Home / جدید ترین های دنیا / ترامپ و بایدن در تاریخ 11 سپتامبر در شانکسویل دیدار کردند

ترامپ و بایدن در تاریخ 11 سپتامبر در شانکسویل دیدار کردند


انتظار می رود رئیس جمهور ترامپ و جوزف آر بایدن ، نامزد دموکرات ، اولین حضور خود را در مبارزات انتخاباتی پاییز جمعه در جریان مراسم یادبود 11 سپتامبر در یادبود پرواز 93 در شانکسویل ، پنسیلوانیا انجام دهند.

در حالی که این ایالت میدان نبرد مطلوبی برای نامزدها است ، اما جشن نوزدهمین سالگرد حملات تروریستی ، برخلاف سالهای گذشته ، به دلیل ترس از ویروس کرونا ، برای عموم بسته خواهد شد. به گفته سرویس پارک ملی ، رئیس جمهور یادداشت هایی را ارائه می کند که به طور مستقیم پخش می شود.

مبارزات انتخاباتی بایدن اعلامیه خود را در روز جمعه به حالت تعلیق درآورد. مقامات ستاد انتخاباتی ترامپ اظهار نکرده اند که آیا آنها نیز همین کار را انجام خواهند داد یا خیر.

با نزدیک شدن یک توافق صلح در افغانستان ، جمعه می تواند آخرین سالگرد حوادث 11 سپتامبر با نیروهای آمریکایی در کشوری باشد که حملات از آنجا آغاز شده است. آقای ترامپ در حال پیشبرد برنامه های خود برای عقب نشینی نیروهای بیشتری تا روز انتخابات است.

این دو نامزد قبل از سقوط تروریست ها از هواپیما به زمینی در حدود 60 مایلی جنوب شرقی پیتسبورگ ، از مسافران United Flight 93 که با بمب گذاران انتحاری جنگیده اند ، تجلیل خواهند کرد. این تنها هواپیمای چهار هواپیمای ربوده شده بود که به هدف خود نرسید و گمان می رود که این هواپیما یا پایتخت باشد یا کاخ سفید.

بیشتر بخوانید:  رئیس جمهور گفت: سیاه پوستان در راهپیمایی ترامپ زندگی سیاهان را حقیر می دانند

این رویداد احتمالاً تنها دقایقی است که ترامپ و رقیب او پیش از اولین مناظره خود که قرار است در 29 سپتامبر در کلیولند برگزار شود ، با یکدیگر دیدار کرده اند. سالگرد حملات تروریستی در حالی برگزار می شود که آقای ترامپ انتقادات خود را از دولت اوباما و نحوه برخورد معاون ترامپ با تروریسم اسلامی افراطی افزایش می دهد.

رئیس جمهور این هفته به حضار از کارولینای شمالی گفت که بایدن “با مأموریت حذف اسامه بن لادن مخالفت کرده است”.

بیننده را بکش [Iraqi Maj. Gen. Qassem] آقای ترامپ گفت. او بر ظهور داعش نظارت داشت. وی به مدت هشت سال نتوانست البغدادی ، بنیانگذار داعش را پیدا کند یا بکشد. آنها نگاه کردند ، پیدا نکردند ما آن را پیدا کردیم و خوب به آن ضربه زدیم. “

در زمان حملات 11 سپتامبر ، بایدن رئیس کمیته روابط خارجی سنا بود. وی گفت که با روشن شدن دامنه حملات ، با همسرش تلفنی با قطار آمتراک به مقصد واشنگتن در حال حرکت است.

وی در بیانیه ای آن روز گفت: “در روزی مانند این ، همه آمریکایی ها ، نه تنها در اندوه بلکه در عزم ما ، به هم پیوند دارند.” ما یک ملت قدرتمند هستیم. با هم بسیاری از اوقات دشوار را پشت سر گذاشته ایم و در این زمان فاجعه نیز استقامت خواهیم کرد. همه ما در کنار رئیس جمهور هستیم و از همه تلاش ها برای رساندن عدالت به مسئولین این اعمال ناپسند حمایت می کنیم. “

بیشتر بخوانید:  شکست: رئیس جمهور ترامپ تد کروز ، تام Cotton ، جاش هاولی و دیگران را به لیست نامزدهای Scottos اضافه می کند

آقای بایدن در ابتدا رئیس جمهور جورج دبلیو بوش و وزیر امور خارجه کالین پاول را به خاطر تحکیم حمایت از کشورهای ناتو در واکنش ایالات متحده به حملات ، از جمله حمله به افغانستان برای پناه دادن به تروریست های القاعده که برنامه ریزی کرده بودند ، تحسین کرد.

اما تا سال 2011 ، به عنوان معاون رئیس جمهور ، این دیدگاه را ابراز کرده بود که طالبان در افغانستان “دشمن ما نیست”.

آقای بایدن همچنین به دروغ ادعا کرد که او یک روز قبل از وقوع حملات تروریستی ، در 10 سپتامبر 2001 ، در یک سخنرانی در کلوب مطبوعات ملی در واشنگتن پیش بینی کرده بود. وی در سخنرانی از هزینه های دولت بوش در دفاع موشکی انتقاد کرد و گفت احتمال حمله بیولوژیکی بیشتر است.

بایدن در آن زمان گفت: “تهدید واقعی این کشور در دام کشتی یا شکم هواپیما است یا اینکه نیمه شب با بطری در کوله پشتی به داخل شهر قاچاق می شود.”

بیشتر بخوانید:  توییت ترامپ درباره دیوار اشاره به بازدید احتمالی از نیومکزیکو دارد

اما ساعاتی پس از حملات ، آقای بایدن در مصاحبه ای با ABC News گفت كه انتظار داشت هواپیماهای ربوده شده بتوانند به داخل ساختمان ها پرواز كنند.

آقای بایدن گفت: “به معنای واقعی کلمه دیروز ، من با باشگاه ملی مطبوعات صحبت کردم و در مورد این واقعیت صحبت کردم که پرواز از فرودگاه ملی به کاخ سفید بسیار آسان است. شما می دانید ، همین کار را در نیویورک نیز انجام دهید.”

سخنگویان ستاد انتخاباتی بایدن به درخواستهای روز پنجشنبه درباره خاطرات دموکرات از محل اقامت وی ​​یا آنچه در زمان حملات انجام می داد ، پاسخ ندادند.

به عنوان معاون رئیس جمهور ، بایدن در سال 2012 در شانکسویل یک گل اکلیل گل گذاشت.

وی در آن زمان به اقوام و مهمانان گفت: “امیدواریم اینجا نباشیم.” “ما امیدواریم که نیازی به یادبود هیچ یک از این موارد نباشد.”

آقای ترامپ گفت که از دفتر خود در برج ترامپ شاهد حملات به برج های دوقلو در منهتن بوده است. وی گفت که در یک نمایشگاه تجاری صبحگاهی رئیس جمهور جنرال الکتریک را تماشا می کرد که با خبر آتش سوزی بزرگ در دیگ یا آتش سوزی آشپزخانه در مرکز تجارت جهانی ، برنامه قطع شد.

بیشتر بخوانید:  مجرمان فلوریدا برای پرداخت جریمه و هزینه قبل از رای گیری ، دادگاه حکم می دهد

آقای ترامپ گفت: “هیچ کس واقعاً نمی داند چه اتفاقی افتاده است.” “سردرگمی زیادی وجود داشت. من از پنجره ای از ساختمانی در مرکز شهر منهتن ، مستقیم به مرکز تجارت جهانی نگاه می کردم ، که دیدم هواپیمای دوم و فوق العاده سریعی وارد برج دوم می شود. سپس فهمیدم که جهان قرار است تغییر کند.”

او گفت: “بلافاصله بعد ، من با بچه هایی که با من کار می کردند کار کردم و سعی کردم از هر طریق کوچکی کمک کنم.”

سال گذشته در سالگرد ، آقای ترامپ در پنتاگون سخنرانی کرد. او سخنان تندی نسبت به طالبان داشت.

آقای ترامپ در آن زمان گفت: “اگر کسی جرأت حمله به سرزمین ما را داشته باشد ، ما با تمام اقدامات قدرت آمریکایی و اراده آهنین روح آمریکایی پاسخ خواهیم داد.” وی افزود: “اگر به هر دلیلی آنها به كشور ما بازگردند ، ما به هر كجا كه باشند خواهیم رفت و از قدرتی استفاده خواهیم كرد كه ایالات متحده هرگز قبلاً از آن استفاده نكرده است و من حتی در مورد انرژی هسته ای صحبت نمی كنم.”

کاخ سفید این هفته اعلام کرد که آقای ترامپ با ادامه برنامه های کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان از 8600 به 4500 تا اواخر اکتبر ، فشار خواهد آورد. او مدتهاست که هزینه ها و فداکاری های حضور آمریکایی ها در آنجا را به عنوان بخشی از تعهد خود برای جلوگیری از “جنگ های بی پایان” زیر سوال می برد.

بیشتر بخوانید:  قانون و نظم در مقابل مراقبت های بهداشتی در حالی که دموکرات ها و حزب جمهوری خواه برای حومه شهر در حال رقابت هستند

وزارت خارجه امریکا روز پنجشنبه ابراز امیدواری کرد که پس از اعلام آغاز مذاکرات در روز شنبه ، مذاکرات صلح در انتظار طولانی مدت میان دولت افغانستان و طالبان مورد حمایت قرار گیرد.

رئیس جمهور گفت مذاکرات “پیشرفت فوق العاده ای” را نشان می دهد.

وی گفت: امروز صبح گزارشی دریافت کردم که از اوایل فوریه در افغانستان کشته نشده است.

وی گفت: کاهش نیروها بخشی از تعهد وی مبنی بر جدا کردن ارتش ایالات متحده از استقرار خارجی است که بیشتر آن ناشی از پیامدهای 11 سپتامبر است.

وی گفت: “ما تا حد زیادی از سوریه خارج شده ایم ، و از عراق بسیار بیرون رفته ایم و به كمترین نیرو خود برمی گردیم و خیلی زود به این تعداد در افغانستان كاهش خواهیم یافت.” “این تقریباً 20 سال ادامه داشت ، مدتها قبل از اینکه ما درگیر آن شویم.”

مشترک شدن در خبرنامه روزانه مامنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

معاون رئیس جمهور سابق ComEd به جرم طرح رشوه خواری اعتراف کرد

معاون سابق رئیس کمدی روز سه شنبه در نقش خود در دادسرا به عنوان رشوه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *