Home / زندگی / تئوری نژاد حیاتی چیست و چرا ترامپ از آن می ترسد؟

تئوری نژاد حیاتی چیست و چرا ترامپ از آن می ترسد؟

دولت ترامپ اخیراً تفاهم نامه ای را به دفتر مدیریت و بودجه صادر كرد و هزینه بودجه فدرال را برای آموزش “تئوری نژاد حیاتی ، امتیاز سفید ، یا هرگونه تلاش آموزشی یا تبلیغاتی دیگری كه به اطلاع یا پیشنهاد می دهد (1) كه ایالات متحده یك كشور ذاتاً نژادپرست یا شر است یا (2) محكوم می كند ، محكوم كرد. که هر نژاد یا نژادی ذاتاً نژادپرستانه یا شرورانه است ». این یادداشت با استناد به منابع خبری ناشناس تأیید می کند که کارمندان فدرال دوره هایی را گذرانده اند که در آن آنها باید اعتراف کنند که “تقریباً همه سفیدپوستان نژادپرست هستند” و از نژاد پرستی بهره مند شده اند ، این بر خلاف ارزشهای اساسی آمریکایی است. دپارتمان آموزش دولت ترامپ اخیراً تلاش کرد تا نظریه نژاد حیاتی را سانسور کند و اعلام کند که مواد آموزشی و حتی باشگاه های کتاب کارمندان را بررسی می کند تا این “تبلیغات غیرآمریکایی” ادعا شود.

بیشتر بخوانید:  جورج واشنگتن و درخت گیلاس - به روز شده

با توجه به این واقعیت که در دو هفته گذشته ، تعداد مرگ و میرهای مربوط به کوید از 190،000 نفر فراتر رفته و تعداد افراد سیاه پوست کشته ، شلیک ، ضرب و شتم یا خفگی توسط پلیس یا خود اشتغالی پلیس هنوز از ویسکانسین به کالیفرنیا افزایش یافته است نیویورک ، این دستورالعمل OBAM ممکن است به طرز کنجکاویانه ای خاموش به نظر برسد ، اما با توجه به این واقعیت که با کتاب سیاسی ترامپ مطابقت دارد که همان اقدامات اغواگر عرق را فراخوانی می کند. این نسخه ترامپ از یک رمیکس ضد نژادپرستانه است که در آن ضد نژادپرستی به عنوان دشمن و نه ظلم نژادی به تصویر کشیده شده است.

بیشتر بخوانید:  بایدن باید در مورد کار در روز کارگر صحبت کند. و هر روز

تا حدی که نژادپرستی به عنوان یک بیماری از بدنه سیاسی در نظر گرفته شود ، ضد نژادپرستی معادل ایدئولوژیک انکار است که در پاسخ ترامپ به بیماری همه گیر Covid-19 برجسته ترین برجسته است – “روزی مانند جادو از بین خواهد رفت”.

اما در اینجا چیزی بیشتر از محکوم کردن برخی آموزشهای خیالی حساسیت نژادی وجود دارد که باعث حواس پرتی در شکست دولت می شود. توصیف اشتباه تئوری نژاد حیاتی – گروهی از بورسیه های تحصیلی به رهبری افراد رنگین پوست مستقر در آکادمی حقوقی – زیرا تبلیغات ضد سفید پوستی چیزی بیش از کاریکاتور نیست: این حقه ای است با هدف طرح این ایده که اقدام ضد نژادپرستی خود نژادپرستانه است – علیه سفیدپوستان.

ادعایی که این یادداشت به دنبال آن است شخصیتی آشنا است ، برای جلب نظر پایگاه ترامپ و تکرار برخی از بیلبوردهای بدنام در بزرگراه های آلاباما که توسط پروژه ملی کشتار سفید حمایت می شود ، تأکید شده است که “ضد نژاد پرستی کلمه ای ضد ضد سفیدپوست” و “” است تنوع یعنی تعقیب آخرین فرد سفیدپوست. ”

بیشتر بخوانید:  شکست مولر حدود پیگرد قانونی لیبرال را نشان می دهد

در همان زمان ، یادداشت OMB یک آزمایش آزمایشی است که آیا حمله به عقاید ضد نژادپرستی جنبشی فراتر از متعصبان ترامپ دارد و با کسانی که نمادها و مقدمات برتری سفید را دوست ندارند ، ترامپ دوست دارد ، اما آنها که نگران هستند ، طنین انداز است – تماس نژادپرستی می تواند “خیلی دور” پیش رود.

بخشی از آنچه در مورد ضد نژادپرستی نگران کننده است این است که تحت دیدگاه غالب قانون و سیاست ، نژادپرستی و ضد نژادپرستی صرفاً دیدگاه هایی رقیب هستند که در حوزه های عمومی برخورد برابر دارند ، گویی هر دیدگاه از قدرت و منابع یکسانی برخوردار است. . الگوی برخورد برابر که تحت تفسیرهای فعلی متمم اول رایج است ، قانون را برای جلوگیری از گسترش ویروسی حتی مجنون ترین و خشونت آمیزترین عقاید ، از تولد خدایی به QAnon ، عملاً در دسترس نگذاشته است.

در حقیقت ، حمایت از نژادپرستی با تمرکز بر نژاد به عنوان کلید از بین بردن نژادپرستی ، مغایر اصل کوری رنگ است – دیدگاهی که تا همین اواخر عمدتاً مورد تردید نبود. از دریچه کوررنگی ، گناه تئوری نژاد انتقادی یا هر اقدام یا فعالیت ضد نژادپرستانه این است که این عقیده را رد می کند که نژادپرستی فقط محصول نگرش ها یا تصمیمات فردی است که فرایندها و نهادهای خنثی نژاد را تحریف می کند. تمرکز نظریه نژادی حیاتی روشی است که نژاد در آن در سیستم سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی کنونی گنجانده شده است تا وابستگی قومی از طریق فرایندهای عادی ، غالباً بدون توجه به قصد تولید شود. امتیاز سفید ، و به ویژه امتیاز نخبگان سفید ، یک خیال نیست بلکه یک سنگر است که آرمان های برابری طلبانه را که اغلب به عنوان ارزش های آمریکایی ذکر می شوند ، ناامید کرده و یک سیستم اقتصادی را توجیه می کند که به ازای هزینه های بسیاری به سود چند نفر است.

بیشتر بخوانید:  بایدن باید در برابر درخواست لحظه "خواهر صالح" مقاومت کند.

روایت ملی کوررنگی و پیشرفت نژادی ، که در طی چند دهه گذشته تولید شده است ، به دلیل عدم موفقیت در حل دو بحران – بیماری همه گیر Covid-19 و کشتار مداوم خشونت علیه سیاه پوستان ، از هم پاشیده است. Black Lets Matter ، جذابیتی که از طریق آن مقاومت شکل گرفت ، از مانترا تقریباً غیرقابل توصیف به مانترا و نماد همه جا تبدیل شد. می توان تصور کرد که سرزمین تغییر کرده است ، و می توان ضد نژادپرستی و به ویژه ضد سیاهی را اینگونه خواند و با آن رفتار کرد. اما شما در اشتباه هستید. یادداشت OMB فقط آخرین نمونه از همان آهنگ قدیمی ضد نژاد پرستی است که زیر پا گذاشته می شود و به شدت چرخانده می شود.

بیشتر بخوانید:  پوشش رسانه ای در حال بهبود است ، اما زمان بسیار کم است

بنابراین ، اگرچه ممکن است آخرین اقدام ترامپ را تلاشی دیگر برای سو mis اطلاع رسانی تلقی کند ، اما مهمترین سهم آن ممکن است نمایش ایده های ضد نژادپرستی به عنوان افراطی و رادیواکتیو سیاسی باشد ، بنابراین باید توسط “افراد معقول هر دو طرف” ، به ویژه دموکرات ها محکوم شود. زمان آن فرا رسیده است که در برابر این لحن ضد نژادپرستی مقاومت کرده و این تصور را که تنها راه تحول سیاسی از طریق خاموش کردن ضد نژاد پرستی است ، پاک کنیم.منبع: جهان لینک

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/lmNmX
clck.ru/QtTTD
u.nu/2ir-p
v.gd/zXPP2w
ulvis.net/Rau

About adminpbn

Check Also

شمارش معکوس: 38 روز تا انتخابات

سو کو دموکراسی در معرض خطر است. شمارش معکوس برای فراتر از آن: 38 روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *