Home / جدید ترین های دنیا / ترامپ لیست نامزدهای احتمالی دیوان عالی کشور برای دوره دوم را منتشر کرد

ترامپ لیست نامزدهای احتمالی دیوان عالی کشور برای دوره دوم را منتشر کرد


رئیس جمهور ترامپ روز چهارشنبه لیست جدیدی از محافظه کاران را که برای جای خالی دیوان عالی کشور در نظر گرفته شده ، منتشر کرد ، از جمله سناتور جمهوری خواه تام کاتن از آرکانزاس ، تد کروز از تگزاس و جاش هاولی از میسوری ، در اجرای مجدد استراتژی مبارزات انتخاباتی که باعث محافظه کاری در 2016 و به وی كمك كردند كه در انتخابات ریاست جمهوری كمك كند.

آقای ترامپ در اطلاعیه ای در کاخ سفید گفت که این اقدام وی خطرات انتخابات ریاست جمهوری و آنچه در صورت پیروزی دموکرات جوزف آر بایدن برای دادگاه های فدرال اتفاق می افتد را نشان می دهد.

رئیس جمهور گفت ، “قضات تندرو اصلاحیه دوم را پاک می کنند ، سخنان سیاسی را ساکت می کنند و مالیات دهندگان را ملزم به تأمین بودجه سقط جنین شدید تأخیر می کنند.”

از میان نامزدهای احتمالی ، دو نفر از لیست قبلی آقای ترامپ باقی مانده اند: قاضی امی کانی بارت از دادگاه هفتم دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده و قاضی آمول تاپار از مدار ششم. هر دوی آنها به عنوان رقیبان اولیه شناخته می شوند.

از جمله 20 مورد اضافه شده به لیست وی ، دادستان کل کنتاکی ، دانیل کامرون ، دادستان کل سابق پاول کلمنت ، قاضی گریگوری کاتساس دادگاه تجدیدنظر استان در منطقه کلمبیا ، سفیر در مکزیک کریستوفر لاندو و معاون مشاور کاخ سفید کیت دود هستند.

تقریباً بلافاصله پس از اعلام خبر ، آقای هاولی در یک پست توییتری گفت که علاقه ای به این کار ندارد و رئیس جمهور را در جریان گذاشته است.

آقای هاولی در توییتر خود نوشت: “مردم میسوری مرا انتخاب كردند تا برای آنها در سنا بجنگم و من علاقه ای به دادگاه عالی ندارم.” “من منتظر تایید استانداران قانون اساسی هستم.”

آقای کروز همچنین پیشنهاد کرد که او می خواهد در سنا باقی بماند ، اگرچه او گفت که “این موضوع تواضع و افتخار بزرگی است که توسط دیوان عالی کشور مورد توجه قرار می گیرد”.

بیشتر بخوانید:  ترامپ دستورالعملی را برای کاهش قیمت داروهای تجویز شده امضا می کند

وی گفت: “دیوان عالی کشور نقش منحصر به فردی در دفاع از قانون اساسی ایالات متحده دارد.” “در سنا ، من خوش شانس بودم که برای حفظ حقوق اساسی خود – هر روز ، برای دفاع از حقوق 29 میلیون تگزاسی – مبارزه را رهبری می کردم ، و من انتظار دارم که این کار را برای سالهای زیادی ادامه دهم.”

آقای پنبه بیشتر پذیرای این نامزدی بود. اندکی پس از اعلام رئیس جمهور ، آقای Cotton از لغو رای دادگاه عالی 1973 در Roe vade ود که سقط جنین را به عنوان حق قانون اساسی فدرال تبدیل کرد ، ابراز حمایت کرد.

Cotton در توییتر خود نوشت: “وقت آن رسیده است که Roe در مقابل Wade برویم.”

رئیس جمهور گفت نامزدهای احتمالی قاضی فقید دادگاه عالی آنتونین اسکالیا و قضات فعلی کلارنس توماس و ساموئل A “الگوبرداری شده اند. آلیتو جونیور.

تصمیم در مورد گنجاندن چندین غیر عدالت ، از جمله سناتورها و دادستان های کل سابق نوئل فرانسیسکو و آقای کلمنت ، خروج قابل توجهی از لیست های نامزد قبلی دیوان عالی است.

دونالد مک مک گن ، مشاور سابق کاخ سفید ، از نامزدهای با تجربه قضایی بها داده است ، اما لیستی که پات سیپولونی ، مشاور فعلی کاخ سفید به آن کمک کرد ، آنچنان مورد حقوقدانان قرار نمی گیرد.

دادگاه اکثریت 5-4 محافظه کار را دارد ، به لطف نامزدهای موفقیت آمیز آقای ترامپ در قضات برت ام کاوانو و نیل ام گورسوچ.

از بین 9 قاضی فعلی ، روت بدر گینسبورگ لیبرال با 87 سال سن ، پیرترین فرد است و سالها با سرطان مبارزه کرده است. قاضی لیبرال استیون جی برایر 82 ساله است. قاضی توماس و آلیتو به ترتیب 72 و 70 ساله هستند. نامزدهای قضایی قرارهای مادام العمر منوط به تأیید سنا هستند.

در حالی که رئیس جمهور ماه هاست وعده انتشار این لیست را می دهد ، به نظر می رسد اطلاعیه بعدازظهر چهارشنبه برای تغییر موضوع از سیل عناوین منفی درباره کتاب جدید روزنامه نگار باب وودوارد درباره رئیس جمهور ، با عنوان “خشم” تغییر کرده است. این گزارش به نقل از رئیس جمهور گفت که وی خطر ویروس کرونا را کاهش داده است.

بیشتر بخوانید:  گزارش شده است که جیک تابر به جای به چالش کشیدن کانر لمب دموکرات ، شان پرنل را ترغیب کرده است که در یک منطقه "امن تر" شرکت کند.

اعلامیه ترامپ می تواند جوزف بایدن ، رقیب دموکرات را تحت فشار قرار دهد تا لیست نامزدهای احتمالی دیوان عالی خود را منتشر کند. آقای بایدن قول داده است که یک زن سیاه پوست را به دیوان عالی کشور معرفی کند.

مدیر عامل این گروه روز چهارشنبه به C-SPAN گفت كه گروه حقوق قضایی لیبرال Demand Justice می خواهد كه بایدن پیش از انتخابات نوامبر لیست خود را منتشر كند.

برایان فالون گفت: “معاون رئیس جمهور گفت که در مورد آن فکر می کند.” “ما می دانیم که او متعهد شده است اولین زن آمریکایی آفریقایی تبار خود را به نیمکت معرفی کند ، و ما فکر می کنیم که این شگفت انگیز است. ما دوست داریم او بیشتر جلو برود و اسامی را که فکر می کند بگوید.”

رئیس جمهور گفت آقای بایدن “از انتشار لیست خود امتناع کرده است ، شاید به این دلیل که می داند این نامها آنقدر دور هستند که در برابر نظر عمومی یا مقبولیت مقاومت نمی کنند.”

آقای ترامپ درباره رقیب خود گفت: “او باید لیست قضات را صادر کند تا مردم بتوانند در مورد نحوه رای گیری تصمیم مناسب بگیرند.”

رئیس جمهور گفت که لیست آقای بایدن بدون شک “جنبش چپ رادیکال در حال رشد که اصل رفتار برابر تحت قانون را رد می کند” منعکس خواهد کرد.

آقای ترامپ گفت: “اگر به این جنبش افراطی اکثریت در دیوان عالی اعطا شود ، این امر بدون حتی یک رای از کنگره آمریکا را کاملاً تغییر می دهد.” آنها به دیوان سالارهای منتخب قدرت خواهند داد تا میلیون ها شغل آمریکایی را از بین ببرند. آنها عبارت “در عهد و پیمان خدا” را از تعهد حذف خواهند کرد. آنها مرزهای ملی را پاک می کنند ، خدمات پلیس را فلج می کنند و از آنارشیست ها ، آشوبگران ، جنایتکاران خشن و تروریست ها محافظت جدیدی می کنند. “

بیشتر بخوانید:  بایگانی های آلاباما با میراث خود به عنوان "زیر شیروانی" کنفدراسیون مقابله می کند

وی گفت که برخی از “آزادی های عزیز” کشور با یک رأی در دیوان عالی کنار گذاشته شد.

“طی چهار سال آینده ، رئیس جمهور ایالات متحده صدها قاضی فدرال را انتخاب می کند و به احتمال زیاد ، یک ، دو ، سه و حتی چهار قاضی در دادگاه عالی. نتیجه این تصمیمات مشخص خواهد کرد که آیا ما به اصول بنیانگذار ملت خود پایبند هستیم یا اینکه آنها از دست داده اند تا ابد.

آقای ترامپ با کمک جمهوریخواهان در سنا تعداد کم سابقه ای از 205 قاضی فدرال را در کمتر از چهار سال منصوب کرده است. این شامل 53 قاضی دادگاه تجدیدنظر است ، که دومین سرعت سریع در تاریخ پس از رئیس جمهور کارتر تنها 54 نفر است.

مایک دیویس ، بنیانگذار لایحه ماده 3 ، که طرفدار گزینه های قضایی آقای ترامپ است ، گفت که استانداران باید از همه نامزدهای ذکر شده به عنوان گزینه های واجد شرایط برای هر جای خالی در دیوان عالی کشور خوشحال باشند.

دیویس گفت: “پرزیدنت ترامپ امروز با انتشار لیست به روز شده دادگاه عالی خود ، بار دیگر مقالات خود را برای مردم آمریكا روی میز می گذارد – قول می دهد كه قضات دادگاه عالی را انتخاب كند كه وظیفه حیاتی خود را در محافظت از ما در برابر ضربات دولت و حاكمیت اوضاع درک کنند.”

آقای دیویس گفت پیش نویس ماده 3 برای حمایت از گزینه های قضایی آقای ترامپ و مقایسه رویکرد جمهوری خواهان با “لیست بایدن هریس” از انتصابات بالقوه دادگاه عالی که مورد علاقه گروه های لیبرال است ، در پاییز امسال یک کار تبلیغاتی را ترتیب می دهد.

مارجوری داننفلسر ، رئیس لیست سوزان بی آنتونی و رئیس مشترک ملی صداهای زنده برای ترامپ ، گفت که لیست رئیس جمهور “پر از همه ستاره ها است.”

بیشتر بخوانید:  جیمز کومی می گوید که او به تحقیقات FBI در تحقیقات ترامپ و روسیه "افتخار" می کند

وی گفت: “پرونده دادگاه عالی همچنان پایگاه ما را تحریک می کند و ما شاهد آن هستیم که رای دهندگان را در آستانه جبهه های جنگ ریاست جمهوری و سنا ترغیب می کند.” “این یک مسئله اساسی در این است که ادعا می کنیم انتخابات 2020 مهمترین مورد در زندگی ما است و به همین دلیل است که لیست SBA متعهد شده است که 7 میلیون رای دهنده را در سراسر میدانهای اصلی جنگ ریاست جمهوری و سنا آموزش دهد.”

همه طرفداران آقای ترامپ لیست او را دوست ندارند.

اشلی بیکر ، مدیر سیاست کمیته دادگستری که از انتخاب های گذشته آقای ترامپ حمایت کرده است ، گفت که او از اینكه قاضی نومعی رائو از مدار DC خارج شد خشمگین شد.

برخی از ناظران دادگاه استدلال می کنند که قاضی رائو در مواردی که مربوط به محافظه کاران طرفدار زندگی است از قدرت کمتری برخوردار است.

خانم بیکر در توئیت خود نوشت: “برای جلب رضایت سناتور هاولی ، نائومی رائو – یک حقوقدان عالی که در پنج سال و نیم گذشته حضور در مدار DC را به عنوان یک نویسنده قوی متشکل کرده است – از لیست خارج نمی شود ، اما هاولی (یک رقیب جدی نیست) نیز اضافه شده است.” “من خیلی عصبانی هستم.”

لیبرال ها این لیست را به عنوان تلاشی توسط رئیس جمهور برای بالا بردن پایگاه خود مورد انتقاد قرار دادند.

نان آرون ، رئیس اتحاد برای عدالت گفت: “این آخرین تلاش رئیس جمهور برای احیای پایگاه خود است.” ترامپ به وضوح در تلاش است تا توجه مردم آمریكا را از تعداد سرسام آور ادعاهای لعنتی در حال حاضر منحرف كند ، اما ما نمی توانیم اجازه دهیم این ترفند صرفاً سیاسی به واقعیت تبدیل شود. اگر به او اجازه داده شود جایگاه دیگری را در دادگاه عالی بگیرد ، این یک فاجعه دیگر برای دموکراسی ما خواهد بود. اگر چیزی وجود نداشته باشد که این رئیس جمهور دروغ نگوید ، او مشتاق است که دادگاه ها را با افراط گرایانی که مایل به اجرای برنامه محافظه کار جمهوری خواه هستند ، از بین ببرد و دسترسی به مراقبت های بهداشتی و سقط جنین را جمع کند.

بیشتر بخوانید:  Air Force One ، Air Force One حامل مایک پنس ، یک فرود اضطراری انجام می دهد

از دیگر موارد اضافه شده به لیست رئیس جمهور می توان به قضات بریجت بید و لارنس وان دایک از دادگاه تجدیدنظر نهم ایالات متحده اشاره کرد. قاضیان استوارت کایل دانکن و جیمز از مدار پنجم هستند. قاضی باربارا لاگوآ از مدار یازدهم قاضی پیتر فیپس از مدار سوم ؛ قاضی آلیسون جونز راشینگ از چهارمین دادگاه تجدیدنظر مدار ایالات متحده.

موارد اضافی باقیمانده استیفن انگل ، معاون دادستان کل دفتر مشاور حقوقی و آقای فرانسیسکو ، دادستان کل سابق است. قاضی دادگاه عالی فلوریدا کارلوس مونیز ؛ قاضیان مارتا بکولد اهل شمال ایلینوی و سارا پتلیک اهل شرق میسوری هستند.

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید ، کایلی مک کانانی گفت که لیست رئیس جمهور “تعهد وی در تعیین افراد بومی پیرو قانون اساسی و متون را نشان می دهد که معنی روشن قوانین را اجرا می کنند. آنها از حاکمیت قانون حمایت می کنند و تضمین می کنند که آمریکا به عنوان چراغ آزادی و عدالت در سراسر جهان درخشان خواهد بود.”

مورین فرگوسن ، یکی از اعضای ارشد اتحادیه کاتولیک ، گفت که لیست گسترده نامزدهای رئیس جمهور در دیوان عالی کشور “شفافیت و وضوح را برای رای دهندگان آمریکایی که به حاکمیت قانون و دفاع از حقوق اساسی ما اهمیت می دهند به ارمغان می آورد.”

وی گفت: “بیشتر موارد اضافه شده از گروه منصوبان استثنایی در دادگاه های مدار است.” “رأی دهندگان مانده اند که تعجب کنند که چرا جو بایدن با آنها با احترام یکسان رفتار نمی کند و لیست خودش را منتشر نمی کند.”

مشترک شدن در خبرنامه روزانه مامنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جیمز کومی می گوید ترامپ برتری طلبان سفیدپوست را تشویق کرد

جیمز کومی ، مدیر سابق FBI روز چهارشنبه گفت که رئیس جمهور ترامپ با اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *