Breaking News
Home / جدید ترین های دنیا / ترامپ با حملات هواپیماهای بدون سرنشین تروریست ها و جعبه ها را در بایدن از بین می برد

ترامپ با حملات هواپیماهای بدون سرنشین تروریست ها و جعبه ها را در بایدن از بین می برد


پرزیدنت ترامپ میزان سهم خود را در حملات هواپیماهای بدون سرنشین بیشتر برای پیروزی های قاطع در جنگ علیه تروریسم افزایش داده است ، سیاستی که جوزف آر. بایدن ، رقیب دموکرات را تحت فشار قرار می دهد تا با انتقاد از نقش او در قتل های از راه دور دولت اوباما مقابله کند.

دموکراتهای چپگرا و گروههای حقوق بشری با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای هدف قرار دادن افراط گرایان مرتبط با القاعده ، دولت اسلامی و سایر سازمانهای تروریستی مخالفت کرده اند. آنها شکایت دارند که این حملات مرگبار منجر به تلفات غیرنظامیان شده است و از روند صحیح اجتناب می کنند.

مخالفت ها ، آقای بایدن را در تنگنا قرار داده است. او باید با محكوم كردن حملات مرگبار آقای ترامپ ، پایگاه لیبرال خود را آرام كند بدون آنكه توجه به تشدید كشتارهای هواپیماهای بدون سرنشین در دوران اوباما برای مبارزه با تروریست های اسلام گرا را جلب كند.

ایان ویلیامز ، یکی از اعضای مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی ، اظهار داشت که او متعجب است که رقبای بایدن در سال 2020 برای نامزدی ریاست جمهوری دموکرات ها مشکل بیشتری در سابقه حملات هواپیماهای بدون سرنشین توسط دولت اوباما ایجاد نمی کند.

وی گفت: “کسانی که بیشتر در استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا و مسائل اخلاقی و اخلاقی پیش آمده تمرکز دارند ، در حزب دموکرات در کنار برنی سندرز و الیزابت وارن قرار دارند.”

پس از آنکه دولت ترامپ ژنرال ارشد ایرانی را در حمله هواپیمای بدون سرنشین در ژانویه کشت ، سندرز و خانم وارن این عملیات را “ترور” توصیف کردند و آقای سندرز نیز گفت که این “تشدید خطرناک” است.

اما آقای بایدن لحن محتاط تری به خود گرفت. در حالی که وی گفت دستور اعتصاب را صادر نمی کند ، وی به جای “روند تصمیم گیری تصادفی” به رئیس جمهور حمله کرد.

زمینه های مشترک

علی رغم شعارهای انتخاباتی ، تحلیلگران و کارشناسان سیاست خارجی می گویند در صورت انتخاب آقای بایدن ، انتظار تغییر اساسی در سیاست هواپیماهای بدون سرنشین را ندارند.

بیشتر بخوانید:  تاکر-کارلسون می گوید لیندسی گراهام در جلسه ترامپ وودوارد "میانجیگری" کرد

آقای ویلیامز گفت: “ممکن است نامزدها در طول مبارزات انتخاباتی یک چیز را بگویند ، اما هنگامی که آنها به کاخ سفید می روند و تمام گزارش های اطلاعاتی را بررسی می کنند ، ناگهان گفتن چیزی دشوار می شود ، وقتی شما واقعاً مسئول امنیت کشور هستید.” “استفاده از این نوع ابزار جذاب تر می شود و به همین دلیل ترامپ به سیاست های اوباما ادامه می دهد.”

گسترش استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین غیر مسلح برای مأموریت های ضد تروریسم ، میراث اصلی سیاست خارجی دولت اوباما بود ، بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت می کرد.

اما با توجه به اینکه پایگاه چپ بایدن آنچه را که آنها می خواهند در مورد مسائل اجتماعی و سایر سیاست های خارجی بدست آورد ، ممکن است انتقاد از استفاده بالقوه وی از هواپیماهای بدون سرنشین را تعدیل کند.

بایدن همچنین در معرض تأثیر همسر نامزد خود ، سناتور کمالا د هریس از کالیفرنیا است که علناً گفته است که قوه مجریه بدون اعلام کنگره جنگ هیچگونه اختیاری برای سفارش حملات هواپیماهای بدون سرنشین را ندارد.

لارنس لوئیس ، معاون رئیس جمهور و مدیر مرکز استقلال و هوش مصنوعی در CNA ، یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی ، می گوید در صورت اشتباه بودن حمله هواپیمای بدون سرنشین و منجر به تلفات غیرنظامی ، حمایت بایدن از هواپیماهای بدون سرنشین می تواند تحت تأثیر افکار عمومی قرار گیرد.

وی گفت: اگر اعتصابی در یک مهمانی عروسی یا تلفات جانی صورت گرفت که کاملاً واضح بود ، من آن را انتقاد نمی دانم ، اما فشار آن را می بینم. بایدن اکنون تحت فشار قرار می گیرد تا عمل کند و احساس می کند باید قدردان پاسخ باشد. با دولت ترامپ ، این برای آنها در اولویت نیست. آنها آن را نادیده گرفتند. “

اوباما و بایدن گلزنی کردند

آقای بایدن ، سناتور قدیمی دلاور ، که دهه ها در کمیته روابط خارجی خدمت کرده است ، از جمله دوره ریاست جمهوری ، نقش مهمی در شکل گیری سیاست خارجی در دوران اوباما داشته است.

بیشتر بخوانید:  شهردار غانم دست داشتن در کلاهبرداری ادعایی رئیس پلیس را انکار می کند

اندکی پس از مراسم تحلیف اوباما ، بایدن بلافاصله از نقشه های ژنرال ارتش دیوید پترائوس ، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده ، برای افزایش چشمگیر تعداد نیروهای خود در افغانستان برای مبارزه با القاعده عقب نشینی کرد.

در عوض ، بایدن بر استفاده از تعداد کمی از نیروهای عملیات ویژه اصرار ورزید و این کار را با حمایت یک کمپین هواپیماهای بدون سرنشین حمله کرد. آقای بایدن این استراتژی را “بیش از حد ضد تروریسم” خواند.

هنگامی که نیروها در سال 2011 بازگشت به خانه خود را آغاز کردند ، دولت اوباما از این استراتژی به عنوان یک موفقیت استقبال کرد. به زودی کشته شدن تروریست ها از هوا به عنوان مدل در آمد.

آقای اوباما حملات هواپیماهای بدون سرنشین را در پاکستان شدت بخشیده و شبکه ای از پایگاه ها را برای حمله به تروریست ها در صحرا ، شاخ آفریقا و شبه جزیره عربستان ایجاد کرده است.

آقای اوباما در استفاده از حملات هواپیماهای بدون سرنشین چنان پرخاشگرانه عمل کرده است ، وی به سیا و ارتش اجازه داده است تا حملات هواپیماهای بدون سرنشین را در یمن انجام دهند حتی اگر هویت افرادی که می توانند کشته شوند ناشناخته است.

در آن زمان ، تغییر سیاست به عنوان گسترده ترین گسترش جنگ هواپیماهای بدون سرنشین علیه القاعده در یمن دیده می شد.

آقای اوباما در پایان دوره دوم ریاست جمهوری خود لیستی چشمگیر از تروریست هایی را که با حملات هواپیماهای بدون سرنشین از میدان جنگ ریشه می شدند ، تهیه کرده بود. دست کم 17 تروریست با موقعیت های ارشد در القاعده ، طالبان یا دولت اسلامی در حملات هواپیماهای بدون سرنشین کشته شدند.

در جریان مبارزات انتخاباتی ، به آقای بایدن در مورد موضع گیری خود در برابر حملات هواپیماهای بدون سرنشین فشار وارد نشد. کمپین بایدن به چندین درخواست واشنگتن تایمز برای اظهار نظر پاسخ نداد.

سوابق ترامپ

آقای ترامپ به عنوان یک نامزد در سال 2016 از آقای اوباما به خاطر جنگ در “جنگ سیاسی مناسب” علیه دولت اسلامی انتقاد کرد و قول داد که دولت وی آماده نابودی خانواده های تروریست های شناخته شده خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  بررسی واقعی: آیا NFL ، NBA و MLB وضعیت مالیاتی ندارند؟

کمتر از دو روز از مراسم تحلیف خود ، آقای ترامپ اولین حمله هواپیمای بدون سرنشین را انجام داد و سه عامل القاعده را در یمن کشته است. وی سپس به کار خود ادامه داد تا دامنه نبردها را افزایش دهد تا زمینه استفاده بیشتر از حملات هواپیماهای بدون سرنشین را در یمن و سومالی فراهم کند ، جایی که هم دولت اسلامی و هم القاعده ریشه دوانده اند.

این زمینه را برای تشدید سریع حملات هواپیماهای بدون سرنشین در خارج از کشور فراهم کرد.

اعداد دقیق تا حدودی مبهم است زیرا دولت ترامپ از الزامات گزارش عمومی که دولت اوباما وضع کرده عقب نشینی کرده است.

با این حال ، یک بررسی از داده های موجود در دسترس عمومی ، تشدید عمده توسط دولت ترامپ را نشان می دهد.

امسال دولت ترامپ حداقل 40 حمله هوایی فقط در سومالی انجام داده است. برای مقایسه ، طبق گفته Airwaves ، یک گروه غیرانتفاعی انگلیس که اقدامات نظامی بین المللی را در کشورهای خاورمیانه دنبال می کند ، بین سالهای 2007 و 2016 ، آقای اوباما و رئیس جمهور جورج دبلیو بوش 41 حمله هوایی در آنجا انجام دادند.

به گفته دفتر مطبوعات تحقیقی ، یک سازمان غیرانتفاعی که مرگ و میر غیرنظامیان را از حملات هواپیماهای بدون سرنشین کنترل می کند ، در دو سال اول دولت یونان ترامپ 176 حمله انجام داده است ، در حالی که در 8 سال دولت اوباما 154 حمله انجام شده است.

بیشترین تعجب ، دفتر دریافت ، آقای ترامپ طی چهار سال گذشته 11،766 حمله به افغانستان انجام داده است. اگرچه آمار کاملی از دولت اوباما در دسترس نیست ، اما سازمان غیرانتفاعی تخمین زده است که در دو سال گذشته 1306 اعتصاب انجام داده است.

آقای ترامپ تا سال 2020 لیست هدفمند خود را برای حملات هواپیماهای بدون سرنشین تروریستی ایجاد کرده بود.

در ژانویه ، یک حمله هواپیمای بدون سرنشین در بغداد باعث کشته شدن یک ژنرال برجسته ایرانی ، قاسم سلیمانی شد ، که به گفته دولت ، در 11 سپتامبر 2001 ، هواپیماربایانی که برای انجام حملات تروریستی به افغانستان سفر می کردند ، کمک کرده بود.

بیشتر بخوانید:  نماینده سابق ایالات متحده از فلوریدا تحت تحقیق در مورد تأمین مالی کمپین فدرال

در همین ماه ، سیا با استفاده از هواپیمای بدون سرنشین قاسم الریمی ، رهبر القاعده در یمن ، یکی از معدود افرادی را که قبل از 11 سپتامبر ارتباطش با این سازمان تروریستی بود ، به قتل رساند.

اگرچه جنگنده های آمریکایی موشک هایی را به محوطه سوریه که در آن رهبر داعش ابوبکر البغدادی کشته شد ، پرتاب کردند ، اما حرکت های وی توسط یک پهپاد ردیابی شد.

واقعیت جدید

تحلیلگران و دست اندرکاران سیاست خارجی در صورت انتخاب آقای بایدن انتظار تغییر اساسی در سیاست هواپیماهای بدون سرنشین را ندارند.

با این حال ، خانم هریس یک کارت وحشی است.

آقای ویلیامز گفت: “بایدن در مورد پایان دادن به جنگهای ابدی در افغانستان ، کاهش درگیری آمریكا در یمن و كاهش دامنه مأموریت آمریكایی برای تمركز بر القاعده و سایر عناصر تروریستی صحبت می كند.” “از برخی جهات ممکن است به این معنی باشد که او می تواند به دنبال ادامه کار باشد [Trump] سیاست های.”

آقای ترامپ و آقای اوباما هم از این برنامه پهپادی دفاع کردند زیرا این باعث می شود نیروهای آمریکایی مجبور نباشند جان خود را در کشورهای خارجی به خطر بیندازند. پنتاگون در سال 2014 اعلام کرد هواپیماهای بدون سرنشین تعداد تلفات نظامیان ناشی از آتش سوزی یا تصادفات دوستانه را کاهش داده است.

این مزایا دلیلی است که تحلیلگران انتظار دارند حملات بدون سرنشین بیشتری انجام شود ، صرف نظر از اینکه چه کسی مقام ریاست جمهوری را به دست آورد.

مایکل بلیدز ، معاون رئیس حمل و نقل هوایی ، دفاعی و امنیتی در مشاوره فراست و سالیوان گفت: “من فکر نمی کنم بدون توجه به اینکه چه کسی در انتخابات پیروز شود ، تغییر عمده ای ایجاد شود.” در استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین. “

اختلافات بین دو رقیب ریاست جمهوری ممکن است در حاشیه باشد.

تحلیلگران انتظار دارند كه بایدن قاعده دوران اوباما را كه طبق آن سیا موظف است خلاصه ای از حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریكایی و تعداد افرادی كه در نتیجه آن كشته شده اند را بازگرداند ، بازگرداند.

بیشتر بخوانید:  مایک بلومبرگ ، مجرمان مستقر در فلوریدا برای اهدا Vote AG خواستار تحقیق شد

دولت ترامپ گفت این پایگاه “زائد” است زیرا کنگره قانونی را تصویب کرد که پنتاگون را ملزم به گزارش علنی مرگ غیرنظامیان در عملیات هواپیماهای بدون سرنشین می کند. اما این قانون فقط پنتاگون را شامل می شد ، نه یک کارزار جداگانه که توسط سیا اداره می شد و تحت ترامپ گسترش یافت.

دموکرات ها و گروه های مدافع حقوق بشر از اقدامات دولت ترامپ انتقاد کرده اند.

آدام شیف ، رئیس کمیته اطلاعات مجلس ، دموکرات کالیفرنیایی ، این قانون را “معیار مهم شفافیت” توصیف کرد و افزود که توجیهی برای لغو آن وجود ندارد.

لوئیس ، که به پیش نویس فرمان اجرایی آقای ترامپ کمک کرد ، از این مسئله دفاع کرد و گفت که الزامات دوران اوباما حملات هواپیماهای بدون سرنشین را که پنتاگون و سیا دستور داده اند ، جدا نمی کند. در دولت ترامپ ، اعداد تقسیم شده اند و این محاسبه را آسان تر کرده است.

وی گفت: “تمام آنچه شما اکنون به ریاضیات اساسی نیاز دارید تا شماره های CIA را کشف کنید”.

صرف نظر از این ، در مورد هزینه انسانی حملات هواپیماهای بدون سرنشین سردرگمی وجود داشته است.

پنتاگون گفت که حداقل هزار و 257 غیرنظامی در حملات هواپیماهای بدون سرنشین علیه دولت اسلامی در عراق در سوریه بین سال های 2017 و 2019 کشته شده اند. اما Airwars ، یک گروه تماشای هواپیماهای بدون سرنشین انگلیس ، اصرار دارد که تعداد آنها کمتر نیست. حدود 7500.

با این حال ، این تناقضات در دولت اوباما نیز وجود داشت ، که می گوید در طی هشت سال خود بین 64 تا 116 غیرنظامی را کشته است. اما دفتر روزنامه نگاری تحقیقی می گوید دامنه شش برابر بیشتر است و تلفات “غیر جنگی” را بین 380 تا 801 تخمین می زند.

مشترک شدن در خبرنامه روزانه مامنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

کمیته معرفی رسمی برای بررسی قتل های پلیس

هارتفورد ، کنتیکت (AFP) – کمیته ای در کنتیکت روز پنجشنبه اولین بازرس کل خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *