوزوو کمک کرد – چند روز پس از نامزد شدن برای نقش خود در یک توافق بین امارات متحده عربی و اسرائیل.

مگنوس ژاکوبسون ، عضو پارلمان سوئد ، ترامپ را که روز جمعه اعلام کرد دولت ترامپ را به همراه صربستان و کوزوو برای کار مشترک خود برای صلح و توسعه اقتصادی ، از طریق توافق نامه همکاری امضا شده در کاخ سفید ، معرفی کرد ، نامزد کرد. “

بیشتر بخوانید:  این روز در تاریخ: 20 سپتامبر

ترامپ یک توافق اقتصادی را که شامل به رسمیت شناختن اسرائیل و صربستان توسط کوزوو است ، با انتقال سفارت به اورشلیم ، نادیده می گیرد

وی گفت: تجارت و ارتباطات مهمترین عناصر سازنده صلح هستند.

این توافق نامه که هفته گذشته در کاخ سفید امضا شد ، روابط اقتصادی بین دو رقیب سابق را عادی می کند – و همچنین شامل به رسمیت شناختن اسرائیل توسط کوزوو و توافق صربستان برای انتقال سفارت خود به قدس است.

نامه نامزدی به کمیته نوبل گام اولیه است ، و هر کسی در گروه های خاص – از جمله قانونگذاران ، اساتید دانشگاه و دریافت کنندگان گذشته – می تواند نامزدها را معرفی کند. 318 نامزد دریافت جایزه 2020 وجود داشت.

بیشتر بخوانید:  آلاباما به رسمیت شناختن پلیس آبی می درخشد

برنده جایزه توسط یک کمیته پنج نفره نوبل تصمیم می گیرد ، که توسط پارلمان نروژ تعیین می شود. برنده جایزه صلح 2021 تا اکتبر سال آینده اعلام نخواهد شد.

فاکس نیوز برای اولین بار در این هفته گزارش داد كه كریستین تیبرینگ گیدد ، قانونگذار نروژی ، نام ترامپ را برای جایزه 2021 ارسال كرده است ، كه به نقش ترامپ در دلالی توافق صلح بین اسرائیل و امارات متحده عربی اشاره كرد.

بیشتر بخوانید:  آدریانا کوهن: همه گیری ویروس کرونا زمان نامناسبی برای نشان دادن ریا است

Tebring-Gedi ، یک نماینده چهار دوره ای که همچنین رئیس هیئت نمایندگی نروژ در مجمع پارلمانی ناتو است ، در مصاحبه ای اختصاصی با فاکس نیوز گفت: “برای استحقاق آن ، من فکر می کنم او تلاش بیشتری برای برقراری صلح بین کشورها انجام داده است.”

آتلانتیک خواستار “پایان دادن به جایزه صلح نوبل” پس از نامزدهای ترامپ است

Tybring-Gjedde ، در سخنرانی نامزدی خود برای کمیته نوبل ، گفت که دولت ترامپ نقش عمده ای در ایجاد روابط بین اسرائیل و امارات داشته است. وی نوشت: “همانطور که انتظار می رود کشورهای دیگر در خاورمیانه از امارات متحده عربی الگو بگیرند ، این توافق نامه می تواند قواعد بازی را تغییر داده و خاورمیانه را به منطقه همکاری و رفاه تبدیل کند.”

بیشتر بخوانید:  کارگردان "این قابل لمس نیست" را به یک ویدیوی COVID تبدیل می کند

وی همچنین از او به دلیل کاهش تعداد نیروهای خود در خاورمیانه تمجید کرد.

این اولین نامزدی برای ترامپ نیست ، زیرا Tybring-Gjedde پس از نشست سنگاپور با رئیس جمهور آمریکا کیم جونگ اون ، نامزدی را در کنار یک مقام دیگر نروژی در سال 2018 ارائه کرد. به گفته نخست وزیر ژاپن ، همین اتفاق افتاد. ترامپ پیروز نشد.

بیشتر بخوانید:  دایره ای کامل برای جتس گور در حالی که با دشمن آشنا در دهه 49 روبرو هستید

برای برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

موضوع جایزه ترامپ این هفته با اعلام توافق میان بحرین و اسرائیل برای عادی سازی روابط با میانجیگری ایالات متحده تقویت شد. توافق نامه های امارات متحده عربی و اسرائیل و بحرین و اسرائیل روز سه شنبه در مراسمی امضا می شود.

جان دکر از فاکس نیوز در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جمعیت ترامپ شعار می دهند ، “این صندلی را بگیرید!” انتخاب دیوان عالی کشور پیش رو است

اگر جمعیت در تجمع روز شنبه رئیس جمهور ترامپ در کارولینای شمالی نشانه ای باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *