Home / جدید ترین های دنیا / ترامپ می گوید توزیع واکسن کرونا ویروس از ماه اکتبر آغاز می شود

ترامپ می گوید توزیع واکسن کرونا ویروس از ماه اکتبر آغاز می شود


پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه گفت که دولت در حال آماده سازی برای توزیع واکسن ضد ویروس کرونا است به زودی در ماه آینده ، که می تواند به کشور و مبارزات انتخاباتی مجدد او یک فرصت مناسب بدهد.

دولت گفت كه تا پایان ماه مارس می توان تا 700 میلیون دوز را ترك كرد.

آقای ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید گفت: “ما به این واکسن بسیار نزدیک هستیم ، می دانید ، و من فکر می کنم این بسیار نزدیک تر از آن است که فکر می کنم بیشتر مردم می خواهند بگویند.”

اما جوزف آر بایدن روز چهارشنبه در دلاور در مورد واکسن مطلع شد و در حالی که او تمام تلاش خود را می کرد تا بین دوست داشتن از آقای ترامپ و تلاش های پزشکی تفاوت قائل شود ، او بیرون آمد و گفت که به آقای ترامپ اعتماد ندارد که بازی کند. سر راست.

“بگذارید صریح بگویم. من به واکسن ها اعتماد دارم ، من به دانشمندان اعتماد دارم ، اما به دونالد ترامپ اعتماد ندارم.” در این لحظه بایدن در سخنرانی ویلمینگتون ، دلاور ، مردم آمریکا نیز نمی توانند.

به طور فزاینده ای ، سیاست های انتخاباتی واکسن و سایر جنبه های مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا را شکار می کنند.

مبارزات انتخاباتی ترامپ معاون سابق رئیس جمهور و سناتور کمالا هریس همسر نامزد خود در کالیفرنیا را متهم کرده است که زندگی خود را با سخنرانی هایی که “واکسیناسیون ضد واکسیناسیون” را به صدا در می آورد ، به خطر می اندازد.

بیشتر بخوانید:  مارک کلی پس از ظهور فیلم "شوخی نژادپرستانه" عذرخواهی کرد

آقای ترامپ از کاخ سفید گفت که آقای بایدن “نظریه های ضد واکسن” را تبلیغ می کند و امیدوار است که اولین دوزهای واکسن را قبل از روز انتخابات تحویل دهد.

آقای ترامپ گفت: “ما فکر می کنیم که می توانیم از ماه اکتبر شروع کنیم.” “اواسط ماه اکتبر خواهد بود. ممکن است کمی دیرتر فرا برسد.”

در حالی که نامزدها به یکدیگر مشت می زدند ، دولت ترامپ شروع به تعیین اولویت های خود برای عملکرد مرحله ای واکسن کرد. مقامات گفتند که آنها در نظر دارند برخی از دوزها را ظرف 24 ساعت پس از تأیید به سایت های توزیع ارسال کنند و آمریکایی ها “یک سنت” برای عکس ها پرداخت نمی کنند.

با این حال ، رئیس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به کنگره گفت که تهیه دوزهای کافی برای بازیابی احساس طبیعی تا اواسط سال 2021 به طول خواهد انجامید.

دکتر رابرت ردفیلد ، مدیر CDC ، به اعضای کمیته تخصیص سنا گفت: “من فکر می کنم واکسنی وجود دارد که در ابتدا زمانی بین نوامبر و دسامبر در دسترس خواهد بود ، اما پیشنهاد بسیار محدود است و باید اولویت باشد.” اگر از من بپرسید ، ‘چه زمانی این عموماً در دسترس عموم آمریکایی قرار می گیرد تا ما بتوانیم از مزایای واکسن برای بازگشت به زندگی عادی خود استفاده کنیم؟ “من فکر می کنم ممکن است اواخر سه ماهه دوم ، سه ماهه سوم 2021 را بررسی کنیم.”

بیشتر بخوانید:  جو بایدن دونالد ترامپ را در آریزونا و ماین ، نزدیک کارولینای شمالی هدایت می کند

آقای بایدن در سخنان خود سخنان دکتر ردفیلد را تکرار کرد و گفت که این واکسن راهی برای زندگی عادی فراهم می کند اما “اگر آن را داشته باشیم ، توزیع آن ماه ها طول می کشد.”

دکتر ردفیلد تأکید کرد که افراد نیازمند زودتر از اواسط سال 2021 عکس خواهند گرفت ، حتی اگر آقای ترامپ خوشحال نبود و ادعا کرد که مدیر CDC اشتباه کرده است.

آقای ترامپ گفت: “ما آماده رفتن فوری هستیم.” “وقتی می رویم ، می رویم.”

مشاور ارشد ، اسکات اطلس ، گفت که 700 میلیون دوز تا پایان ماه مارس در دسترس آمریکایی ها قرار خواهد گرفت.

ویروس کرونا در مسابقه ریاست جمهوری بسیار زیاد است ، زیرا نظرسنجی ها نشان می دهد که رای دهندگان با نحوه برخورد COVID-19 آقای ترامپ مخالف هستند اما وی را مسئول ویروس نمی دانند.

آقای بایدن در برابر این مسئله خم شد و خواستار شفافیت کامل در تولید و تحویل واکسن شد.

آقای بایدن پس از خلاصه ای از خبرگان گفت کاخ سفید باید معیارهایی را که برای نشان دادن ایمنی یک واکسن استفاده می کند و دانشمندان این نتایج را تأیید می کنند روشن کند. وی همچنین گفت که دولت باید نحوه انتقال واکسن را به روشی عادلانه و منصفانه در میان بگذارد.

به عنوان رئیس جمهور ، بایدن گفت که او یک طرح توزیع را اجرا می کند که شامل یک برنامه دقیق از زمان واکسن زدن افراد و دستورالعمل های مربوط به نحوه حمل و ذخیره عکس ها است.

بیشتر بخوانید:  این گروه دو طرفه از نمایندگان خواستار ماندن در Capitol Hill هستند تا زمانی که مجلس تصویب جدید COVID-19

آقای بایدن گفت: “من رهبری لازم برای اجرای آن طرح را فراهم خواهم كرد.” “من در سطح مردم آمریكا خواهم بود. من مسئولیت و پشتیبانی را بر عهده خواهم گرفت تا كارشناسانی را كه مسئول اجرای روزانه آن طرح هستند از بین ببرم.”

آقای ترامپ گفت که این طرح ضروری نیست زیرا وی صبح همان روز برنامه ای را آزاد کرد.

آقای ترامپ گفت: “همه چیز آماده است ، ما ارتش خود را در خط داریم.”

در بررسی اجمالی توزیع استراتژیک آمده است که دولت فدرال با شرکای ایالتی و محلی همکاری خواهد کرد تا واکسن را به عموم مردم ترویج داده و از حمل ایمن آنها از طریق پیمانکار McKesson Corp اطمینان حاصل کند.

سرلشکر پاول استروسکی ، مسئول نظارت بر تدارکات واکسن فدرال که تحت عنوان Operation Warp Speed ​​شناخته می شود ، گفت: “این یک کار سربالایی است.”

دولت گفت كه در تلاش است تا هيچ آمريكايي هزينه شخصي خود را براي گرفتن واكسن پرداخت نكرد ، حتي اگر شركت هاي بيمه خصوصي يا برنامه هاي دولتي ارائه دهندگان خدمات بهداشتي را براي كار خود جبران كنند.

دکتر ردفیلد گفت که هدف واکسیناسیون مردم آمریکا برای دستیابی به سطح مصونیت گله است “زیرا دیگر انتقال پایدار این ویروس وجود ندارد.”

هنگامی که واکسن در دسترس است ، مقامات قصد دارند اولین دوزها را به کارکنان مراقبت های بهداشتی که ممکن است در معرض بیماران آلوده قرار بگیرند و سپس به کارگران اساسی که نمی توانند در محل کار معاشرت کنند ، مانند کارکنان توزیع غذا ، معلمان و کارمندان مدارس توزیع کنند.

بیشتر بخوانید:  فیس بوک با آماده شدن برای خشونت های احتمالی و ادعاهای اولیه پیروزی ، برای روز انتخابات آماده می شود

با پیشرفت تلاش ها ، مسئولان تأمین می كنند كه در مناطقی كه واكسن بسیار كمی – یا مقدار زیادی – در مقایسه با تقاضا دارند ، واكسن داشته باشند.

مقامات همچنین گفتند که اطمینان حاصل خواهند کرد که دریافت کنندگان واکسن مناسب را در زمان مناسب دریافت کرده اند. به عنوان مثال ، واکسن های Pfizer و Moderna از یک دوز به دوز دیگر قابل تعویض نیستند.

این واکسن به عنوان بهترین شانس جامعه برای بازیابی جایگاه خود در میان یک بیماری همه گیر که در ماه دسامبر در ووهان ، چین آغاز شد و باعث کشته شدن نزدیک به یک میلیون نفر در سراسر جهان شده است ، دیده می شود. با احتمال افزایش تعداد کشته شدگان در ایالات متحده در پایان هفته از 200،000 ، این واکسن به طور فزاینده ای به یک بازی سیاسی تبدیل شده است.

گزینه های دیگر برای مبارزات انتخاباتی ترامپ ، مبارزات انتخاباتی بایدن را زیر س effortال برد تا تلاش بی سابقه برای تولید واکسن برای این پاتوژن تازه کشف شده را زیر سوال ببرد.

نماینده براد وینستروپ ، جمهوریخواه اوهایو و پزشک ، در تماس تلفنی با خبرنگاران گفت: “این برای سلامتی آمریکا بسیار خطرناک است.”

نماینده مجلس اظهار داشت که این واکسن با خیال راحت در حال تولید است و مردم باید “از پیشرفتی که ایجاد کرده اند بسیار هیجان زده باشند”.

بیشتر بخوانید:  ترامپ می گوید ملت از دست دادن عدالت عزادار است

مقامات فدرال و ایالتی در حالی که منتظر واکسن هستند در تلاش برای کنترل شیوع آن هستند. آنها از آمریكایی ها خواسته اند كه فاصله اجتماعی را حفظ كنند و برای جلوگیری از عبور قطرات مسری از طریق هوا ، از صورت خود استفاده كنند.

دکتر ردفیلد در حالی که ماسک خود را بالای تریبون بالا می برد ، به سناتورها گفت: “ممکن است تا آنجا پیش بروم که بگویم این ماسک صورت برای محافظت از من در برابر COV بیشتر از مصرف واکسن COVID ضد عفونی است.”

وی گفت: واكسن نهایی ممكن است فقط 70٪ از گیرندگان را محافظت كند ، تقریباً در حد آنچه واكسن سالانه آنفلوانزا انجام می دهد ، اما شواهد علمی زیادی وجود دارد كه ماسك ها از قطرات مورد نیاز برای انتشار ویروس محافظت بیشتری می كنند.

در حالی که آقای بایدن درخواست خود را برای صدور حکم ماسک در سراسر کشور مجدداً منتشر کرد ، آقای ترامپ ، مدیر CDC ، مجدداً رد کرد.

آقای ترامپ گفت ، این به هیچ وجه موثرتر از واکسن نیست. “ماسک به اندازه واکسن مهم نیست.”

همچنین روز چهارشنبه ، کاخ سفید گفت که عفونت جدیدی را در میان کارمندان در دانشگاه ثبت کرده است ، اگرچه جزئیات بیشتری ارائه نمی دهد.

آقای ترامپ گفت: “هیچ کس نزدیک من نبود.”

مشترک شدن در خبرنامه روزانه مامنبع: جهان لینک

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/ySsgP
clck.ru/Qt5wD
u.nu/iaxp0
v.gd/quCBi8
ulvis.net/Vhr

About adminpbn

Check Also

پس از امضای حکم فرماندار ، کایل ریتنهاوس با استرداد می جنگد

وکیگان ، ایلینوی – جوان 17 ساله متهم به قتل دو معترض در ویسکانسین در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *