Home / آمریکا / بیانسه بلک روش پادشاه را توسط مورخ تجزیه و تحلیل کرد

بیانسه بلک روش پادشاه را توسط مورخ تجزیه و تحلیل کرد

دبلیوهن بیانسه آخرین آلبوم تصویری خود را منتشر کرد سیاه پادشاه است در دیزنی + در تاریخ 31 ژوئیه ، طرفداران گاه به گاه و BeyHive به طور یکسان با یک جشن باشکوه برای چشم هایی که شامل مجموعه ای غنی از فرهنگ ها و کشورهای قاره آفریقا بود ، پذیرایی شدند. در حالی که رمان آفریقای مرکزی سیاه پادشاه است بستگی به سال گذشته دارد شیر شاه: هدیه این آلبوم به عنوان چارچوبی برای کاوش در تاریخ گسترده آفریقا و دیاسپورای آفریقا از طریق داستان رویکرد یک پادشاه جوان ، م componentلفه زیبایی شناختی فیلم به لطف دید خیره کننده بیانسه و همکاران خلاق او ، به ویژه طراح Zirina Akers ، نقش یکسانی مهمی را ایفا می کند.

بیانسه هنگام مشاهده آگهی تبلیغاتی که پروژه را در اوایل ژوئیه رها کرد ، گفت: “با این آلبوم تصویری ، من می خواستم عناصر تاریخ سیاه و سنت های آفریقایی ، با یک پیچ و تاب مدرن و یک پیام جهانی و معنای واقعی خود را پیدا کردن خود و ایجاد یک میراث ارائه کنم.”

بیشتر بخوانید:  رامز با پیروزی 20-17 مقابل کابوی ها ورزشگاه SoFi را به سبک خود باز می کند

بسیاری از چشمگیرترین لحظات سیاه پادشاه است آنها جذابیت خود را مدیون اظهارات جسورانه مد هستند که در هر صحنه ای دیده می شود که به همه چیز احترام می گذارد ، از الهه رودخانه یوروبا اوشون تا کشیده شدن لیپومبو. دارلن جمال لیزبی ، مورخ و متصدی مد ، می گوید استفاده از بیانسه از مد برای روایت یک داستان بسیار جدید نیست (فقط باید نگاهی طولانی به او داشت). دختران گرد و غبار-مناسبات بصری برای لیموناد یا تم او با الهام از HBCU برای Bechela 2018) – اما او آن را می گوید سیاه پادشاه استاو عمداً از لباسهایش برای تمرکز داستان استفاده کرد.

لیسبی به مجله تایم می گوید: “او تمام روند هنر خود را در جهت استفاده كلی تر از مد می بیند تا واقعاً درباره این موضوع قدردانی از فرهنگ های مختلف در آفریقا و كل دیاسپورای آفریقا صحبت كند.” “این یک اشاره و ادای احترام به تنوع آفریقا بود ، زیرا این فقط یک تصویر مشروط نیست که در جهان غرب آموزش داده شده است تا چشم ما در مورد آفریقا فکر کند ، اما این یک نقطه دسترسی را برای برخی فراهم می کند که ممکن است متوجه نشوند که در قاره آفریقا و هر فرهنگی که دارند تنوع زیادی وجود دارد. آنچه می دهد و به تاریخ جهان ما داده است. “

بیشتر بخوانید:  کوشنر می گوید "مشمئزکننده" است که سیاستمداران سعی می کنند بیماری همه گیر ویروس کرونا را سیاسی کنند

در زیر ، لزبی از برخی از مواردی که بیانسه از لباس های خود ساخته است ، تمجید کرد سیاه پادشاه است.

اوشون ، الهه یوروآب باروری و رودخانه ها

به گفته لیزبی ، بیانسه چندین بار در اوشون ، الهه باروری و رودخانه های یوروبا ، سیاه پادشاه است، از جمله موزیک ویدئو “روح” که سال گذشته منتشر شد (این فیلم در فیلم جدید گنجانده شده است) ، که در آن از ماسک پوسته Cafrie Lafalaise Dion استفاده می کند ، و در صحنه آغازین آلبوم تصویری ، که در آن با لباس عاشقانه کرم شفاف وندی نیکول ظاهر می شود. این اولین باری نیست که بیانسه به اوشون اشاره می کند. عملکرد عالی گرمی در سال 2017 ، شعری روشن برای خدایی بود که با عشق ارتباط داشت.

بیشتر بخوانید:  Peter Stutzock می گوید استیل دوسیه FBI را در "شکار غازهای وحشی" رهبری کرد.

مدل موی لیپومبو بیانسه

مدل موی بافته شده بیانسه ، که در ویدئوی “متاسفم” او نیز دیده می شود ، با الهام از روش بلند کردن سر لیپومبو مورد علاقه مردم مانگپتو کنگو بود. لیسببی گفت: “مدل موی او در آن مدل موی کشیده” ، مدل مویی است که به دلیل یک عمل طولانی مدت به نام لیپومبو ایجاد شده است ، که به ویژه در آفریقای مرکزی انجام شد.

مرا از پوست گاو نجات بده

لزبی می گوید که ظاهراً ظاهر سفینه پوست گاو بیانسه فقط یکی دیگر از چاپ های حیوانات ملکه بائه نبوده است. وی گفت: “من فکر می کنم که این قطعاً نوعی شعر برای فرهنگ آفریقای جنوبی ، به ویژه خوسا و زولو و استفاده آنها از گاوهای نگونی در آن قسمت از جهان بود.” “آنها از نظر فرهنگی به روشهای بسیار مختلفی از آن استفاده می كنند ؛ یك مثال قابل توجه این است كه زولوها سپرهای تشریفاتی خود را دقیقاً از این پوست گاو می سازند. این می تواند استفاده آنها از این حیوان و چقدر مقدس بودن آنها را جشن بگیرد.”

بیشتر بخوانید:  یک مار پیتون ماده ، 62 ساله ، در باغ وحش سنت لوئیس 7 تخم می گذارد ، ظاهرا بدون نر است

سرپوش مانند ژله و دوكو

بسیاری از آرایشگاه ها و بسته بندی های بسیار زیبا از بیانسه سیاه پادشاه است به گفته لزبی ، این بسیار نمادین بود. “تقارن استفاده از روسری و سربند برای من نوعی سرود بود.” روسری در سراسر قاره پوشیده می شود ، اما به طور خاص در فرهنگ یوروبا نیجریه ، آنها آن را به عنوان نسل من تعریف می کنند و کسانی که در غنا هستند آن را به عنوان دوکو تعریف می کنند. هر کس نام متفاوتی با آن دارد ، اما در اصل یکسان است و در سراسر قاره بسیار شبیه به هم پوشیده می شود. من معتقدم که قوام پوشیدن او نشان دهنده این احترام به فرم لباس سنتی است که ستونی از لباس در سراسر قاره است. در اصل یک نماد است. نمادی یکپارچه با وجود تفاوت آن در هر کشور و هر جامعه. “

بنویسید برای Cady Lange در [email protected]

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جمعیت ترامپ شعار می دهند ، “این صندلی را بگیرید!” انتخاب دیوان عالی کشور پیش رو است

اگر جمعیت در تجمع روز شنبه رئیس جمهور ترامپ در کارولینای شمالی نشانه ای باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *