Breaking News
Home / جدید ترین های دنیا / بررسی واقعی: آیا CS لوئیس نوشته است ، “اطمینان حاصل کنید که بیمار کاملاً در سیاست ثابت قدم است”؟

بررسی واقعی: آیا CS لوئیس نوشته است ، “اطمینان حاصل کنید که بیمار کاملاً در سیاست ثابت قدم است”؟

تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند نویسنده C.S.Lewis در کتاب خود Screwtape Letters ، “اطمینان حاصل کنید که بیمار بسیار متمرکز بر سیاست است.”

حکم: اشتباه است

این نقل قول در “نامه های پیچ گوشتی” یا در هیچ یک از نوشته های دیگر او وجود ندارد. کارشناسان انتساب لوئیس را در معرض دید قرار دهید.

بررسی واقعیت:

این پست ادعا می کند که این نقل قول از “نامه های Pregitab” ، یک رمان تبلیغی است که مفاهیم الهیاتی را از طریق پیام هایی که بین Satan Scrotab و برادرزاده اش و Rumood رد و بدل شده است ، تحقیق می کند. لوئیس آن رمان را در سال 1942 منتشر کرد.

بیشتر بخوانید:  قضات: مجرمان فلوریدا تا زمانی که جریمه ها را پرداخت نکنند نمی توانند رأی دهند

این نقل قول کامل است که توسط Screwtape به Wormwood ادعا شده است ، که لوئیس ادعا کرده است:

اطمینان حاصل کنید که بیمار کاملاً متمرکز بر سیاست است. استدلال ها ، شایعات سیاسی و تصاحب اشتباهات افرادی که قبلاً هرگز آنها را ملاقات نکرده اند ، یک حواس پرتی عالی نسبت به پیشرفت در فضیلت شخصی و بین فردی و مواردی است که بیمار می تواند کنترل کند. اطمینان حاصل کنید که بیمار را در وضعیت اضطراب ، ناامیدی و بیزاری عمومی نسبت به بقیه نژاد بشر نگه دارید تا از ایجاد هر نوع خیرات یا آرامش درونی جلوگیری شود. اطمینان حاصل کنید که بیمار همچنان به این باور رسیده است که مشکل “در” سیستم خراب است “به جای اینکه متوجه شود که مشکلی با خود آنها وجود دارد.

اما این نقل قول در “پیام های پیچ” ظاهر نمی شود. همچنین در هیچ یک از نوشته های دیگر لوئیس یا “لوئیس قابل نقل” ، کتابی که بیش از 1500 نقل قول تأیید شده از نویسنده داشته باشد ، نمی توان آن را یافت. ویلیام اوفلاهرتی ، نویسنده کتاب Misquotable CS Lewis ، نیز دلیل این انتساب را در وب سایت و صفحه فیس بوک خود فاش کرد.

بیشتر بخوانید:  در محاصره: جاش هاولی ، سناتور جمهوری خواه ، لایحه ای را برای افزایش سطح افسران پلیس در میان فراخوان های متوقف کردن بودجه پلیس معرفی می کند

مایکل وارد ، کارشناس لوئیس و نویسنده کتاب The Narnia Code: CS Lewis and the Secret of the Seven Skys ، در یک ایمیل تأیید کرد: “این کلیپ در نامه های The Screwtape وجود ندارد.” “یا هر جای دیگری از کارهای لوئیس ، برای همین موضوع.” (مرتبط: آیا C.S. Lewis این گفتگوی بین عیسی و شیطان را نوشت؟)

کاربران شبکه های اجتماعی اغلب به اشتباه نقل قول ها را به لوئیس نسبت می دهند. “واقعیت خود را بررسی کنید” بسیاری از سخنان منتسب به نویسنده را نادرست نشان داده است ، از جمله نقل قول هایی درباره افرادی که به دلیل “ترس از بیماری” به جهنم برده شده اند.

بیشتر بخوانید:  دموکرات ها با سرعت بسیار بالاتری نسبت به جمهوری خواهان رای می دهند ، مبارزات انتخاباتی ترامپ جای نگرانی نیست

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

شبکه خارجی های فاسد و ثروتمند شکارچی بایدن از مسکو تا پکن کشیده شده بود

گزارش این هفته مجلس سنا در مورد شکارچی بایدن نشان می دهد که وی شبکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *